Sennik: buty

Sennik: buty - co na ten temat znajdziemy w Księdze Snów? Na pierwszy rzut oka buty są dość rzadkim bohaterem marzeń sennych, lecz okazuje się, że wiele osób je widzi w swoich snach. Co zatem one oznaczają? Co symbolizują?

Buty: sennik

Buty pojawiające się we śnie można interpretować na wiele sposób. Wszystko uzależnione jest od kontekstu, w którym się one pojawiają. Ważne jest nie tylko tło snu, ale również kolor butów, ich kształt, a także czynności, które są z nimi związane.

Gdyby zagłębić się w rozważaniach, co ogólnie mogą symbolizować buty, należy rozpocząć od opisania roli butów. Ochrona stóp, element wykańczający stylizację – to oczywiste przeznaczenie obuwia, lecz warto zastanowić się nad symboliczną ich rolą. Buty służą do poruszania się, nie tylko z punktu A do B, ale również do poruszania się w określonych płaszczyznach życiowych – wśród rodziny i przyjaciół, wśród reszty społeczeństwa, wśród współpracowników. Dlatego też sny o butach można identyfikować jako metaforę tego, czy osoba śniąca dobrze się czuje wśród otaczających ją ludzi i w swoim środowisku. Gdy śnią się za małe buty, to sen można interpretować jako niedopasowanie do społeczeństwa. Być może wynika to z braku pewności siebie i wiary we własne siły?

Z kolei, gdy śnią się buty zbyt duże, można to interpretować jako niewłaściwe podejście do życiowych celów. Mogą być one zbyt wygórowane, jak na realne możliwości. Osoba śniąca powinna zrewidować swoje podejście i zmierzyć się z powiedzeniem „mierz siły na zamiary”.

Kolejnym rodzajem śniących się butów są buty uwierające, wywołujące dyskomfort, ocierające stopy i uciskające w palce. O dziwo, sen tego rodzaju nie oznacza niemożliwości niewpasowania się w pewne grupy społeczne czy sytuacje, lecz właśnie symbolizuje, że osoba śniąca już jest na odpowiedniej pozycji życiowej lub właśnie jest w trakcie jej zajmowania. 

Sennik: buty nowe

Nowe buty obecne w snach są bardzo pomyślnym znakiem. Oznaczają nadejście sukcesu, który będzie owocem ciężkiej pracy i długotrwałych starań. Symbolizują nadejście nowych wyzwań, ale takich, którym osoba śniąca będzie w stanie podołać. Nowe buty we śnie mogą także oznaczać trafioną inwestycję, która wkrótce przyniesie wymierne zyski.

Sen o nowych butach można także interpretować jako zapowiedź podróży, bardzo dalekich i egzotycznych, do całkiem innych kręgów kulturowych. Może czas pakować walizki?

Sennik: buty na obcasie

Sen o butach na obcasie powiązany jest ze strefą seksualności człowieka. Szpilki kojarzone są z seksownymi kobietami, pewnymi siebie i znających swoją wartość. Dlatego też sen o butach na obcasie może symbolizować potrzebę bycia w centrum uwagi, bycia podziwianym i bycia adorowanym. Świadczą o istniejącej głęboko w podświadomości chęci zmiany swojego życia i stania się osobą bardziej zdystansowaną, pewną swojego zdania, stanowczą, a jednocześnie powszechnie lubianą. Gdy szpilki we śnie są czerwone, można to interpretować jako potrzebę dominacji i władzy. Może się to wiązać z nadzieję na awans w pracy, na zajęcie kierowniczego stanowiska, które będzie w pełni samodzielne.

Sennik: brudne buty

Zdarza się, że śnią się buty ubrudzone błotem lub zakurzone. Mogą one symbolizować jakieś nierozwiązane sprawy, które czekają na swój finał. Warto przyjrzeć się, czy nie są w życiu obecne jakieś zapomniane długi lub czy nie ma osoby, która czeka na zwrot pożyczonej rzeczy.

Brudne buty mogą również oznaczać wewnętrzne przekonanie o chaosie w życiu uczuciowym. Powodem może być brak jasnych deklaracji ze strony partnera, ale również brak pewności o własnych zamiarach i uczuciach wobec drugiej połówki.

Dziurawe buty

Gdy śnią się buty dziurawe, nie jest to dobrą wiadomością. Dziurawe buty symbolizują kiepski stan finansów osoby śniącej. Pieniądze dosłownie przeciekają przez palce i trudno jest nimi zarządzać.

Miałeś sen o butach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.