Sennik: buty

Sennik: buty - co na ten temat znajdziemy w Księdze Snów? Na pierwszy rzut oka buty są dość rzadkim bohaterem marzeń sennych, lecz okazuje się, że wiele osób je widzi w swoich snach. Co zatem one oznaczają? Co symbolizują?

Buty: sennik

Buty pojawiające się we śnie można interpretować na wiele sposób. Wszystko uzależnione jest od kontekstu, w którym się one pojawiają. Ważne jest nie tylko tło snu, ale również kolor butów, ich kształt, a także czynności, które są z nimi związane.

Gdyby zagłębić się w rozważaniach, co ogólnie mogą symbolizować buty, należy rozpocząć od opisania roli butów. Ochrona stóp, element wykańczający stylizację – to oczywiste przeznaczenie obuwia, lecz warto zastanowić się nad symboliczną ich rolą. Buty służą do poruszania się, nie tylko z punktu A do B, ale również do poruszania się w określonych płaszczyznach życiowych – wśród rodziny i przyjaciół, wśród reszty społeczeństwa, wśród współpracowników. Dlatego też sny o butach można identyfikować jako metaforę tego, czy osoba śniąca dobrze się czuje wśród otaczających ją ludzi i w swoim środowisku. Gdy śnią się za małe buty, to sen można interpretować jako niedopasowanie do społeczeństwa. Być może wynika to z braku pewności siebie i wiary we własne siły?

Z kolei, gdy śnią się buty zbyt duże, można to interpretować jako niewłaściwe podejście do życiowych celów. Mogą być one zbyt wygórowane, jak na realne możliwości. Osoba śniąca powinna zrewidować swoje podejście i zmierzyć się z powiedzeniem „mierz siły na zamiary”.

Kolejnym rodzajem śniących się butów są buty uwierające, wywołujące dyskomfort, ocierające stopy i uciskające w palce. O dziwo, sen tego rodzaju nie oznacza niemożliwości niewpasowania się w pewne grupy społeczne czy sytuacje, lecz właśnie symbolizuje, że osoba śniąca już jest na odpowiedniej pozycji życiowej lub właśnie jest w trakcie jej zajmowania. 

Sennik: buty nowe

Nowe buty obecne w snach są bardzo pomyślnym znakiem. Oznaczają nadejście sukcesu, który będzie owocem ciężkiej pracy i długotrwałych starań. Symbolizują nadejście nowych wyzwań, ale takich, którym osoba śniąca będzie w stanie podołać. Nowe buty we śnie mogą także oznaczać trafioną inwestycję, która wkrótce przyniesie wymierne zyski.

Sen o nowych butach można także interpretować jako zapowiedź podróży, bardzo dalekich i egzotycznych, do całkiem innych kręgów kulturowych. Może czas pakować walizki?

Sennik: buty na obcasie

Sen o butach na obcasie powiązany jest ze strefą seksualności człowieka. Szpilki kojarzone są z seksownymi kobietami, pewnymi siebie i znających swoją wartość. Dlatego też sen o butach na obcasie może symbolizować potrzebę bycia w centrum uwagi, bycia podziwianym i bycia adorowanym. Świadczą o istniejącej głęboko w podświadomości chęci zmiany swojego życia i stania się osobą bardziej zdystansowaną, pewną swojego zdania, stanowczą, a jednocześnie powszechnie lubianą. Gdy szpilki we śnie są czerwone, można to interpretować jako potrzebę dominacji i władzy. Może się to wiązać z nadzieję na awans w pracy, na zajęcie kierowniczego stanowiska, które będzie w pełni samodzielne.

Sennik: brudne buty

Zdarza się, że śnią się buty ubrudzone błotem lub zakurzone. Mogą one symbolizować jakieś nierozwiązane sprawy, które czekają na swój finał. Warto przyjrzeć się, czy nie są w życiu obecne jakieś zapomniane długi lub czy nie ma osoby, która czeka na zwrot pożyczonej rzeczy.

Brudne buty mogą również oznaczać wewnętrzne przekonanie o chaosie w życiu uczuciowym. Powodem może być brak jasnych deklaracji ze strony partnera, ale również brak pewności o własnych zamiarach i uczuciach wobec drugiej połówki.

Dziurawe buty

Gdy śnią się buty dziurawe, nie jest to dobrą wiadomością. Dziurawe buty symbolizują kiepski stan finansów osoby śniącej. Pieniądze dosłownie przeciekają przez palce i trudno jest nimi zarządzać.

Miałeś sen o butach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Komentarze (5)
Sennik: buty
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Małgoś

  0

  Sen dziwny miałam wystapic w 3 dniowym szow i zabrałam kolorowe trampki.Gdy je ubrałem przód pochylił się.Widziałam ,że mam ładne kolory jeszcze nowe.Tym się nie przejmował tylko wyrzuciłam .Były nowe ale przód odklejony.

 • avatar

  Gość: JJBB

  0

  Miałem sen o butach - było ich dziesiątki par różnego rodzaju - wszystkie wyczyszczone, błyszczące, zadbane, prawie jak nowe i wszystkie w kolorze czarnym. Były poukładane parami na podłodze

 • avatar

  Gość: Maria

  0

  Byłam w sukni ślubnej lecz bez butów poszłam po buty i zaczęłam przymierzać stertę butów w końcu założyłam długie kozaki

 • avatar

  Gość: Ania

  0

  Śniło mi się że moja siostra młodsza miała zdarte buty i ledwo już w nich szła. Weszłam do sklepu i kupiłam jej nowe buty teraz w nich będzie mogła iść dalej. Sprzedawca sprzedał mi buty pomimo ze sklep miał czynny do 16:00

 • izus hehe

  0

  Snila mi się sterta butów pod kościołem. Ze wracalam chyba ze szkoły lub pracy i musialam się wdrapać na sterte butów które ludzie oddawali dla ubogich. Wyglądało to jak wysypisko butów. Stan ich był dobry ale widać ze używane. Co to może znaczyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Horoskopy