Sennik: duch

Sennik: duch widziany we śnie może przestraszyć, spowodować duży niepokój lub wręcz przeciwnie, ukoić i uspokoić ducha i umysł osoby śniącej. Sen o duchach bywa interpretowany różnie w zależności od wielu czynników. Zobacz, co oznacza sen o duchu i czy jest on przestrogą czy dobrym znakiem.

Duch: sennik

Duch pojawiający się w snach jest zazwyczaj oznaką niedokończonych spraw z przeszłości, niezamkniętych interesów i nieprzyjemnych wspomnień. Sny o duchach zazwyczaj są związane z pewnym niepokojem, poczuciem winy, skrywanymi uczuciami i ciemnymi tajemnicami z przeszłości. Sprawy te bardzo mocno wpływają na teraźniejszość i nie pozwalają śniącemu uwolnić się od złych wspomnień z przeszłości.

Sny o duchach

Sny o duchach mają duży związek z tajemnicami, które ma osoba śniąca. Tajemnice te narodziły się być może kilka lat temu, ale wciąż nie dają śniącemu spokoju i nękają jego umysł. Taki stan wpływa na złą kondycję psychiczną śniącego, wprowadza do życia codziennego niepewność, nie pozwala na osiągnięcie spokoju ducha. W interpretacji snu o duchach bardzo ważne jest skupienie się na przyczynie niepokoju, ponieważ to ona pomoże rozwiązać problemy i przywróci śniącemu spokój oraz oczyści sumienie. Niezwykle istotne w odczytaniu znaczenia snu o duchach jest zwrócenie uwagi na wygląd ducha i jego zachowanie wobec osoby śniącej.

Sennik: duch w domu

Bardzo często we śnie widywany jest duch znanej osoby, która chodzi po domu śniącego. Zwykle jest to osoba bliska, na przykład dziadek, babcia czy zmarły rodzic. Sny o takiej tematyce mówią wiele o relacji z osobą, która ukazuje się we śnie. Sny o zmarłych bliskich czy przyjaciołach świadczą o bliskiej relacji duchowej z tymi osobami oraz o głębokiej tęsknocie po stracie najbliższej osoby. Bardzo często sny, w których pojawia się duch kogoś zmarłego z rodziny należy traktować jako przestrogę. Dzieje się tak, ponieważ zmarli być może chcą nas ostrzec, dać znak, że nadchodzi jakaś zła moc, a nasze szczęście jest zagrożone. W takiej sytuacji należy zachować czujność, nie obdarzać ufnością nowo poznanych osób i być szczególnie uważnym w kwestiach zawodowych. W czasie snu należy się natomiast skupić na szczegółach i zapamiętać ich jak najwięcej, aby później odczytać, co duch zmarłej osoby próbował nam przekazać poprzez wizytę w naszym śnie.

Sny o duchach mogą mieć czasami negatywny wydźwięk, przestrzegać przed złym zachowaniem, zaniedbywaniem rodziny i bliskich lub jeśli śni nam się zmarła osoby z pracy, duże zamiany zawodowe. Czasami sen o bliskich zmarłych zapowiada pogorszenie zdrowia osoby śniącej, chorobę kogoś z rodziny lub nawet śmierć kogoś z bliskiego otoczenia śniącej osoby.

Sennik: duch

Jeśli we śnie widziana jest osoba, która żyje w realnym świecie, a we śnie jest zmarła, sen taki nabiera zupełnie nowego znaczenia. Znaczenie takiego snu zależy od tego, czyj duch jest widziany we śnie. Gdy duchem jest osoba bliska, lubiana przez śniącego, sen należy interpretować jako dobry znak. Jeśli z kolei widzimy ducha osoby złowrogo do nas nastawionej, agresywnej lub takiej, której nie lubimy w realnym życiu, sen trzeba traktować jako przestrogę. Sen o takiej tematyce najczęściej odzwierciedla nasz stosunek do tej konkretnej osoby, a więc wyraża radość ze spotkania z nią lub niepewność i niepokój.

Znaczenie snów: duchy

Jeśli we śnie osoba śniąca jest duchem, sen taki może być niezwykle zawiły, a jego znaczenie trudne do odgadnięcia. W niektórych przypadkach taki sen polega na tym, że osoba śniąca widzi swoje ciało jakby z zewnątrz, z pozycji obcej osoby. Takie sny mogą również być oznaką poczucia osamotnienia, wyobcowania, a także lęku przed tym co nieznane, tajemnicze. Koszmar o byciu duchem bardzo często wskazuje na potrzebę zastanowienia się nad swoim życiem, w pewnym sensie na popatrzenie na siebie z perspektywy innej osoby. Sen o staniu się duchem bardzo często jest wyrazem tego, że osoba śniąca utknęła w swoim życiu w martwym punkcie i nie wie co dalej zrobić, dlatego potrzebuje chwili zastanowienia i spojrzenia z innej perspektywy.

Miałeś sen o duchu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.