Sennik: lis

Sennik lis - co oznacza sen o tym drapieżniku? Lis to zwierzę, które naturalnie bytuje w polskich lasach oraz stanowi zagrożenie dla zwierząt domowych. W literaturze, a nawet w wierszach dla dzieci, stanowi symbol przebiegłości i chytrości. Czy symbolika ma tego zwierzęcia przekłada się na znaczenie snów o lisie? Czy sny o tym zwierzęciu stanowią ostrzeżenie przed tymi cechami? Warto sprawdzić, co na ten temat mówi Księga Snów.

Lis – sennik

Przed rozpoczęciem interpretacji snów o lisie, warto zaznaczyć, iż zwierzę to nie znajduje się na liście lubianych futrzaków przez człowieka. Na wsiach lisy powodują ogromne straty w gospodarstwach, w mieście podchodzą bardzo blisko do domostw, często przynosząc różne choroby oraz robiąc bałagan wokół śmietnika. Lis w śnie nie jest więc przyjemnym, miłym widokiem. O snach bowiem niewiele wiadomo, ale pewne jest to, że jeżeli w rzeczywistości człowiek odczuwa niechęć lub obawę przed pewnym zwierzęciem, w snach nie zapała nagle do niego sympatią.

Warto również zwrócić uwagę na symbolikę tego zwierzęcia w literaturze i sztuce. Lis jest bowiem bardzo znanym i łatwym do zinterpretowania symbolem, bowiem powszechnie oznacza chytrość oraz przebiegłość. Czy ta symbolika odnosi się do interpretacji Księgi Snów? Okazuje się, że tak. Sennik bowiem interpretuje sen o obserwowaniu lisa, jako zwiastun pojawienia się w naszym otoczeniu osoby przebiegłej oraz posiadającej nieszczere intencje. Jak widać tak zwyczajny sen o popularnym dzikim zwierzęciu może stanowić bardzo poważne ostrzeżenie dla osoby śniącej.

Księga Snów bardzo różnie interpretuje sny o lisie. Znaczenie tych wizji uzależnione jest od sytuacji, którą osoba śniąca w śnie zobaczy. Jeżeli we śnie ujrzymy lisa chowającego się w norze, oznacza to iż, w życiu realnym w najbliżej przyszłości poznamy zamiary ludzi z naszego otoczenia. Sen ten może mieć jednak bardzo szerokie przełożenie na rzeczywistość – może dotyczyć zamiarów pracodawców i oznaczać zapowiedź awansu, ale też utraty stanowiska. Dla osób znajdujących się w związku, sen o lisie chowającym się w norze, może oznaczać poznanie zamiarów związkowych partnerów w stosunku do osób śniących i stanowić zapowiedź zaręczyn.

Sennik: rudy lis

Jak się okazuje oprócz sytuacji, którą osoba śniąca ujrzy we śnie, bardzo duże znaczenie ma również kolor futra, który posiada widziany przez tę osobę lis. Najpopularniejszą barwą futra jest kolor rudy i o takim lisie pisał Jan Brzechwa. Ten popularny, wiejski, rudy lis pojawiający się we śnie ma jednak szczególne znaczenie – w życiu realnym stanowi zapowiedź ekstremalnej i bardzo interesującej przygody seksualnej. Dla osób, które poszukują takich przygód lub są stanu wolnego, sen o rudym lisie może być więc bardzo obiecujący.

Według Księgi Snów zupełnie inne znaczenie mają sny o lisach o innym kolorze futra. Gdy w śnie osoby śniącej pojawi się czarny lis, oznacza to, iż w nadchodzącym czasie w życiu tej osoby pojawi się bardzo poważny przeciwnik. Znaczenie to również można bardzo szeroko interpretować – może to być rywal w pracy, rywal w życiu miłosnym lub rywal w zawodach sportowych.

Co ciekawe, Sennik wskazuje, iż to nie rudy lis, pojawiający się w snach odnosi się do symboliki tego zwierzęcia. Lis o srebrnym futrze oznacza w życiu realnym fałszywych ludzi, pojawiających się na drodze osoby śniącej. Z kolei biały lis znak, iż osoba śniąca powinna poważniej wziąć do serca porady bardziej doświadczonych ludzi, takie jak porady dziadków czy rodziców.

Sennik: lis gryzący

Sen o lisie, który nas gryzie lub wizja, w której osoba śniąca widzi scenę ataku lisa na osobę trzecią, stanowi bardzo poważny i obiecujący zwiastun. Dla osoby śniącej jest to znak, iż w najbliższym czasie wyjdzie na jaw pewne kłamstwo, które diametralnie zmieni postrzeganie danej sytuacji lub konkretnej osoby przez osobę śniącą. To dość konkretny znak, który na dłuższą metę może okazać się pozytywny w skutkach. Co bardzo ważne, Księga Snów tłumaczy, iż w przypadku, gdy osoba ujrzy we śnie lisa gryzącego znajomą osobę trzecią, nie należy wiązać znaczenia tego snu z tym człowiekiem.

Miałeś sen o lisie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.