Sennik: morze

Sennik: morze, które widzisz we śnie jest głęboką metaforą wszystkiego, co dzieje się w Twoim życiu, a także odzwierciedleniem Twojej psychiki i życia wewnętrznego. To, jakie dokładnie niesie sen o morzu przesłanie zależy od kontekstu tego snu.

Morze: sennik

Co oznacza sen o morzu? Jak odczytać jego przesłanie? Morze jest symbolem mającym tak naprawdę dwie różne strony - jak medal. Jest symbolem niezmienności. Trwa od setek tysięcy lat w tym samym miejscu, niewzruszone i niezmienne. Przynosi swoją obecnością ukojenie. Wiele osób szuka w nim odnalezienia spokoju i sposobu na pogodzenie się z samym sobą. Dlatego też sen o morzu może nieść ze sobą przesłanie, że czujesz się pewnie i nie przeżywasz większych zawirowań życiowych. Jest znakiem również, że w najbliższym czasie takie zawirowania nie będą miały miejsca.

Jednocześnie morze jest symbolem zmienności. Ciągle jest w ruchu, jego fale nieustannie zmieniają tafle jego wody, co kilka chwil wygląda ona inaczej. Ma na to wpływ dużo rzeczy: siła wiatru, obecność chmur, promienie słońca. Morze jest symbolem toczącego się życia. Dlatego tez taki sen może ukazywać, że jesteś osobą żywiołowa, która nie lubi siedzieć w jednym miejscu. Stale odczuwasz potrzebę zmian, ale co ważne - zmian dosyć powierzchownych i takich, które nie wpływają znacząco na Twoje życie. Lubisz podróżować, jest to zapewne jedna z Twoich pasji, ale daleko Ci od pomysłu, by wyprowadzić się gdzieś daleko od domu rodzinnego. Chociaż i to jest możliwe - ale wtedy zapewne w Twoim śnie morze nie było spokoje.

Sennik: wzburzone morze

Jeżeli śni się wzburzone morze, to może to oznaczać, że jesteś osoba żadną przygód, zmian i wyzwań. Uwielbiasz brać życie i to co ono przynosi odważnie, z radosnym wyczekiwaniem i wiara, że będzie to miało pozytywne skutki. Stale wyczekujesz okazji, która przyniesie jakąś istotną zmianę i odważnie patrzysz w przyszłość.

Burzliwe fale widziane we śnie mogą także oznaczać, że przechodzisz właśnie okres, w którym wiele się zmienia - ale niekoniecznie w tym, co Cię otacza, ale w Tobie samym, w Twojej głowie. Masz wrażenie, że przez Twój umysł przetaczają się burzliwe fale myśli, coś wywołuje Twój ogromny niepokój. Być może zaskoczyło Cię jakieś wydarzenie z życia prywatnego, które wywróciło Twój światopogląd do góry nogami - lub być może za chwile się to stanie, ponieważ sen może symbolizować również wydarzenia przyszłe, być ostrzeżeniem. Być może czeka Cię jakaś zdrada, ktoś w kogo wierzysz zachowa się bardzo nielojalnie. Może to dotyczyć nie tylko osoby Ci najbliższej, takiej jak druga połówka czy przyjaciel lub przyjaciółka. Może chodzić również o sytuację zawodową.

Wzburzone morze: sennik

Widziane we śnie wzburzone morze bywa sygnałem o tym, że czeka Cię walka z przeciwnościami losu. Przygotuj się na utratę bliskiej Ci osoby lub czegoś, na czym Ci bardzo zależało. Taki sen możesz także potraktować jako sygnał do tego, by przygotować się na walkę o rzeczy dla Ciebie ważne. Pamiętaj, że nic nie jest niezmienne i o wszystko należy dbać. Dotyczy to praktycznie każdej relacji w naszym życiu i każdej sytuacji. Każda dziedzina życia wymaga poświęcenia jej chociaż chwili uwagi. Potraktuj ten sen jako wskazówkę, że należy zrobić gruntowny przegląd swoich spraw. Być może jakaś odłożona na później, wymknęła się spod kontroli i eskalowała do rangi dużego problemu? Być może dawno z kimś nie rozmawiałeś i stanie się to przyczyną większego konfliktu?

Sennik: morze, plaża

Plaża nieodmiennie kojarzy się z miłym wakacyjnym odpoczynkiem. Sen o plaży nad morzem może mieć więc bardzo wymowne, a zarazem podstawowe znaczenie, którego nie trzeba dogłębnie interpretować - czujesz zmęczenie natłokiem obowiązków dnia codziennego. Chcesz jak najszybciej odpocząć i nie musieć myśleć o niczym. Pragniesz jedynie kilku dni dla siebie, które pozwolą Ci zregenerować siły.

Plaża widziana we śnie może mieć również inny wydźwięk - jeżeli jest pusta i nie widać na niej żywego ducha, może to być oznaka, że czujesz się samotnie, że brak Ci w życiu bliskiej osoby, której możesz powierzyć swoje troski i problemy.

Miałeś sen o morzu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.