Sennik: bójka

Sennik: bójka - co oznacza bójka we śnie? Czy śni się ona tylko mężczyznom? Co oznacza bójka kobiet? Czy jest to symbol zbliżającej się awantury? Czy może zwiastuje spokój i poprawę relacji z innymi? Sprawdźmy, co na temat bójki mówi księga snów.

Bójka -  sennik

Sen o bójce związany jest z przemocą oraz z negatywnymi emocjami panującymi pomiędzy konkretnymi osobami. To jednak nie jedyna interpretacja, którą przedstawia Księga Snów. Bójka w śnie może mieć bowiem różne znaczenie i w różny sposób odnosić się do naszej aktualnej sytuacji życiowej.

Bójki śnią się najczęściej mężczyznom, gdyż to płeć męska częściej dopuszcza się przemocy oraz wyraża swoją złość agresją. Ma ona bardzo szeroki wydźwięk, ponieważ odnosi się do reakcji na pojawiające się w życiu trudne przeszkody oraz problemy. Bardzo symboliczne jest również znaczenie bójki pomiędzy kobietami, która przyśni się płci pięknej.

Jeżeli bójka przyśni się kobiecie, oznacza to, że jest ona niespokojna o swojego partnera, często symbolizuje niepokój w stosunku do innej kobiety, która podejrzanie często przebywa w otoczeniu tego mężczyzny. Z kolei bycie pobitym w śnie jest bardzo negatywnym znakiem, ponieważ zapowiada nielojalność bliskiej osoby, a nawet zdradę w związku.

Sen o bójce – znaczenie

Interpretacja snu o bójce zależna jest od osoby, której ta bójka się przyśniła oraz o sytuacji, którą zobaczymy we śnie. Sen o bójce symbolizuje nasz duży popęd oraz lęk przed pewnymi osobami oraz możliwymi sytuacjami. Ma ona również szerszy wydźwięk, który odnosi się do naszych relacji z osobami z najbliższego otoczenia. Czasami przemoc w stosunku do osób zupełnie przypadkowych wynika ze strachu przed nimi oraz ze stresu w relacjach z takimi ludźmi. Bardzo często w śnie obiektem, na którym wyładowujemy swoją agresję jest więc nasz przełożony, nauczyciel, sąsiad lub teściowa. Są to osoby, w stosunku których podświadomie odczuwamy gniew lub niechęć.

Czasami jednak we śnie, w którym bijemy się z przypadkową osobą, nie należy dopatrywać się symboliki. Należy pamiętać, że sny są to wizje niezbadane i nieuzasadnione i często nie wynikają z naszych życiowych doświadczeń oraz stanu emocjonalnego.

Bójka z nieznajomym może być zwiastunem nowej znajomości, która nie będzie nieprzyjemna i toksyczna – nowa osoba w naszym życiu, którą symbolizuje bójka może być sympatyczną personą.

Z kolei bójka z bliską osobą – z żoną lub dzieckiem - ma bardzo negatywne znaczenie. Jeżeli we śnie uczestniczymy w bijatyce z najbliższymi, oznacza to, iż w najbliższym czasie wykorzystamy kogoś w nieuczciwym celu oraz będziemy borykać się z nieprzyjemnościami i kłopotami. Sen o bójce z bliską osobą powinien stanowić więc dla nas sygnał mówiący o tym, iż nasze postępowanie nie jest do końca uczciwe.

Sennik: bójka – widzieć

Sny o bójce to sny, w których nie tylko uczestniczymy w bijatyce z innymi osobami. Czasami w sennych marach obserwujemy osoby bijące się lub próbujemy je rozdzielić. W przypadku, gdy w śnie próbujemy pogodzić osoby uczestniczące w bijatyce, może to zwiastować nieudane próby przemówienia komuś do rozsądku lub chęć pogodzenia się z kimś. W mistycznych sennikach, próby rozdzielenia walczących osób oznaczały niemożliwość uzyskania kompromisu lub konieczność opowiedzenia się po jednej ze stron.

Sny, w których widzimy bójkę, symbolizują również nasz wewnętrzny niepokój i obawę przed nadchodzącymi wydarzeniami. Odnoszą się do naszej relacji z innymi ludźmi oraz nieporozumieniami w sferze uczuciowej.

Sennik: bójka z wrogiem

Bójka z wrogiem to wbrew pozorom bardzo dobry znak. Jeżeli we śnie naszym oprawcą jest nasz wróg lub my zadajemy mu ból, oznacza to, iż w życiu realnym może dojść do ocieplenia stosunków z tą osobą. Jest to również symbol szybkiego pogodzenia się z kimś.

Jak widać bójki nie zawsze zwiastują negatywne wydarzenia oraz nie zawsze są złymi symbolami. Czasami zapowiadają poprawę relacji z innymi, a nierzadko stanowią ostrzeżenie przed własnymi popędami oraz tłumionymi, negatywnymi emocjami w stosunku do innych osób.

Miałeś sen o bójce? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.