Sennik: czarownica

Sennik: Czarownica, czyli kobieta kojarzona z czarną magią, wielką mocą, paktująca z samym szatanem. Budząca lęk, wykluczona przez społeczeństwo, mściwa, interesowna, przedstawiana jako szkaradna kobieta gotowa rzucić urok na wroga. Z drugiej strony w literaturze bywały przypadki dobrych czarownic, które niosły pomoc w chorobie, parały się białą magią, odgadywały przyszłość. Czarownica w kontekście interpretacji snów to niestety na ogół zły znak, który ostrzega nas przed czekającymi nas problemami.

Być czarownicą - dla kobiety oznacza to chęć dominacji, ale i ogromny potencjał, który w sobie posiada, a który skierować może w dobrym kierunku i osiągnąć zamierzone cele; dla mężczyzny może oznaczać problemy z nawiązywaniem kontaktu z płcią piękną.

Czarownica rzuca na nas urok - pozwalamy innym na to, by nami manipulowali, czujemy, że nie mamy pełnej kontroli nad swoim życiem.

Widzieć czarownicę - powinniśmy być bardziej ostrożni, bowiem coś, co wydaje się nam być czymś niezwykle pozytywnym, niemile nas zaskoczy.

Czarownica lecąca na miotle - musimy przygotować się na niepowodzenie w sprawach zawodowych.