Sennik: most

Sennik: most - co oznacza most we śnie? Czy widok mostu w sennych marach ma jakieś szczególne znaczenie? Czy jest to znak, iż w życiu realnym człowiek pokona pewną przeszkodę? A może odnosi się tylko do potrzeb i aspektów fizjologicznych? Czy rodzaj mostu pojawiającego się we śnie ma znaczenie? Warto zapoznać się z interpretacją Księgi Snów na temat tej często fascynującej budowli.

Sen o moście

Most jest to budowla, która służy do pokonania naturalnej przeszkody – najczęściej rzeki, a na terenach wysokogórskich również przepaści. W literaturze i sztuce most ma również swoją symbolikę – oznacza rzecz, która łączy ze sobą dwa światy, czasem dwa skrajne poglądy lub osoby. Czy symbolika ta przekłada się na interpretację Księgi Snów? Jak się okazuje most jest bardzo szczególnym znakiem, który odnosi się przede wszystkim do aspektów duchowych naszego życia.

Bardzo ważne według Księgi Snów jest również to, w jakiej sytuacji, związanej z mostem osoba śniąca się znajduje. Jeżeli przechodzi przez most, oznacza to, iż w najbliższej przyszłości z powodzeniem wykona pewne zadanie oraz osiągnie pewien cel. To bardzo obiecujący znak dla osoby śniącej, zwłaszcza, że po zapoznaniu się z interpretacją Księgi Snów tej wizji, zapewne osoba ta domyśla się o jakie zadanie lub cel chodzi. Ta nocna wizja o przechodzeniu mostu, może więc dodać odwagi do podjęcia pewnych działań, które zakończą się sukcesem.

Inne znaczenie ma sen, w którym śniący idzie przez most i nie dochodzi do jego końca. Dla życia realnego jest to zwiastun, iż w ostatnim czasie podjęte zostały niewłaściwe decyzje. Po wybudzeniu się z takiego snu warto zastanowić się nad swoim postępowaniem oraz decyzjami w ostatnim czasie, bo być może część z nich nie jest nieodwracalna i można jeszcze uniknąć konsekwencji.

Sen o przechodzeniu przez stary, kołyszący się most to z kolei zwiastun nadchodzącego w naszym życiu niebezpieczeństwa, z którego uda nam się wyjść cało. Z kolei koszmarna wizja, w której spadamy z mostu jest bardzo poważnym ostrzeżeniem – oznacza, iż ktoś z naszego najbliższego otoczenia, z rodziny lub ze znajomych boryka się z bardzo poważnymi problemami psychicznymi. W takim przypadku warto zastanowić się o kim może być ten sen. A może dobrze wiemy, której osoby ta wizja dotyczyła? Być może jest to znak zapowiadający, że może uda nam się pomóc tej osobie.

Sennik: most zawalony

Może się również zdarzyć, iż osoba śniąca we śnie ujrzy zawalony most. Wizja ta jest bardzo poważnym ostrzeżeniem. Dla osób samotnych ujrzenie zawalonego mostu w sennych marach jest przestrogą tego, iż ich plany życiowe się nie powiodą. To również ostrzeżenie przed niepowodzeniem w interesach. Z kolei dla osób, które znajdują się w związku sen ten oznacza zdradę. Jest to więc bardzo poważny znak, którego nie oznacza bagatelizować.

Sennik: most drewniany

Warto zaznaczyć, iż według Księgi Snów ogromne znaczenie ma również rodzaj mostu ujrzanego we śnie. Jeżeli most, który obserwujemy lub przez niego przechodzimy we śnie zbudowany jest z drewna, oznacza to, iż w najbliższym czasie czekają nas trudności w pracy oraz że nasze plany zawodowe się pokrzyżują. Księga Snów drewniany most interpretuje także jako zapowiedź czasów, w których będziemy uzależnieni od kogoś innego. Taki sen może stanowić więc bardzo poważne ostrzeżenie szczególnie w czasach niestabilności politycznej oraz konfliktów w państwie.

Z kolei, jeżeli we śnie ujrzymy most pontonowy jest to znak, iż będziemy mogli w najbliższej przyszłości liczyć na pomoc ze strony innych osób. Taki sen jest ma szczególne znaczenie dla osób, które znajdują się w potrzebie. Most kamienny ujrzany we śnie to odmiennie dla mostu drewnianego oraz pontonowego zwiastun powodzenia, a więc dobry znak.

Jak widać, most pojawiający się w naszych snach jest zwiastunem bardzo poważnych wydarzeń, które mogą spotkać nas w życiu. Znaczenie snu o moście według Księgi Snów jest bardzo szerokie, ale dotyczy zarówno problemów zawodowych, sytuacji rodzinnej, relacji w związku, a także zamierzonych celów.

Miałeś sen o moście? Opisz nam go w komentarzu poniżej.