Sennik: dom

Sennik: dom widziany we śnie może nieść za sobą szereg różnych znaczeń, które odczytać można jedynie po osadzeniu kontekstu, w którym dom wystąpił we śnie. Taki sen może nieść za sobą zarówno dobre, jak i złe informacje. Kiedy należy poczytywać go jako przepowiednię szczęśliwej przyszłości?

Sennik: dom rodzinny

Co oznacza sen o domu rodzinnym? Dla większości osób ma pozytywne znaczenie. Dom rodzinny kojarzony jest z latami beztroskiego dzieciństwa, braku odpowiedzialności, kochającej i troskliwej opieki rodziców, która jak ochronny parasol rozkładała się nad nami i chroniła przed problemami całego świata.

Jest powiedzenie mówiące o tym, że można człowiekowi zmienić teraźniejszość, ograbić z przyszłości, ale nigdy nie odbierze mu się przeszłości. Dom rodzinny jest przystanią, bezpieczną ostoją naszych wspomnień, do których zawsze można wrócić w złych chwilach i czerpać z nich siłę. Dlatego też sen o domu rodzinnym może być metaforą tego, że nasza psychika jest silna. Czerpiesz siłę z własnego wnętrza, ze swojej pewności siebie, ze swojego spokoju ducha. Wiesz, że masz swoje zasady i nikomu nie uda się ich złamać. Możesz ufać swoim osądom, wiesz również, że intuicja rzadko Cię zawodzi. Jeżeli jesteś w jakimś przełomowym momencie życia, stoisz przed podjęciem ważnej decyzji, sięgnij do własnego wnętrza, sięgnij do podstaw wszystkiego w co wierzysz, ponieważ właśnie tego symbolem jest rodzinny dom. Swoją decyzję uzależnij od wartości, które wyznajesz, pozostań im wierny, a będziesz w stanie każdego dnia patrzeć sobie w lustrze w oczy, bez wyrzutu i lęku o przyszłość.

Sennik: nawiedzony dom

Jak już zostało wspomniane, dom widziany we śnie jest symbolem stanu naszej psychiki. Jeżeli we śnie widzisz nawiedzony dom, to znak, że możesz borykać się z jakimiś problemami emocjonalnymi, które kładą się cieniem na Twoim życiu. Obecność istot nadprzyrodzonych we śnie może oznaczać, że w Twoim życiu są pewne sprawy, na które nie masz wpływu, a których się obawiasz. Może to również dotyczyć jakichś osób, lub też osoby, która jest obecna w Twoim otoczeniu.

Widziana we śnie wędrówka po nawiedzonym domu, w którym przechodzisz przez długie, ciemne korytarze, a za sobą czujesz czające się niebezpieczeństwo, może oznaczać, że właśnie tak czujesz się w swoim życiu. To, czego się obawiasz, zdaje się rzeczywiście Ci zagrażać. Postaraj się ten sen potraktować jak znak. Jak najszybciej spróbuj dotrzeć do przyczyny problemu, musisz dokładnie wiedzieć co powoduje u Ciebie lęki. Musisz spojrzeć strachowi prosto w oczy, by móc go pokonać. W przeciwnym przypadku nie poradzisz sobie z tym, co Cię gnębi i problem będzie jedynie narastał.

Spalony dom: sennik

Widok płonącego domu widziany we śnie nie należy do przyjemnych, podobnie jak widok później dymiących zgliszczy. Jest to symbol zniszczenia. Być może coś zagraża Twoim planom, które od dłuższego czasu pochłaniają Twoją uwagę i którym poświęcasz wiele siły? Spróbuj rozejrzeć się dookoła i sprawdzić, co mogłoby to być i postaraj się przeciwdziałać, w innym przypadku czeka Cię spore rozczarowanie.

Spalony dom może mieć jednak również przesłanie pozytywne. Jeżeli coś we śnie wskazuje, że są nadzieje na odbudowanie go, wtedy sen o spalonym domu może zwiastować nowy początek. W Twoim życiu wkrótce wydarzy się coś pozytywnego, co pozwoli Ci zacząć coś od nowa – może to dotyczyć zwłaszcza Twoich relacji z kimś, z kim do tej pory nie były one zbyt dobre. Może także taki sen oznaczać, że wkrótce wydarzy się coś pozytywnego w Twoim życiu zawodowym – być może czeka Cię od dawna obiecywany awans lub chociażby znacząca podwyżka. Warto jednak pamiętać, że nie należy czekać z założonymi rękoma, aż coś przyjdzie samo. Należy zawsze mieć oczy szeroko otwarte i wypatrywać okazji, która pozwoli odmienić swój los. Nic nie dzieje się bez przyczyny, ale należy umiejętnie odczytywać wysyłane przez los znaki i brać go w swoje ręce, by móc cieszyć się korzyściami.

Miałeś sen o domu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.