Sennik: łóżko

Sennik: łóżko - co oznacza łóżko we śnie? Przedmiot ten może być przez wiele osób odbierany w zupełnie inny sposób. Dla niektórych łóżko to symbol wypoczynku i regeneracji, dla innych symbol sfery intymnej, a dla niektórych symbol choroby i cierpienia. Łóżko może mieć więc bardzo różne znaczenie również w snach. Warto sprawdzić co na temat tego przedmiotu mówi Księga Snów.

Łóżko – sennik

Sny o łóżku mogą mieć bardzo różny wydźwięk oraz mogą powodować różne, skrajne emocje. Widok osoby bliskiej we śnie, która leży z powodu choroby w łóżku szpitalnym może przytłaczać i powodować zmartwienie i obawę o tę osobę przez resztę dnia. Czasami we śnie łóżko jest atrybutem odpoczynku i relaksu, na którym w śnie osoba śniąca po prostu leży lub siedzi. Nierzadko osoby śniące w sennych wizjach uczestniczą w scenach erotycznych, które również rozgrywają się na łóżku i wówczas przedmiot ten ma zupełnie inne znaczenie. W związku z tym, iż łóżko może kojarzyć się w bardzo różny sposób, znaczeń snu o łóżku jest również bardzo wiele.

Przed rozpoczęciem interpretacji snów o tym przedmiocie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sytuację, w której to łóżko się ujrzało. Należy jednak pamiętać, że znaczenia snu o łóżku należy poszukiwać tylko wówczas, gdy to ten mebel stanowił główny atrybut snu i znajdował się w jego centrum. Bardzo często bowiem osoby, którym przyśni się pewna scena szukają znaczenia nie pod hasłem, które stanowiło główny motyw sennej wizji, lecz po nazwach innych elementów snu.

Sennik: łóżko szpitalne

Sen o szpitalnym łóżku nie należy raczej do przyjemnych. Osoby, które lądują w szpitalnych łóżkach zwykle dotknięte są chorobą i sen, w którym sami leżymy na takim łóżku lub widzimy na nich bliskie osoby może być bardzo przejmujący. Bardzo często po tak smutnej, nocnej wizji osoba śniąca budzi się z pewnym niepokojem, który może utrzymywać się przez wiele godzin oraz zaczyna martwić się o osobę, którą na tym łóżku zobaczy.

Jak się okazuje i jak jest w przypadku wielu snów, widok łóżka szpitalnego z leżącą na nim chorą, znajomą osobą nie zwiastuje choroby, która spadnie na tego człowieka. Sen o łóżku szpitalnym stanowi ostrzeżenie, które dotyczy wyłącznie osoby śniącej. Oznacza bowiem, iż osoba ta wzięła na siebie zbyt dużo obowiązków, którym może nie podołać oraz które mogą się odbić na zdrowiu śniącego.

Z kolei, jeżeli we śnie osoba śniąca ujrzy puste, szpitalne łóżko jest to bardzo poważny, smutny sygnał. Taki sen oznacza, iż w najbliższym czasie osobę śniącą dotknie śmierć kogoś z otoczenia. Łagodniejsza interpretacja tego snu oznacza samotność, która spadnie na osobę, widzącą we śnie puste, szpitalne łóżko. Ta samotność może jednak wynikać z utraty konkretnej osoby.

Sennik: łóżko z pościelą

Bardzo ważne według Księgi Snów w interpretacji danych wizji jest również to, w jakim stanie osoba śniąca ujrzy daną rzecz, czyli w tym przypadku łóżko. Jeżeli łóżko jest starannie pościelone oznacza to bezpieczeństwo i stabilizację w życiu osoby śniącej. To bardzo obiecujący znak, jeżeli osoba ta przeżyła w ostatnim czasie życiową burzę oraz zawirowania.

Podczas interpretacji snów należy również zwrócić uwagę na stan pościeli. Jeżeli jest ona czysta i pachnąca, w życiu realnym może to oznaczać koniec kłopotów, relaks oraz nadchodzące zadowolenie. Z kolei, jeżeli pościel we śnie jest brudna, jest to zwiastun nadchodzącej choroby lub złego nastroju, który nawiedzi osobę śniącą w najbliższym czasie.

Sennik: łóżko – leżeć z kimś

W snach nie tylko można obserwować, patrzeć na łóżko z boku – można również w nim leżeć. Może się zdarzyć, iż komuś przyśni się, że współdzieli z kimś łóżko. Bardzo ważne jest wówczas to, czy osoba śniąca zna tę drugą osobę. Jeżeli jest to osoba z rodziny, oznacza to, iż ktoś z krewnych będzie miał kłopoty zdrowotne. Z kolei, jeżeli w łóżku pojawi się nieznana osoba jest to zwiastun kłótni rodzinnej, a nawet kryzysu małżeńskiego. Inne znaczenie ma sen, w którym osoba śniąca leży w łóżku z dzieckiem – w życiu realnym jest to zwiastun, iż nadzieje tej osoby się spełnią. 

Miałeś sen o łóżku? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.