Sennik: namiot

Sennik: Namiot kojarzy się wieloznacznie- jednym z podróżami, odkrywaniem świata, przygodą, innym zaś z koczowniczym trybem życia, pustelnictwem, mistyką, samotnością, a nawet przemijaniem. W kontekście interpretacji snów namiot odnosi się do naszej podświadomej chęci zmian, ucieczki, doświadczania czegoś zupełnie odmiennego od tego, co mamy na co dzień. Może również ostrzegać przed niekorzystnymi zmianami.

Widzieć namiot - jesteśmy osobami, które mają w sobie nieustanną chęć uwolnienia od ciążących na nas ograniczeń i problemów, z którymi nie mamy siły sobie poradzić, po czym ruszyć w nieznane i cieszyć się każdą chwilą życia.

Rozkładać namiot - pragniemy w naszym życiu stworzyć sobie i najbliższym bezpieczny azyl, jednak wychodzi nam to z różnym skutkiem.

Zaglądać do namiotu - prawdopodobnie jesteśmy troskliwymi osobami, które martwią się o los swoich najbliższych, którym jesteśmy w każdej chwili gotowi pomóc.

Podarty, zniszczony namiot - jesteśmy zmęczeni codziennymi, drobnymi problemami, które coraz bardziej się nawarstwiają.

Mieszkać w namiocie, spać w namiocie - uda się nam zrzucić z siebie ogromny ciężar, być może zdecydujemy się na radykalne zmiany lub szalone posunięcia.