Sennik: lekarz

Sennik: lekarz w życiu realnym kojarzy się oczywiście z chorobą, ale również z osobą, do której mamy bezgraniczne zaufanie. Jego obecność wiąże się z chorobą, ale co za tym idzie, również z uzdrowieniem. Jak należy odczytywać sny, w których widziany jest lekarz? Czy są one oznaką choroby czy wręcz przeciwnie - uzdrowienia?

Lekarz: sennik

Sny, w których widzi się lekarza zazwyczaj zwiastują uzdrowienie. Jednak to niekoniecznie odnosi się do sfery zdrowia fizycznego, bowiem uzdrowienie może dotyczyć ducha i psychiki osoby śniącej. Widok lekarza we śnie jest związany w pewnym sensie z aniołem stróżem, który strzeże nas i ochrania przed złem. Zazwyczaj opieka anioła jest zarówno duchowa, jak i fizyczna, więc zobaczenie we śnie doktora, oznacza, że w najbliższym czasie będziemy otoczeni opieką, a nasze sprawy będą szły prawidłowo.

Sennik: lekarz i badanie

Sen, w którym osoba śniąca widzi lekarza, badanie lekarskie, ma różne interpretacje w zależności od nastawienia lekarza, jego wyglądu i zachowania. Jeżeli lekarz widziany we śnie jest radosny, uprzejmy, okazuje pacjentowi zainteresowanie i zrozumienie, sen należy traktować jako zapowiedź polepszenia samopoczucia, osiągnięcia spokoju ducha i ogólnej poprawy sytuacji psychicznej. Gdy o życzliwym, przyjaznym oraz uśmiechniętym lekarzu śni osoba chora, zwiastuje jej to uzdrowienie, polepszenie stanu zdrowia oraz nadejście nadziei na całkowite wyleczenie.

Jeśli lekarz zobaczony we śnie jest niemiły, wrogo nastawiony, nie jest pomocny, tylko gani pacjenta, sen taki powinien być traktowany jako ostrzeżenie przed podejmowaniem pochopnych decyzji, popełnieniem poważnego błędu. Taki sen może również oznaczać, że osoba śniąca zaniedbuje swoje zdrowie, nie dba o siebie wystarczająco. Sen o nieuprzejmym doktorze oznacza również, że osoba śniąca powinna odpocząć, dać sobie czas na relaks i regenerację sił. 

Sennik: szpital, lekarz

Bardzo często zobaczenie we śnie lekarza jest oznaką, że osoba śniąca powinna zadbać o swoje zdrowie. Gdy we śnie chory umawia się na wizytę lekarską, powinien zastanowić się nad skontrolowaniem swojego zdrowia w rzeczywistości. Z kolei, jeśli we śnie lekarz jest widziany w swoim miejscu pracy, na przykład w szpitalu lub przychodni, osoba śniąca może się spodziewać pogorszenia zdrowia. W przypadku częstego miewania takich snów, ważne jest nieignorowanie ich, ale zadbanie o siebie, póki nie jest za późno.

Sen o lekarzu

Bardzo rzadkim i dziwnym snem, który wywołuje u śniącego pewnego rodzaju zmieszanie, jest sen, w którym to śniący jest lekarzem. Taki sen jest ściśle związany z psychiką śniącego i zazwyczaj oznacza, że kluczem do uzdrowienia ciała i polepszenia jakości życia jest poprawa stanu ducha. Taki sen wskazuje na potrzebę zmiany sposobu myślenia na bardziej pozytywny, ponieważ poprzez zmianę nastawienia można osiągnąć duży sukces. Pozytywne myślenie przyniesie ze sobą dużą dawkę energii i zapału, dzięki którym będzie możliwe rozwiązanie problemów bez niczyjej pomocy.

Sennik: lekarz ginekolog

Sny o lekarzach bywają różnie interpretowane w zależności od specjalizacji lekarza widzianego we śnie. Zwykle specjalizacja lekarza wskazuje na to, z jaką częścią ciała śniący może mieć problem lub jaki obszar jego życia jest zagrożony. Zobaczenie we śnie lekarza ginekologa wiąże się z ciążą, więc może zapowiadać pojawienie się na świecie potomka. Sen o lekarzu ginekologu może również ostrzegać przed chorobą układu rozrodczego, dlatego też w realnym życiu należy zasięgnąć porady ginekologa.

Widok chirurga we śnie powinien być traktowany jako przestroga przed złamaniem, kontuzją lub tym, że w ciele osoby śniącej dzieje się coś niepokojącego. Kardiolog z kolei zwiastuje problemy sercowe, zdrowotne lub emocjonalne. Śnienie o kardiologu bardzo często zwiastuje nadchodzące kłopoty w związku.

Ujrzenie w marzeniach sennych okulisty jest przestrogą przed osobami, które chcą wykorzystać osobę śniącą. Taki sen oznacza, że należy mieć oczy szeroko otwarte i zachować czujność. Nie należy obdarzać nikogo zbyt dużą ufnością, ponieważ możemy się poważnie rozczarować.

Miałeś sen o lekarzu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.