Sennik: mama

Sennik: mama jest kojarzona z niezwykłą miłością, jaką darzy dziecko, poświęceniem i rodzinnym ciepłem. Od pierwszych chwil życia dziecka jest jedną z najważniejszych osób, bez której nie jest możliwy prawidłowy rozwój malucha. A czy mama ujrzana we śnie również oznacza bezpieczeństwo, poczucie komfortu i szczęścia? Jak należy interpretować sen o mamie?

Znaczenie snu: matka

Sny, w których widziana jest matka bardzo często są ściśle związane z rzeczywistymi relacjami dziecka z rodzicielką. Jako, że mama towarzyszy dziecku od pierwszych chwil, przez długie lata, jest osobą, która najlepiej zna dziecko i wie co dla niego dobre. W związku z tym niektóre sny o mamie, należy interpretować jako przestrogę, metaforę próby ochrony dziecka przed niebezpieczeństwem.

Matka jako rodzicielka symbolizuje również płodność, mądrość, urodzaj, a więc sen o matce może być dobrym znakiem zapowiadającym szczęśliwe chwile. Sny o matce, w niektórych sytuacjach mają negatywną symbolikę, ponieważ matkę można kojarzyć również z pewnego rodzaju ograniczeniem, z osobą, która tłamsi dziecko i nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł.

Sen o matce

Interpretacja snów, w których widzi się swoją mamę jest różna w zależności od sytuacji, w której ona jest widziana. Jeśli jest ona radosna i zadowolona, sen należy odbierać jako zapowiedź szczęścia w miłości, małżeństwie. Takie sny, w których mama krząta się po domu, gotuje czy sprząta i jest przy tym wesoła, przywołują miłe wspomnienia i uśmiech na usta, a interpretacja snów o takiej tematyce jest również bardzo pozytywna. Sny takie zapowiadają bowiem tym osobom, które starają się o dziecko, rychłe macierzyństwo i udane życie rodzinne. Również jeśli mama we śnie nas przytula, pociesza, jest to oznaką sprzyjającego losu i powodzenia we wszystkich podjętych wyzwaniach. Jest to dobry moment na podjęcie ważnych decyzji, ponieważ takie sny są wyrazem tego, że matka zgadza się z naszym zdaniem i dobrze nam życzy.

Sennik: mama zmartwiona

Z kolei sny, w których mama jest smutna, przestraszona lub płacze, są zapowiedzią kłopotów. Problemy niekoniecznie pojawią się w życiu rodzinnym, osobistym, mogą dotyczyć również spraw zawodowych. Lepiej zachowaj ostrożność i pomyśl, co w Twojej sytuacji zrobiłaby mama, jaką decyzję by podjęła, czy co Ci doradziła. Równie nieprzyjemny sen ukazuje jak mama jest zrozpaczona, woła o pomoc. Taki sen najczęściej jest oznaką tego, że osoba śniąca zaniedbuje pewne ważne sprawy w życiu.

Sennik: mama chora

Choroba matki jest czymś z czym niełatwo się pogodzić w życiu realnym, więc taki widok we śnie wywołuje niepokój i strach. Sen o chorej mamie ma związek z chorobą - może zapowiadać jej obecność u jakiejś bliskiej osoby z rodziny, jednak niekoniecznie problemy zdrowotne muszą dotyczyć właśnie mamy. Podobne znaczenie ma sen, w którym mama nie żyje lub jest umierająca. Ponadto sen o umierającej matce może być wyrazem głębokich wyrzutów sumienia, które są spowodowane złym traktowaniem bliskich osób.

Mama: znaczenie snu

We śnie dorosłego człowieka czasami pojawia się wizja, że mieszka on z mamą. Takie sny są oznaką potrzeby wyładowania stresu, znalezienia oparcia. Takie sny oznaczają również, że człowiek dorosły nie czuje się bezpiecznie w swojej obecnej sytuacji życiowej. Jeśli śni Ci się, że mieszkasz z matką, mimo, że w realnym życiu dawno wyprowadziłeś się od rodziców i założyłeś swoją rodzinę, może to sygnalizować, że nie jesteś zadowolony ze swojego życia rodzinnego. Może to odpowiedni czas, żeby porozmawiać ze swoją partnerką lub partnerem i powiedzieć, co można by zmienić w Waszym związku. Inna interpretacja takiego snu mówi, że jeśli dorosła osoba śni o mieszkaniu z mamą, nie jest jeszcze gotowa na podjęcie ważnych wyzwań i w głębi duszy chciałaby cofnąć się do chwil beztroski.

Znaczenie snu o mamie

Mama widziana we śnie bardzo często oznacza przestrogę przed pochopnym, nieprzemyślanym podejmowaniem decyzji. Jako, że mama w realnym życiu często udziela rad i chce dla swojego dziecka jak najlepiej, sen o rozmowie z mamą powinien zachęcić osobę śniącą do rozmowy z rodzicielką i posłuchania jej zdania. Szczególne są sny, w których nie widzi się mamy, a jedynie czuje jej obecność lub słyszy głos. Takie sny również należy traktować jako przestrogę, głównie przed zaniedbywaniem swoich bliskich, rodziny.

Miałeś sen o mamie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.