Sennik: deszcz

Sennik: deszcz jest zjawiskiem atmosferycznym, a więc czymś poza kontrolą człowieka, nie daje się zaplanować go zaplanować czy powstrzymać. Deszcz kojarzy się z oczyszczeniem, ożywieniem, jest czymś niezbędnym do rośnięcia roślin, a więc można powiedzieć, że daje życie. Z drugiej strony deszcz jest czymś, co w nadmiarze może przynieść wiele strat i przysporzyć człowiekowi zmartwień. A jak należy interpretować sen, w którym widziany jest deszcz?

Deszcz: sennik

Woda oczyszcza ziemię, spłukuje wszelkie nieczystości, więc w odniesieniu do duszy, może deszcz odzwierciedlać oczyszczenie umysłu. Znaczenie snu o deszczu jest w pewnym sensie podobne do znaczenia snów o łzach. To jak należy interpretować sen o deszczu w dużej mierze zależy od stanu ducha osoby śniącej. Łzy mogą być bowiem związane z rozpaczą, bezsilnością, smutkiem lub wręcz przeciwnie – wielką radością, wzruszeniem i szczęściem.

Sennik: deszcz, ulewa

Sny o deszczu zazwyczaj są interpretowane jako dobry znak. Deszcz ujrzany we śnie należy odczytywać jako znak, że pozbędziemy się męczących problemów, wyrzutów sumienia i złych myśli. Doznamy oczyszczenia ducha i umysłu, być może zakończymy relację z kimś kto zabiera nam energię, chęci do czerpania z życia rozwoju. Sen, w którym oglądany jest deszcz zapowiada nadejście lepszych czasów, nowego zapału do działania i odwagi do podejmowania wyzwań.

Znaczenie snu: deszcz

Pojawienie się deszczu we śnie może być również odczytywane jako znak płodności, urodzaju. W związku z tym, u młodych małżeństw starających się o potomstwo, sen o deszczu może zwiastować pojawienie się na świecie dziecka. Deszcz symbolizuje również poprawę sytuacji materialnej, przypływ sporej gotówki. Przyjście deszczu zapowiada nadejście czasów dobrobytu, w których osoba śniąca będzie dobrze żyła, nie martwiąc się o sprawy finansowe.

Sennik: deszcz, tęcza

Jeśli wraz z deszczem we śnie widziana jest tęczą lub po deszczu niebo rozpogadza się i wychodzi słońce, sen zwiastuje koniec problemów, wyjaśnienie nieporozumień. Jeśli śni Ci się piękna pogoda po deszczu, czekają Cię szczęśliwe dni, a być może w Twoim życiu wydarzy się coś, co całkowicie je odmieni. Być może w Twoim otoczeniu pojawi się ktoś, dzięki komu staniesz się radosny i szczęśliwy.

Sennik: ulewa, deszcz

Niektóre sny, w których widziany jest deszcz, nie są interpretowane tak pozytywnie. Dotyczy to zwłaszcza snów, w których pojawia się ulewa, której towarzyszy silny wiatr lub nawet burza. Takie sny zapowiadają kłopoty, kłótnie i zawirowania, które mogą odmienić życie. Czasami silne deszcze interpretuje się jako wyraz wielkich emocji, których osoba śniąca nie potrafi powstrzymać. Być może masz w sobie wiele złości, żalu, które nękają Cię i nie pozwalają na rozwinięcie skrzydeł.

Sennik: padający deszcz

Sen o deszczu może mieć również wiele innych znaczeń. Jeśli osoba śniąca zmokła podczas deszczu, może to zapowiadać chorobę, osłabienie organizmu. W takim przypadku warto zadbać o swoje zdrowie, pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku i relaksu, które są niezbędne do regeneracji organizmu i pojawienia się nowych sił do działania. Sen, w którym obserwuje się deszcz padający na wysuszoną, marną ziemię, oznacza to, że wkrótce zostaną odnowione dawno zapomniane relacje. Zapowiada to również odnowę duchową i pojawienie się nowych sił do działania. Padający ulewny deszcz z kamieniami bardzo często symbolizuje grzech, przewinienia względem innych ludzi.

Sennik: deszcz za oknem

Z kolei, jeśli deszcz i pochmurne niebo są oglądane przez okno, odzwierciedla to przygnębienie, złe samopoczucie, zmęczenie. Sen o kroplach spływających po szybie oznacza ogromną skrywaną tęsknotę, poczucie pustki i potrzebę rozmowy z kimś bliskim, kto jest nam przychylny i wesprze nas dobrą radą. Jeśli widzimy, że za oknem deszcz pojawia się na zmianę ze słońcem, należy to interpretować jako przestrogę. Niedługo zostaniemy postawieni w trudnej, niejasnej sytuacji, z której trudno będzie znaleźć odpowiednie wyjście.

Miałeś sen o deszczu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.