Sennik: drzwi

Sennik: drzwi są czymś, z czym każdy wielokrotnie spotyka się każdego dnia, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z rozbudowanej symboliki, z jaką wiążą się drzwi widziane we śnie. W zależności od tego jakie drzwi są widziane w czasie snu, marzenia takie są interpretowane na różne sposoby. Zobacz co oznacza sen, w którym widziane są drzwi, czy jest on dobrym znakiem, czy może przestrogą.

Drzwi: sennik

Drzwi są przedmiotem pozornie bardzo trywialnym, jednak gdy występują w świecie snów, mogą mieć wiele znaczeń. Symbol drzwi występuje w wierzeniach religijnych, gdzie otwarte wrota są znakiem dostępu do świata wieczności, natomiast zamknięte drzwi oznaczają brak dostępu do życia wiecznego. Znaczenie snów o drzwiach jest w dużej mierze oparte na symbolice religijnej. Zwykle drzwi pojawiające się we śnie zapowiadają poważne zmiany, nowy początek. To jak wyglądają drzwi, czy są nowe, stare, zniszczone, otwarte czy zamknięte, odzwierciedla stan duszy osoby śniącej.

Sennik: zamykać drzwi

Zamknięte drzwi widziane we śnie symbolizują problemy, które utrudnią nam w znacznym stopniu realizację założonego celu. Zamykanie drzwi bywa również interpretowane jako powstrzymanie się przed podjęciem ważnej decyzji, która może zaważyć na całym życiu. Jeśli śnią Ci się zamknięte drzwi, dobrze przemyśl wszystkie istotne kwestie i zastanów się czy planowane przez Ciebie zmiany będą korzystne.

Czasami we śnie widziane są zamknięte drzwi, za którymi skryte są różne ważne przedmioty. Taki sen należy interpretować jako ostrzeżenie przed nieprzemyślanymi wydatkami. Bądź ostrożniejszy z wydawaniem pieniędzy, ponieważ w najbliższym czasie możesz ich naprawdę potrzebować.

Jeśli we śnie zatrzaskujesz przed kimś drzwi, oznacza to, że będziesz zmuszony odmówić komuś pomocy, przysługi, jednak nie ze względu na to, że nie będziesz chciał komuś pomóc, a dlatego, że prośba będzie przekraczała Twoje możliwości. Z kolei, jeśli widzisz zatrzaśnięte drzwi, będziesz miał pewne opóźnienia w realizacji zadań i nie uda Ci zrealizować wszystkich planów w takim czasie, jaki zakładałeś.

Sennik: otwierać drzwi

Otwarte drzwi w większości senników są interpretowane jako bardzo dobry znak. Taki sen oznacza, że czeka Cię jakaś niezwykła przygoda, możliwość spotkania nowych, wartościowych ludzi oraz nawiązania znajomości, które będą dla Ciebie korzystne w późniejszym czasie. Jeśli we śnie widzisz otwarte drzwi, ale wahasz się czy przez nie przejść, oznacza to, że w prawdziwym życiu czeka Cię podjęcie jakichś ważnych decyzji, jednak nie masz na co czekać i powinieneś być bardziej odważny. Przechodzenie przez otwarte drzwi jest oznaką nadejścia dobrych czasów, ale również przełomowych zmian. Jeśli śni Ci się taki sen nie masz się czego obawiać, zmiany przyniosą wiele radości i szczęścia. W przypadku młodych małżeństw starających się o potomka, sen o przechodzeniu przez otwarte drzwi bardzo często bywa interpretowany jako zapowiedź spełnienia marzeń i rychłe pojawienie się na świecie malucha.

Niektóre senniki interpretują sen o otwieraniu drzwi jako odzwierciedlenie stanu umysłu osoby śniącej. Mówią one, że osoba ta jest bardzo otwarta na nowych ludzi, doświadczenia i doznania. Taki sen zapowiada również gotowość na pojawienie się nowego, silnego uczucia.

Sennik: drzwi zniszczone

Zniszczone drzwi widziane we śnie są odzwierciedleniem tego, że w życiu śniącego jest jakiś czynnik, który powstrzymuje przed działaniem, nie pozwala w pełni się rozwinąć. Jeśli widzisz we śnie zepsute drzwi, zastanów się co może Ci przeszkadzać i pozbądź się tego ze swojego życia, ponieważ w przeciwnym razie nie osiągniesz tego co zaplanowałeś. Drzwi zniszczone, zdjęte z zawiasów są dodatkowo oznaką, że osobę śniącą czeka w najbliższym czasie niepowodzenie, które będzie spowodowane posłuchaniem czyjejś rady.

Pukanie do drzwi: sennik

Sen, w którym osoba śniąca puka do drzwi i nie jest pewna czy może wejść, jest oznaką niepewności w realnym świecie. Jest to związane z pewnymi ograniczeniami w świecie towarzyskim i niskim poczuciem własnej wartości. Jeśli natomiast widzisz we śnie uchylone drzwi, przygotuj się na czas oczekiwania i przestoju w życiu.

Miałeś sen o drzwiach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.