Sennik: kret

Sennik: Kret to zwierzę żyjące pod ziemią, które słynie z bardzo słabego wzroku, ale doskonale wyostrzonych innych zmysłów. Uznawany za szkodnika, między innymi przez budowane przez siebie kopce. Kret w kontekście interpretacji snów jest odwołaniem do naszej podświadomości, jej mrocznych zakątków. Może być również ostrzeżeniem przed krótkowzrocznością w metaforycznym tego słowa znaczeniu.

Widzieć spokojnego kreta - możliwe, że powinniśmy się zastanowić, czy nie położyć w naszym życiu nacisku na zupełnie inne priorytety i cele, wyostrzyć u siebie inne zmysły, skupić się na życiu rodzinnym zamiast na zrobieniu kariery.

Widzieć kopiącego kreta - powinniśmy być ostrożni względem osób, których dobrze nie znamy, ponieważ są wśród nich tacy, którzy knują przeciw nam.

Zabicie kreta - nie powinniśmy podejmować zbyt pochopnych decyzji, które mogą doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach błędów.

Złapać, schwytać kreta - niebawem przezwyciężymy to, co przeszkadzało nam ruszyć naprzód i zacząć realizować nasze plany.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.