Sennik: krokodyl

Sennik: krokodyl - co oznacza krokodyl we śnie? Pomimo tego, że to egzotyczne, drapieżne zwierzę nie występuje naturalnie w Europie, może pojawić się w naszych snach. Dla niektórych wizja senna z udziałem tego zwierzęcia może okazać się koszmarem. Zwłaszcza, gdy we śnie zajdzie nam ono drogę. Co oznacza sen z krokodylem w roli głównej? Czy wizja ta jest ostrzeżeniem? Czy może zwiastuje niebezpieczeństwo? Warto sprawdzić, jaka jest interpretacja sennika na ten temat.

Krokodyl - sennik

Krokodyl to zwierzę, które naturalnie występuje w gorących strefach klimatycznych. W Polsce można go spotkać tylko w zoo, ale i tak, nawet w terrarium za grubą szybą może wzbudzać on grozę. Zwierzę to jest w stanie bardzo szybko „rozprawić” się z człowiekiem i nawet te okazy, które znajdują się w zoo, nie są ułaskawione przez ludzi. W związku z tym wiele osób boi się tego drapieżnika oglądać nawet przez szybę, a co dopiero spotkać je w sennej wizji. Jedno więc jest pewne – sny o krokodylu nigdy nie są przyjemne.

Interpretacja snu o krokodylu według Księgi Snów zależna jest od wizji, którą śniący ujrzy podczas snu. Sennik wskazuje wiele snów z udziałem tego zwierzęcia – drapieżnik może ukazać się w snach w wodzie, w zoo, ale też, gdy pełza po suchym terenie, a nawet goni osobę śniącą. Bardzo często w snach z udziałem tak krwiożerczych zwierząt, osoby śniące widzą, jak zostają przez tych drapieżników pożerane lub obserwują taką scenę z udziałem osoby trzeciej.

Czy należy lękać się snów o krokodylu? Jak już udowodniono, w sennych wizjach osoby śniące widzą często sceny, które są odzwierciedleniem ich przeżyć, uczuć, głęboko ukrytych obaw oraz doświadczeń życiowych. Jeżeli osoby, którym przyśnił się krokodyl, w ostatnim czasie były w zoo, gdzie widziały to zwierzę lub oglądały programy telewizyjne z jego udziałem, nie powinny się zastanawiać nad znaczeniem tego snu. Jeżeli jednak w ostatnim czasie osoby śniące nie miały nawet wirtualnej styczności z tym drapieżnikiem, mogą poszukać, co na temat takiego snu mówi Księga Snów. Być może jest to zwiastun pewnego wydarzenia w naszym życiu lub ostrzeżenie przed konkretnym zagrożeniem.

Sen o krokodylu

Jeżeli w śnie osoba śniąca obserwuje krokodyla oznacza to, iż w jej życiu szykują się zmiany, związane z nowym początkiem. Być może są to zmiany związane z nową znajomością. Z kolei, jeżeli sen z krokodylem się powtarza, Księga Snów odnosi się tej wizji zupełnie inaczej – powtarzające się sny z tym drapieżnikiem oznaczają, iż osobie śniącej bardzo zależy na nawiązaniu lub rozwinięciu pewnej znajomości.

Sennik: krokodyl w wodzie

Sen o krokodylu płynącym w wodzie może mrozić krew w żyłach i spowodować nagłe wybudzenie się osoby śniącej. Taki sen związany jest z niepokojem, obawą, że zwierzę to wytropi śniącego i go zaatakuje. Ciekawym jest to, iż znaczenie takiej wizji ma bardzo pozytywny wydźwięk i zwiastuje pozytywne zdarzenia w życiu realnym. Widok krokodyla płynącego w wodzie jest zwiastunem płodności oraz zajścia w ciążę i dotyczy nie tylko kobiet. Jeżeli mężczyźnie przyśni się taka wizja, oznacza to, iż w najbliższym czasie może on zostać ojcem. Być może znaczenie tego snu związane jest z wierzeniami starożytnych Egipcjan, którzy uznawali krokodyla za symbol płodności. 

Co innego oznacza sen, w którym osoba śniąca pływa razem z krokodylami. Taka wizja zwiastuje to, iż w życiu realnym śniący obraca się w niewłaściwym towarzystwie. Sen o pływaniu razem z tymi drapieżnikami może stanowić bardzo poważne ostrzeżenie, którego nie należy bagatelizować.

Sennik: krokodyl atakujący

Niewątpliwie sen, w którym osoba śniąca obserwuje scenę ataku aligatora lub sama jest przez krokodyla atakowana, może przyprawić ją dreszcze. Księga Snów w inny sposób interpretuje wizję, w której osoba obserwuje taką scenę lub sama jest w jej centrum. W tym pierwszym przypadku sen stanowi ostrzeżenie dla osoby śniącej – jeżeli w śnie ujrzymy aligatora atakującego osobę trzecią oznacza to, iż należy w rzeczywistości wystrzegać się pewnej osoby. Z kolei, jeżeli aligator atakuje osobę śniącą lub ją pożera, oznacza to, iż w życiu realnym za bardzo podąża ona za karierą, co może skutkować złymi wyborami w innych życiowych aspektach.

Miałeś sen o krokodylu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.