Sennik: krew

Sennik: krew jest symbolem stosowany już od zamierzchłych czasów, bardzo mocnym i wymownym. Co mówi o Tobie sen, w którym pojawia się krew? Jak należy taki sen interpretować i czy należy się bać, czy jest to raczej dobry znak?

Sen o krwawieniu

Krew od wieków symbolizuje energię życiową i witalność. Jest odzwierciedleniem relacji międzyludzkich oraz zmartwień. Krew od wieków była stosowana w literaturze jako symbol życia. Już w Biblii pojawia się krew jako znak przymierza, ale również krew przelana za winy. Symbolizuje także niewinną ofiarę. Krew z oczywistych względów stała się także znakiem zbrodni i idącej za tym zguby winnej osoby. Pojawienie się krwi zostawia pewnego rodzaju piętno, zarówno fizycznie, jak i w sferze duchowej. Jednak oprócz tego, że krew od zawsze kojarzy się ze zbrodnią i wyrzutami sumienia, jest nieodłączną częścią życia. Z powodu rozbudowanej symboliki krwi, widziana we śnie może mieć wiele różnych, a nawet przeciwstawnych znaczeń.

Sennik: krew z rany

Zobaczenie we śnie krwi cieknącej z rany oznacza wielkie niebezpieczeństwo, które spotka w najbliższym czasie osobę śniącą. Jest przestrogą przed nieznanymi ludźmi, którzy mogą chcieć Twojej krzywdy. Ktoś, kto nie ma dobrych zamiarów, nie cofnie się przed wykonaniem swojego planu, dlatego lepiej na pewien czas schować się w cień, aby przeczekać nerwowy okres. Taki sen o krwi oznacza, że jedynym wyjściem będzie zatrzymanie się i zachowanie ostrożności, ponieważ przed niebezpieczeństwem nie można uciec. Jeśli natomiast widzisz we śnie, że tracisz dużą ilość krwi jest to dobry znak, zapowiadający poprawę Twoich warunków życia.

Jeśli w Twoim śnie zobaczysz kogoś krwawiącego, może być to przestroga przed zachorowaniem kogoś bliskiego lub przyjaciela.

Sennik: krew z ust

Wbrew pozorom ten niezwykle nieprzyjemny, a wręcz niepokojący sen, nie oznacza nic złego. Nawet przeciwnie – śnić o krwi wypluwanej z ust to znak szczęścia i powodzenia. Taki sen zwiastuje pozbycie się kłopotów, uwolnienie się od nękających Cię ograniczeń. Krew cieknąca z ust w czasie snu wieszczy bogactwo i dobrobyt, jednak może on być okupiony bardzo ciężką pracą, która może nawet doprowadzić do choroby. W takiej sytuacji najlepiej jest zachować równowagę pomiędzy zdrowiem a realizacją planów, na przykład zawodowych.

Sennik: krew menstruacyjna

Ten specyficzny rodzaj krwi jednoznacznie kojarzy się z kobiecością i jest jej symbolem. Sen, w którym pojawia się krew miesięczna może więc oznaczać ciążę i pojawienie się na świecie dziecka. Jednak z drugiej strony zakrzepła, ciemna krew zapowiada chorobę. Jeśli śni Ci się krew miesiączkowa, wsłuchaj się w głosy własnego ciała, a jeśli uznasz to za konieczne, wykonaj podstawowe badania, aby upewnić się, że z Twoim zdrowiem wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Znaczenie ma również to, czy krew płynie z ciała. Jeśli tak, może to oznaczać, że w najbliższym czasie będziesz musiał uregulować długi i rozliczyć się ze wszystkich zaległości.

Krew o intensywnym czerwonym kolorze

Zobaczenie we śnie krwi o pięknym kolorze zwiastuje radość. Również w senniku arabskim sny, w których widziana jest jasna krew, są interpretowane jako zapowiedź wielkiego szczęścia. Może to być spowodowane przypływem gotówki, ale również powodzeniami na polu prywatnym, uczuciowym. Ta radość być może będzie spowodowana także pokonaniem problemów i rozwiązaniem konfliktów, które trapiły Cię już od dłuższego czasu. Jeśli widzisz we śnie czerwoną krew czeka Cię ulga, wytchnienie.

Sennik: kąpiel we krwi

Doświadczenie takiego snu jest jednym z bardziej przerażających, wręcz oszałamiających. Zobaczenie we śnie kąpieli we krwi niestety nie wróży niczego dobrego. Najczęściej jest oznaką tego, że stracisz cały dobytek, na który pracowałeś od długiego czasu.

Z kolei pojawiająca się we śnie krew zwierząt symbolizuje dobrobyt i powodzenie na polu zawodowym. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad otwarciem nowego biznesu, jest to jak najbardziej odpowiedni moment, żeby odnieść duży sukces.

Miałeś sen o krwi? Opisz nam go w komentarzu poniżej.