Sennik: pieniądze

Sennik: pieniądze - jak należy interpretować sen, w którym pojawiają się brzęczące monety i szeleszczące banknoty? Czyżby była to zapowiedź nadchodzącego bogactwa? A może wręcz przeciwnie - sen oznacza, że będziemy musieli się pożegnać z większą sumą?

Pieniądze: sennik

Pieniądze są niezmiernie ważnym elementem naszego życia. Można rzecz jasna twierdzić, że nam na nich nie zależy, że nie one są najważniejsze, ale nie da się ukryć, że to nimi podyktowana jest większość życiowych decyzji, nawet te proste, codzienne wybory. Czy stać mnie na dodatkową parę butów? Który alkohol wybrać do znajomych na imprezę, tańszy czy ten droższy? Tak, od zasobów finansowych zależy wiele, nie ma więc nic dziwnego w tym, że często stanowią one element naszych snów. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku osób, które pieniędzy bardzo potrzebują. Pojawienie się pieniędzy we śnie najczęściej po prostu sygnalizuje pragnienie ich związane z brakiem oszczędności.

Sennik: znaleźć pieniądze

Gdy śnią się pieniądze znalezione przypadkiem, może to oznaczać, że wkrótce na horyzoncie pojawi się niespodziewana okazja, która pozwoli ułożyć sobie inaczej życie. Podobnie jak nieoczekiwanie znalezienie pieniędzy może pozwolić coś zmienić, podobnie szansa dawana przez los może sprawić, że zupełnie inną drogą pobiegną nasze dalsze losy. Zmiana ta może dotyczyć wielu dziedzin życia: być może chodzi o poznanie osoby, z którą zwiążemy się na stałe lub dostaniemy propozycję pracy, na którą będzie warto przystać. Może to też oznaczać możliwość wyjazdu za granicę na stałe. Warto więc mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ sen o pieniądzach nie oznacza, że szansę dostaniemy podaną na tacy. Być może potrzebny będzie wysiłek i nakład starań z naszej strony, by pojawiającą się okazję wykorzystać. 

W senniku egipskim znalezienie pieniędzy we śnie oznacza z kolei udaną obronę przed startą – być może właśnie środków finansowych, ale może chodzić również o inne rzeczy – utratę partnera czy pracy.

Sennik: pieniądze banknoty

Pieniądze we śnie, które mają postać nie monet, lecz banknotów mogą oznaczać pewnego przysporzenia w życiu w znaczeniu pozytywnym. Nie chodzi jedynie o przypływ gotówki w portfelu, lecz również o powrót sił życiowych. Może to oznaczać wychodzenie z psychicznego dołka, przypływ optymizmu i pozytywne zakończenie pewnych problemów, które nękały osobę śniącą od dłuższego czasu.

Niepomyślny jest sen, w którym tracisz lub gubisz pieniądze banknoty. Może to symbolizować jakąś utratę w życiu – lukratywnego kontraktu, szacunku otoczenia lub sympatii bliskich osób. Taki sen może być sygnałem, że warto jest przemyśleć własne zachowanie, zwrócić szczególną uwagę o ważne dla nas rzeczy. Jeżeli planujesz zrobić coś niecnego, przemyśl kilka razy czy na pewno warto jest ryzykować. Pamiętaj, że karma zawsze wraca i zrobienie czegoś złego może szybko obrócić się przeciwko nam.

Sennik: wygrać pieniądze

Niestety, sen o wygranej dużej sumie rzadko jest przepowiednią przyszłości, zakup kuponów lotto niekoniecznie musi skończyć się czytaniem na głos prawidłowego zestawu sześciu liczb. Wygrane we śnie pieniądze oznaczają, że lubisz chodzić na skróty i zamiast zapracować na sukces własnymi rękoma, liczysz na innych i na pomyślne okazje od losu. Nie jest to dobre podejście i nawet jeśli do tej pory przynosiło pozytywne skutki, wkrótce może się ta dobra passa skończyć.

Liczenie pieniędzy we śnie może być również znakiem świadczącym o charakterze osoby śniącej. Niestety – nie najlepiej, prawdopodobnie bowiem jest ona chciwa, skąpa i niechętnie rozstaje się ze swoimi zaskórniakami. Skąpi nie tylko, gdy chodzi o innych, ale również pod względem siebie samego. Oszczędność to cnota godna pochwały, niemniej jednak chciwość i skąpstwo już nimi nie są. Niezdrowy stosunek do pieniędzy łatwo może się przekształcić w obsesję, która zabierze wiele radości i spontaniczności z życia. Nie warto jest na wszystkim oszczędzać!

Miałeś sen o pieniądzach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Komentarze (5)
Sennik: pieniądze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Zezik

  Oceniono 1 raz 1

  Snilo mi sie dzisiaj ze znalazlam na chodniku banknot 10 zl ale gdy go podnioslam okazalo sie ze jest tam 7 banknotow 10 zlotowych i jeden 100 zlotowy czyli razem 170 zl. A najciekawsze jest to ze dzien wczesniej kupilam mieszkanie gdzie blok ma nr 10 a mieszkanie nr 17.. Hmm, niby nic ale 10x17 = 170.... Przypadek? :)))

 • avatar

  Gość: babcia

  Oceniono 1 raz 1

  senik powinien pokazac wszystko od a doz wszystkie znaczenia oto wszyscy czytelnicy prosza

 • avatar

  Gość: babcia

  0

  nie mam rzadnych komentarzy ale senik powinien pokazac od a, do z wszystko w seniku

 • avatar

  Gość: Jarek

  0

  Miałem sen że daje pieniądze cygance za wróżbę. I to koło 1.000

 • avatar

  Gość: Lewa0402

  0

  Miałam sen , ze idę dróżka w lesie i znajduje najpierw 200 zł złożone w kostkę , później plik 200 za chwile reklamówkę w której są jakieś faktury dokumenty i znowu plik pieniędzy tez 200 okazuje się ze zgubiła to osoba niepełnosprawna , dodam ze matka moja jest niepełnosprawna śle nie mam z nią kontaktu a dowiedziałam się o bardzo nieprzyjemnej sprawie związanej z partnerem dzień wcześniej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Horoskopy