Sennik: motyl

Sennik: Motyl, czyli owad, który aby osiągnąć idealny i docelowy, piękny wygląd, musi przejść przez etap przepoczwarzania się z czegoś szkaradnego, odstręczającego. Proces ten sprawił, że owad stał się symbolem głębokiej przemiany, której rezultaty są olśniewające. Jest również synonimem lekkości, piękna, powabu. Motyl pojawiający się w śnie to zazwyczaj dobry znak, który zwiastuje przeobrażenia, ewolucję, zmiany na lepsze. Może również jednak ostrzeżenie przed nielojalnością ludzi, których kochamy.

Latający motyl - niebawem będziemy adresatami dobrych wiadomości, które wprawią nas w doskonały humor.

Latający koło bliskiej nam osoby motyl - z pewnością możemy polegać na osobie, którą widzimy w śnie w takich okolicznościach, osoba ta jest lojalna, przyjaźnie nastawiona i nie ma wobec nas ukrytych zamiarów.

Złapanie motyla - ktoś bliski naszemu sercu zdradzi nas i boleśnie zrani.

Podziwiać motyla - jesteśmy zbyt powierzchowni, zbyt często oceniamy innych po wyglądzie, pozorach, które stwarzają, pierwszym wrażeniu.

Martwy motyl - nasza skłonność do wywyższania się sprawiła, że nie udało się nam osiągnąć niektórych ważnych dla nas celów lub zrealizować niektórych marzeń.