Sennik: cmentarz

Sennik: cmentarz - czy sen, w którym widzimy cmentarz ma znaczenie równe ponure jak samo miejsce będące główną scenerią naszego snu? Cmentarz przecież kojarzy się głównie negatywnie, czy może zatem zwiastować pomyślne nowiny?

Sennik: cmentarz

Cmentarz to miejsce, które prawie każdemu człowiekowi kojarzy się negatywnie. Zostawiamy na nim naszych bliskich, z którymi musimy się pożegnać. Cmentarz kojarzy się ze śmiercią, z czymś ostatecznym na co nie mamy wpływu. Kojarzy się również z naszymi bliskimi, których już nie ma. Cmentarz widziany we śnie kojarzony jest natychmiast ze śmiercią, z jakąś stratą. Budzimy się po takim śnie rozbici i zaniepokojeni. Chwytamy za słuchawki telefonów, by upewnić się, że z naszymi bliskimi wszystko jest w porządku i że nikomu nic się nie stało. Czy jednak rzeczywiście należy dopatrywać się we śnie o cmentarzu negatywnych i niepomyślnych wydarzeń?

Cmentarz może symbolizować nadciągające zmiany. I one wcale nie musza być złe! Cmentarz jest znakiem zakończenia pewnego etapu, ale należy pamiętać, że po tym zawsze zaczyna się coś nowego, przychodzi nowy rozdział, który może przynieść wiele pomyślnych niespodzianek.

Sennik: cmentarz i pomnik

Nierzadko na cmentarzu spotkać można pomniki i posagi zdobiące groby. Budzą one pewną dozę niepewności. Wyglądają godnie i czuwają nad snem wiecznym zmarłego. Gdy koło nich przechodzisz z pewnością masz poczucie jakby obserwowały Cię, czujesz na sobie ich oczy. Właśnie ze względu na to można sen o pomniku na cmentarzu interpretować jako podświadome poczucie, że ktoś nas kontroluje. Pomnik jest symbolem czyjejś niewzruszoności, kto podjął już na nasz temat jakaś opinie i nie zamierza jej zmienić. Jest nam ta osoba nieprzychylna i bacznie i obserwuje każdy nasz ruch czekając na nasze potknięcia. To jak je wykorzysta, może mieć nieprzyjemne skutki, dlatego uważaj. Nie warto mieć wrogów, postaraj się taki sen odebrać jako zapowiedz konieczności zjednywania sobie nieprzychylnych Ci osób.

Sennik: grób nocą

Grób nocą to z pewnością jedna z rzeczy, których człowiek bał się w dzieciństwie. Mało tego - już nawet będąc dorosłymi ludźmi wielu z nas odczuwa irracjonalny lek przed wybraniem się nocą na cmentarz.  Wizja ta kojarzy się z upiornym widokiem znanym z horrorów. Człowiek podświadomie oczekuje, że zaraz pojawi się mieszkaniec grobu, który wcale nie okaże się martwy... - łatwo o atmosferę grozy, gdy mowa o grobie na cmentarzu nocą, prawda? Dlatego też sny o grobie nocą można interpretować jako istnienie pewnych skrytych głęboko myśli i obaw. Na co dzień starasz się ich nie dopuszczać do głosu, jednakże warto rozważyć, czy nie lepiej stawić im czoła. Psychologowie i psychiatrzy są zgodni w teorii, która głosi, że pierwszym krokiem do pokonania strachu jest oswojenie go.

W pierwszej kolejności rozważ czego Twój strach dotyczy. Może on dotykać zarówno kwestii związanych z Twoim życiem osobistym, związkami i relacjami z bliskimi Ci osobami, ale także strach może być powiązany z Twoim życiem zawodowym. Czy to czego się boisz zależy od Ciebie? Czy masz jakikolwiek wpływ na szanse przytrafienie się sytuacji, którą się denerwujesz? Jeśli tak, to być może warto rozważyć wszystkie sposoby, które mogą pomóc rozwiązać problem po Twojej myśli.

Sennik: cmentarz, spacerować

Cmentarz oprócz wyrażania negatywnej symboliki dotyczącej utraty i śmierci jest również metaforą spokoju. Niemal każdy zna ciszę i atmosferę skupienia, które panują na cmentarzach niezależnie od ich lokalizacji. Dlatego też cmentarz widziany we śnie może oznaczać Twój wewnętrzny spokój i pełne opanowanie. Wiesz, że wszystkie Twoje sprawy idą pomyślnie i masz pełną kontrolę nad nimi. Masz również pewność, że otaczają Cię ludzie, którym możesz ufać, którzy są Ci przychylni. To cenna rzecz, która daje komfort psychiczny i jest oparciem w najgorszej nawet życiowej sytuacji.

Miałeś sen o cmentarzu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA