Sennik: mrówki

Sennik: mrówki - mrówki to małe stworzenia, które stanowią symbol pracowitości. Utarło się bowiem powiedzenie o "byciu pracowitym jak mrówka", które dotyczy osób bardzo wytrwałych i ciężko pracujących. Czy symbolika tych małych stworzeń ma przełożenie na ich znaczenie w snach? Co oznaczają nocne wizje z mrówkami w roli głównej? Czy jest to zwiastun, iż w najbliższym czasie śniącego czeka ciężka praca? Warto zapoznać się z interpretacją sennika na ten temat.

Mrówki – sennik

Mrówki są to zwierzęta, które obok pszczół uznawane są za jedne z najbardziej pracowitych stworzeń. Te małe owady potrafią bowiem w bardzo szybkim czasie zbudować ogromne mrowiska, które stanowią ich terytorium, królestwo. To jednak nie jedyna cecha mrówek. Owady te potrafią bardzo boleśnie kąsać, co czynią w obronie przed wkroczeniem na ich terytorium. Bardzo często ich ofiarą staje się człowiek, który beztrosko spaceruje po lesie. Mrówki nie są również mile widziane w domu, a bardzo często potrafią się w nim zadomowić. Według starożytnych legend owady te bardzo boją się krwiożerczych bestii, przed którymi uciekają. Oddalające się mrówki w legendach oznaczały obecność na danym terenie potwora.

Jak widać symbolika i znaczenie mrówek w legendach i w życiu realnym są bardzo szerokie. Czy mają one związek ze znaczeniem snów z udziałem mrówek? Jak się okazuje - tak, ponieważ mrówki pojawiające się w snach są zwiastunem nadchodzących zadań, w których człowiek musi wykazać się skrupulatnością oraz pieczołowitością. Ponadto mrówki są symbolem wydarzeń, do których osoba śniąca będzie musiała podejść ze spokojem i ogromną cierpliwością. Nagrodą za wytrwałość mogą być jednak spełnione marzenia oraz osiągnięte cele. Znaczenie mrówek pojawiających się w snach wiąże się przede wszystkim ze sferą zawodową osoby śniącej.

Sny o mrówkach mogą być bardzo męczące. W sennych wizjach często świat zostaje przerysowany i błahe zagrożenie z życia realnego we śnie może przeistoczyć się w koszmar. Zdarzają się sny, w których człowiek zaatakowany jest przez mrówki. Kąsanie przez te owady we śnie oznacza stanowi jednak bardzo ważną wskazówkę, której nie należy zbagatelizować – dla osoby śniącej wizja ta jest zwiastunem konieczności rozwiązania niewyjaśnionych spraw, zabrania się za odkładane od dawna zadania, bowiem nie zmierzenie się z nimi może skutkować poważnymi konsekwencjami.  Ukąszenie przez jedną mrówkę jest z kolei znakiem drobnych nieprzyjemności.

Innym koszmarem może być sen, w którym osoba śniąca znajdzie się z jakiegoś powodu w mrowisku. Leżenie w mrowisku to również ostrzeżenie, że należy bardziej zadbać o swój byt. Być może jest to zwiastun utraty pracy lub innych środków, niezbędnych do życia i konieczności zabezpieczenia się przed tym? Symbol ten może również wskazywać na to, iż należy zadbać o swoje zdrowie.

Sam widok mrowiska we śnie jest odzwierciedleniem niepokornej natury osoby śniącej i oznacza wścibskość oraz plotkarstwo. Taka wizja jest znakiem, iż należy te cechy ograniczyć.

Sennik: mrówki w domu

Innym rodzajem snu jest wizja mrówek w domu. Jeżeli śniący obserwuje mrówki panoszące się we wnętrzu swojego lub obcego domu, oznacza to, iż w najbliższym czasie poprawie może ulec nasza sytuacja finansowa oraz to, iż zapewnimy lepsze warunki życiowe sobie i swojej rodzinie. Jak się okazuje, widok tych szkodników w domu, w życiu realnym – bardzo niepożądany, może we śnie stanowić bardzo obiecujący znak.

Sennik: mrówki – zabijać

Księga Snów podsuwa również inną interpretację wizji, w której osoba śniąca zabija mrówki. Jeżeli we śnie śniący rozdeptuje mrówki, oznacza to, że w życiu realnym niszczy swoje szczęście. Taki sen jest bardzo poważnym ostrzeżeniem konsekwencji różnych zachowań, np. wynikających z nadużywania alkoholu lub zbyt dużej ilości czasu poświęcanej pracy, a nie rodzinie.

Z kolei, jeżeli we śnie osoba śniąca nieświadomie lub niespecjalnie zabija mrówki, np. poprzez nieumyślne wdepnięcie w mrowisko jest to zwiastun tego, iż w najbliższej przyszłości powinna wykazać się szczególną ostrożnością oraz roztropnością w podejmowaniu decyzji.

Miałeś sen o mrówkach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA