Sennik: dentysta

Sennik: dentysta - wizyty u tego specjalisty są dla wielu osób traumatyczne, a na pewno większości ludzi nie kojarzą się one pozytywnie. Sen o dentyście może być również bardzo męczący, a nawet może przeistoczyć się w koszmar. Co jednak oznacza sen o dentyście? Czy jest to dobry zwiastun czy ostrzeżenie? Warto zapoznać się z interpretacją Księgi Snów.

Dentysta – sennik

Sen o wizycie u dentysty może być dla wielu osób koszmarny, biorąc pod uwagę to, że wizyta u dentysty w życiu realnym jest dla większości ludzi traumatyczna. Zabiegi, które wykonuje dentysta są bowiem nieprzyjemne i bolesne oraz wiążą się z charakterystycznym, nieprzyjemnym odgłosem wiertła. Całość sprawia, iż wizyty u tego specjalisty są jednymi z najmniej lubianych przez ludzi, a nierzadko u dzieci wywołują łzy paniki.

Jak wiadomo sny są odzwierciedleniem tego, co w danym czasie tkwi w naszej duszy, naszych problemów i obaw oraz doświadczeń. Często w sennych marach widzimy swe największe pragnienia lub troski, które zaszyte są głęboko w naszej podświadomości. Co oznacza sen o dentyście? Czasem sen o wizycie u tego specjalisty może być wywołany odbytym w ostatnim czasie zabiegu lub spowodowany traumą przed zbliżającym się przeglądem uzębienia albo zabiegiem dentystycznym. Nierzadko jednak dentysta w naszych snach pojawia się zupełnie przypadkowo i w takich przypadkach warto sprawdzić, co ta wizja może oznaczać.

Znaczenie snu o dentyście uzależnione jest od wyśnionej sytuacji lub tego, z jakiej perspektywy widzimy tego lekarza. Niestety, w większości przypadków sny o dentyście nie zwiastują niczego dobrego, są znakiem zbliżających się negatywnych wydarzeń.

Jeżeli we śnie sami wcielimy się w postać dentysty oznacza to, iż w naszym życiu prywatnym lub zawodowym mogą pojawić się problemy, związane z postawą i zachowaniem innych osób. Z kolei, jeżeli w sennych wędrówkach znajdujemy się w poczekalni u dentysty oznacza to, iż w rzeczywistości jesteśmy niezdecydowani w sprawach uczuciowych i zawodowych. To znak, iż należy podjąć w życiu ważne decyzje.

Sennik: dentysta – borowanie

Borowanie to chyba najbardziej nieprzyjemny etap zabiegu dentystycznego. Dźwięk, jaki wydaje wiertło wśród wielu ludzi wywołuje gęsią skórkę. Nic dziwnego więc, że w snach borowanie może być bardzo uciążliwe i powodować, iż obudzimy się przerażeni lub z nieprzyjemnym uczuciem towarzyszącym nam przez wiele kolejnych godzin. Sen o borowaniu zębów przez dentystę to bardzo zły i smutny znak. W życiu realnym zwiastuje chorobę członka rodziny lub osoby z najbliższego otoczenia. Jeżeli jednak w ostatnim czasie osoba śniąca odbyła wizytę u dentysty, nie powinna się tym znakiem przejmować, ponieważ najprawdopodobniej taki sen jest odbiciem przeżytej traumy i stresu.

Sennik: dentysta – plomba

Kolejnym niezbyt dobrym znakiem jest sen o zakładaniu plomby przez dentystę. Zabieg ten w rzeczywistości jest mniej bolesny niż borowanie, ale również nie kojarzy się dobrze. Jeżeli we śnie wcielimy się w osobę, której zakładana jest plomba lub zobaczymy taką scenę, jest to zwiastun, iż w życiu realnym tęsknimy za minionymi czasami, nie czujemy się szczęśliwi lub usatysfakcjonowani obecną sytuacją. Jak widać ten rodzaj snu ukazuje nasze odczucia i emocje, które mogą być czasem ukryte w podświadomości i z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Sennik: dentysta – zęby

Zęby we śnie to jeden z najpopularniejszych znaków oraz jeden z najstraszniejszych omenów. Jeżeli podczas sennych wędrówek widzimy zęby, zwiastuje to śmierć kogoś w naszym otoczeniu. Jednak ponownie – jeżeli w ostatnim czasie odbyliśmy wizytę u dentysty lub zamierzamy wybrać się do tego specjalisty, nie powinniśmy przejmować się takim snem. Ponadto wiele osób, które we śnie zobaczą dentystę, szukają interpretacji snu pod hasłem „zęby”, a nie „dentysta”, co może być mylące i bardzo nieprzyjemne w skutkach. Przed poszukiwaniem znaczenia snu o zębach należy zastanowić się, czy we śnie widzieliśmy na pewno zęby, czy tylko specjalistę od leczenia uzębienia.

Miałeś sen o dentyście? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.