Sennik: ogień

Sennik: ogień kojarzy się z ciepłem domowym, miłym zimowym wieczorem spędzonym przy kominku, ale również z nieokiełznanym żywiołem mogącym wyrządzić człowiekowi ogromne szkody. Co na temat snu, w którym widziany jest ogień mówi Wielka Księga Snów? Jak należy interpretować sen o ogniu?

Ogień: sennik

Okiełznanie ognia i nauczenie się jak go rozpalać i nad nim panować, było w historii ludzkości momentem przełomowym, otwierającym nowe możliwości. Ogień od zawsze był i jest kojarzony z czymś potężnym, tajemniczym, a równocześnie przerażającym. Ma on zarówno moc twórczą – ogrzewa domy, dzięki niemu powstają potrawy, daje ciepło, jak i ma moc destrukcyjną. W związku z wielością znaczeń ognia, sen o nim może mieć wiele różnych interpretacji. Duży wpływ na to jak sen o ogniu powinien być odczytywany ma kontekst, w jakim osoba śniąca ujrzała we śnie ten żywioł.

Sennik: ogień, pożar

Pożar jednoznacznie jest kojarzony z destrukcją i zniszczeniem. Koszmar, w którym osoba śniąca widzi pożar należy odczytywać jako ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem i jednoczesną zapowiedź nadejścia czegoś dobrego. Tak jak po pożarze zostaje tylko popiół, tak jakieś ważne wydarzenie może całkowicie zachwiać nasz świat, jednak po katastrofie zawsze nastają lepsze czasy. Pożar we śnie symbolizuje również potrzebę przemiany, odnalezienia nowego sensu życia lub odkrycie samego siebie.

Sennik: ogień widzieć

Zobaczenie we śnie ognia ma wiele interpretacji. Jeśli ogień jest łagodny, przyjemny i daje ciepło, sen należy traktować jako dobry znak. Jest to zapowiedź spokoju i szczęścia w rodzinnym gronie. Jeśli śni Ci się ogień na przykład w kominku lub świecy, który nie zagraża Ci w żaden sposób, czeka Cię chwila wytchnienia oraz zasłużonego odpoczynku. Jeśli natomiast ogień stanowi dla osoby śniącej zagrożenie, jest nieposkromiony i nie można go ugasić, należy zachować czujność. Taki sen symbolizuje wielkie, niepohamowane emocje gniewu, agresji. Inne znaczenie takiego snu to zbliżające się kłopoty, które trudno będzie rozwiązać. W takiej sytuacji najlepiej zachować zimną krew i na spokojnie przemyśleć swoją sytuację. Poza tym ogień może oznaczać popędy, namiętność i wielką miłość.

Sennik: ogień gasić

Sen o gaszeniu ognia, czy to w kominku, ognisku czy też pożaru, można odczytywać na różne sposoby. Pierwsza interpretacja snu, w którym gasi się ogień, jest taka, że w najbliższym czasie zostaną rozwiązane wszystkie dręczące problemy. Konflikty z bliskimi lub współpracownikami zostaną rozwiązane, a osobę śniącą czeka spokój i wytchnienie. Z drugiej strony, jako że płomień jest symbolem wiedzy, oświecenia, zgaszenie go może zapowiadać nadejście gorszych czasów. Zatem jeśli śni Ci się, że gasisz ogień, powinieneś być ostrożny, zwłaszcza w kwestiach finansowych. Nie wydawaj pieniędzy zbyt pochopnie, ponieważ mogą Cię czekać trudne chwile.

Gaszenie ognia może również oznaczać chwilową stagnację, rezygnację i brak zapału dotyczący spraw zawodowych. Dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej, sen o gaszeniu ognia niestety nie zwiastuje poprawy, nie zapowiada jednak pogorszenia.

Z kolei zapalanie ognia to dobry znak dla osób samotnych, które poszukują w życiu swojej drugiej połówki. Sen, w którym zapala się ogień symbolizuje bowiem nadejście uczuć, które rozpalą serce osoby śniącej.

Ogień: sen

Niezwykle rzadkim, ale bardzo nieprzyjemnym snem jest koszmar, w którym osoba śniąca pali się. Taki koszmar oznacza, że ktoś ma duże poczucie winy, odczuwa wyrzuty sumienia spowodowane swoim zachowaniem w stosunku do najbliższych osób. Z kolei, jeśli pali się ktoś z rodziny śniącego, może to zapowiadać chorobę lub nadchodzący konflikt z tą osobą. Zazwyczaj sny, w których widziana jest paląca się osoba należy interpretować jako zachętę do przemyśleń nad swoim zachowaniem oraz relacjami z ważnymi dla nas osobami.

Sennik: ognisko

Ognisko widziane we śnie to radosny znak. Zwiastuje wesoły okres w życiu, przyjemne spotkania w gronie znajomych oraz czas na zabawę i miłe spędzanie czasu. Dobrym znakiem jest również ogień w kominku. Taki sen prognozuje ułożenie spraw rodzinnych, spokój i ciepło domowego ogniska oraz wsparcie bliskich osób.

Miałeś sen o ogniu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.