Sennik: jezioro

Sennik: jezioro - jeziora to elementy, które są stale wpisane w krajobraz. To piękne skrawki ziemi, które od wieków otoczone są tajemnicą. W związku z jeziorami powstało wiele legend i baśni, a często te charakterystyczne zbiorniki wodne pojawiają się w horoskopach i snach. Wśród wielu ludzi budzą zachwyt, a wśród niemałej części obawy. Co oznaczają sny o jeziorach? Czy powinny wzbudzać w nas grozę, czy są one dobrymi zwiastunami? Warto sprawdzić jak obecność jeziora we śnie interpretuje Księga Snów.

Jezioro – sennik

Jezioro to element krajobrazu, który bardzo często owiany jest tajemnicą, grozą oraz otoczony jest legendami. Istnieje wiele opowieści ludowych na temat konkretnych jezior, które mówią o potworach lub demonach skrywających się w otchłaniach tych często ogromnych zbiornikach wodnych. Nic więc dziwnego, że jezioro pojawiające się w snach może w wielu osobach wzbudzić niepokój, który często może towarzyszyć im do końca dnia.

Jezioro w snach według Księgi Snów odnosi się do sfery duchowej człowieka, do aspektów psychologicznych. To element stały krajobrazu, woda, która je wypełnia jest wodą stojącą, wobec czego jezioro już od wieków symbolizuje stabilność życiową, stabilność emocjonalną. 

Bardzo ważny w interpretacji snów jest obraz, który w nocnej wizji śniący zobaczy. Jeżeli jezioro widziane we śnie jest czyste, przejrzyste i oświetlone promieniami słonecznymi, oznacza to, iż dla śniącego nadeszły dobre czasy, że będzie miał on szczęście w życiu. Warto po takim śnie zastanowić się nad inwestycją gotówki, zmianą czegoś w życiu. Po ujrzeniu takiego jeziora we śnie, śniący może śmielej podejmować trudne decyzje oraz wkraczać w nowe, życiowe etapy. Z kolei, jeżeli osoba śniąca w swoich sennych marach ujrzy wzburzone, mętne i ciemne jezioro, powinna potraktować ten sen jako ostrzeżenie. Takie niebezpieczne i nieprzyjemne jezioro zapowiada w życiu poważną kłótnię, konflikt i pogorszenie się relacji z osobą z najbliższego otoczenia.

Jak wynika z powyższego, jezioro pojawiające się we śnie może stanowić bardzo obiecujący znak, który może pomóc w podejmowaniu życiowych decyzji, ale też może być ostrzeżeniem, które należy wziąć pod uwagę i subtelniej oraz ostrożniej podchodzić do relacji z innymi.

Sennik: jezioro – pływać

W interpretacji snów o jeziorze, oprócz stanu wody, którą zobaczymy, bardzo ważna jest również sytuacja, w której osoba śniąca się znajdzie. Bardzo często w snach o jeziorze śniący po nim pływa. Rejs po jeziorze w samotności jest zwiastunem wygodnego życia, pozbawionego w najbliższym czasie problemów. Jest to więc bardzo dobry znak, który również może pomóc w podejmowaniu ważnych decyzji. Z kolei, jeżeli osoba pływa po jeziorze w towarzystwie, interpretacja zależna jest od relacji, jakie wśród tych ludzi panują. Jeżeli osobie śniącej towarzyszy miła, życzliwa grupa ludzi lub życzliwy człowiek, oznacza to, iż w najbliższym czasie rozwiąże się skomplikowany problem, trudna sytuacja lub konflikt dobiegnie końca. Inna interpretacja dotyczy snu, w którym osoba śniąca płynie w niemiłym towarzystwie. Taki sen ma charakter ostrzeżenia przed osobą, znajdującą się w bliskim otoczeniu i knującą przeciwko osobie śniącej.

Samo pływanie po jeziorze, które jest głównym motywem snu, jest również ostrzeżeniem dla osoby śniącej, bowiem oznacza trudności w osiągnięciu zamierzonych sobie celów. Jak widać przed rozpoczęciem poszukiwania znaczenia snu, warto zastanowić się nad konkretnymi elementami widzianymi we śnie, ponieważ drobne szczegóły bardzo różnicują znaczenie wizji ujrzanej w sennych wędrówkach.

Sennik: zamarznięte jezioro

W czasie zimy jeziora bardzo często zamarzają i taki widok nierzadko pojawia się w snach osoby śniącej. Zamarznięte jezioro, które jest motywem snu, stanowi dla osoby śniącej symbol nieudanego małżeństwa. Taki sen jest bowiem odzwierciedleniem uczuć i emocji, których bardzo często nie chcemy dopuścić do głosu i nie chcemy wręcz zdawać sobie z nich sprawy. Jeżeli we śnie zamarznięte jezioro pęka, jest to zwiastun pogorszenia się stanu psychicznego i emocjonalnego osoby śniącej, a nawet zapowiedź depresji.

Miałeś sen o jeziorze? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.