Sennik: mysz

Sennik: mysz - czy sen o tym niewielkim gryzoniu niesie ze sobą dobre wiadomości? Okazuje się, że sny o myszach dosyć często towarzyszą ludziom, którzy doszukują się w nich negatywnego znaczenia. Czy słusznie?

Myszy: sennik

Myszy często są przedstawiane jako symbol zła. Nieodłącznie kojarzą się z procesem niszczenia, zwłaszcza, gdy mamy na myśli myszy buszujące wśród zapasów. Od wieków ludzie walczyli z tymi małymi gryzoniami wszelkimi sposobami, szczerze je przeklinając.

Sen o myszach bywa więc interpretowany jako pojawiające się zagrożenie dla życiowych celów. Być może chodzi o kwestie finansowe – oszczędności na koncie mogą szybko stopnieć w oczach z uwagi na nierozsądne gospodarowanie nimi. Symbolizować to może między innym nieudaną inwestycję finansową. Jeżeli czeka Cię taka w niedalekiej przyszłości, a w nocy śnią się myszy, warto rozważyć, czy gra jest warta świeczki. Być może podświadomość ostrzega przed podjęciem złych wyborów, które negatywnie wpłyną na zasobność portfela. Być może należy rozważyć osobę wspólnika czy pośrednika z danym przedsięwzięciu.

Sen o myszy może również symbolizować, że środki pieniężne, które pożyczyliśmy komuś nigdy do nas nie wrócą.

Sennik: myszy w domu

Sen o myszach w domu może być traktowany jako zapowiedź pojawienia się w naszym życiu jakichś zawirowań i chaosu. Być może zupełnie nowa sytuacja wywróci nasze życie do góry nogami. Nie chodzi tylko i wyłącznie o złe wieści, ale może to być również dobra zmiana – być może rodzina się powiększy i na świecie pojawi się mały bobas? Myszy są bowiem symbolem płodności i często ich widok we śnie, jak biegają po domu, jest interpretowany jako zapowiedź nowego członka rodziny.

Jeżeli posiadanie dziecka nie wchodzi w rachubę, chociażby ze względu na wiek, sen o myszach w domu może również zapowiadać niespodziewanego gościa, który do tej pory przebywał gdzieś daleko i bardzo rzadko lub nawet wcale nie bywał u osoby śniącej.

Sennik: myszy biegające

Sen o myszy, która żwawo biega i jest stale w ruchu, może być poradą od losu, by przyjąć postawę biernego obserwatora i zachowania dystansu w pewnej ważnej sprawie. Obiektywne spojrzenie z oddalenia może pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji. Sen ten może również oznaczać, żeby zbytnio się nie angażować w nowe projekty, a także by nie tracić zimnej krwi i nie zamartwiać się na zapas.

Sennik: myszy małe

Małe myszy we śnie stanowią ostrzeżenie przed złodziejem. Ktoś może czyhać na nasze dobra finansowe i materialne. Może to oznaczać nie tylko bezpośrednią kradzież, ale również dybanie na efekty naszej własnej pracy, która zostanie przez kogoś zagrabiona i przedstawiona jako jego własna. Może to mieć związek ze sprawami służbowymi i ważną sprawą zawodową. Ktoś może ją odebrać lub przypisać sobie zasługi w pomyślnym doprowadzeniu jej do końca. Przez to osobie śniącej może przejść koło nosa nie tylko awans, ale również nadprogramowa premia przyznana przez szefostwo. Miej się na baczności!

Podobne znaczenie niesie ze sobą sen, w którym mysz słychać, lecz jej nie widać. Oznacza kogoś podstępnego, obracającego się w tych samych kręgach towarzyskich co Ty. Uważaj, ponieważ niewinna plotka może zrujnować dobrą reputację i może nieźle namieszać. Dbaj o to, by nie dać nikomu powodu do obgadywania Cię.

Sennik: myszy martwe

Wbrew pozorom sen o martwej myszy nie jest zwiastunem złych wiadomości. Chociaż z pewnością przykro jest widzieć martwą myszkę we śnie, to symbolizuje ona, że pewne kłopoty, z którymi borykasz się od bardzo dawna lub od pewnego czasu, same się rozwiążą na Twoją korzyść. Problem odejdzie szybko w zapomnienie, a Ty nareszcie odetchniesz z ulgą.

Pożegnanie kłopotów oznacza również sen o myszy złapanej w pułapkę. Z kolei sen o uwolnieniu myszy oznacza, że pomożesz komuś, kto znalazł się w potrzasku. Jednocześnie zaskarbisz sobie wdzięczność i życzliwość tej osoby.

Miałeś sen o myszy? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA