Sennik: choroba

Sennik: choroba występująca we śnie bardzo często jest oznaką rzeczywistych problemów ze zdrowiem, jednak sen o chorobie można interpretować również na inne sposoby. Czy choroba widziana we śnie jest złym znakiem? Jak taki sen należy interpretować według Wielkiej Księgi Snów?

Choroba: sennik

Sen o chorobie, czy to swojej czy kogoś z rodziny, jest bardzo niepokojący i może odzwierciedlać stan ciała i umysłu. Choroba widziana we śnie bardzo często zapowiada chorobę w rzeczywistym życiu, jeszcze zanim osoba śniąca zacznie odczuwać jakiekolwiek objawy. Czasami takie sny są oznaką strachu przed chorobą i złych przeczuć, które nękają śniącego.

Sen: choroba

Jeśli śni Ci się, że zachorowałeś, źle się czujesz, a w rzeczywistości również odczuwasz jakieś bóle, zapisz się na wizytę kontrolną do lekarza. Taki sen może podświadomie dawać Ci znak, że z Twoim zdrowiem coś się dzieje, dlatego też warto skonsultować się z lekarzem. Sen o chorobie może mieć różne znaczenia w zależności od dolegliwości, które nękają osobę śniącą. Bardzo często bolący we śnie narząd odzwierciedla strefę, w której mogą występować problemy w rzeczywistości.

Często we śnie występuje ból głowy, który jest zapowiedzią, że na naszej drodze pojawią się problemy, które skutecznie zepsują nam nastrój i powstrzymają od działania. Taki sen oznacza kłopoty, z którymi trudno będzie się uporać, jednak tak jak ból głowy w rzeczywistości zawsze ustępuje, tak problemy zostaną rozwiązane i sytuacja ulegnie poprawie.

Choroby związane z narządami, takimi jak oczy czy uszy widziane we śnie wiążą się ściśle z nieumiejętnością właściwej oceny sytuacji. Dodatkowo sen o dolegliwościach uszu czy słuchu, może odzwierciedlać problemy śniącego z odbieraniem krytyki i rad innych osób. Jeśli śni Ci się, że masz problemy zdrowotne z uszami, zastanów się czy nie jesteś zbyt zamknięty na to co mówią ważne dla Ciebie osoby.

Sennik: choroba bliskiej osoby

Odwiedzanie chorych bliskich we śnie zwiastuje nagrodę w życiu rzeczywistym, czyli osobę śniącą spotka szczęście i powodzenie, które będą zadośćuczynieniem za wszelkie przeciwności losu, jakie spotkały śniącego w ostatnim czasie. Zobaczenie we śnie choroby bliskich osób, takich jak dzieci czy rodzice, zapowiada zmartwienia i smutki. Kłopoty będą związane głównie z życiem prywatnym, niekoniecznie z chorobą, ale być może w rodzinie pojawią się troski, które trudno będzie odegnać.

Sennik: choroba i rak

Sen o chorobie nowotworowej jest bardzo częsty, szczególnie w ostatnich czasach. Taki sen zazwyczaj jest odzwierciedleniem lęku przed tą chorobą. Często takie sny są związane z tym, że osoba śniąca lub ktoś jej bliski cierpi na raka i w związku z tym osoba śniąca ciągle ma do czynienia z chorobą. Sen o chorobie nowotworowej bywa również interpretowany w inny sposób. Według niektórych senników, śnienie o raku odzwierciedla sytuację życiową, w której osoba śniąca w swoim codziennym życiu musi pokonywać przeciwności, walczyć z rywalami.

Sen o raku bardzo często bywa również interpretowany jako ostrzeżenie przed zgubnymi nałogami i przyzwyczajeniami. Jeszcze inne znaczenie snu o raku jest takie, że śniącego nękają smutek, pesymizm i brak wiary w nadejście lepszych czasów.

Znaczenie snów: choroba

Niekiedy we śnie choroba jest związana z leczeniem. W większości przypadków sny o leczeniu są zapowiedzią dobrych zmian w życiu. Leczenie się w śnie zwiastuje koniec kłopotów, poprawę sytuacji finansowej albo rodzinnej. Długotrwałe problemy czy konflikty zostaną rozwiązane, a osoba śniąca zazna spokoju i będzie mogła poświęcić więcej czasu dla siebie i swoich przyjemności. W pewnych sytuacjach, gdy osoba śniąca odczuwa jakieś dolegliwości lub czuje, że w jej organizmie dzieją się niepokojące procesy, widok lekarza powinien zachęcić do wizyty u doktora w realnym życiu. Być może nie dzieje się nic złego, jednak lepiej to skontrolować, żeby mieć pewność, że jest się zdrowym i uspokoić własne nerwy.

Copyright © Agora SA