Sennik: pożar

Sennik: pożar obecny we śnie zazwyczaj zaburza nasze poczucie spokoju. Ogień siejący zniszczenie wiąże się z dużą stratą, nierzadko dorobku całego życia. Czy tak negatywny sen może mieć pozytywne znaczenie?

Sennik: pożar

Pożar i utrata w nim ukochanego domu jest jedną z najgorszych rzeczy, które mogą się przydarzyć człowiekowi. Patrzenie na to, jak płonie dorobek naszego życia, a wraz z nim pamiątki, ukochane bibeloty, cenne kolekcje pieczołowicie zbierane przez lata - to z pewnością traumatyczne przeżycie, które negatywnie odbija się na psychice każdego. Trudne jest patrzenie na pożar, nawet gdy jest to jedynie sen. Przez kilka kolejnych dni zostaje z tyłu głowy myśl o tym, że zaszło coś niedobrego, jesteśmy rozbici i zdołowani.

Pożar domu rodzinnego

Pożar domu rodzinnego widziany we śnie może być zapowiedzią zbliżających się rodzinnych kłopotów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że domowników poróżni jakiś konflikt, który przerodzi się w potężna awanturę. Jeżeli śnił Ci się pożar, to być może los zsyła Ci sygnał, by spróbować naprawić niezbyt dobre relacje i wyjaśnić sobie wszystkie nieporozumienia. To dobra okazja do zrobienia rachunku sumienia i rozważenia, czy konfliktowa sytuacja nie ma źródła w Twojej osobie.

Sen o pożarze domu rodzinnego może również oznaczać kłopoty niekoniecznie wewnątrz rodziny, ale dotykające jej od zewnątrz. Ktoś może mieć wobec Was złe zamiary. Najlepiej jest bronić się przed tego typu zakusami poprzez tworzenie pomiędzy najbliższymi atmosfery wzajemnego zaufania. Szczere rozmowy pozwolą szybko wyjaśnić sobie nieporozumienia i nikt z zewnątrz nie będzie w stanie ich obrócić przeciwko nam.

Sennik: ogień i pożar

Pożar nieodłącznie wiąże się z obecnością ognia. Nawet gdy nie widać płomieni, świadczy o niej gryzący dym i odgłos strzelających płomieni.

Ogień widziany w marzeniach sennych jest interpretowany jako symbol pożądania. Wyraża on ukryte pragnienia z podtekstem erotycznym, świadczy o obecności myśli tego rodzaju skierowanych ku konkretnej osobie. Jeżeli widzisz w swoim śnie ogień, być może jest to wiec znak, że żywisz nadzieje na ożywienie Twojego życia seksualnego. Jeżeli jesteś w stałym związku, sen taki powinien dać do myślenia, gdy pożądanie jest skierowane ku osobie innej niż Twoja druga połówka. Warto przyjrzeć się Waszym relacjom. Być może wygasła w Was już namiętność, a odrobina wysiłku i starań sprawi, że znów zapłonie ona żywym ogniem.

Sennik: gasić pożar

Gaszenie szalejącego pożaru jest aktem niezwykłej odwagi, zwłaszcza jeśli robisz to w pojedynkę. Sen taki oznacza, że odwaga to właśnie jedna z głównych cech Twojego charakteru. Prawdopodobnie zdajesz sobie z tego doskonale sprawę, lecz może się również okazać, że uświadomi Ci to dopiero ten sen.

Gaszenie pożaru we śnie oznacza również, że czujesz wewnętrzna potrzebę nowych wyzwań. Chcesz zmierzyć się z czymś nowym, sprawdzić się. Być może dotyczy to kwestii zawodowych.  Gaszenie pożaru może być wtedy sygnałem, że czujesz wypalenie zawodowe i znużenie dotychczasowymi obowiązkami. Liczysz w głębi duszy na szybką odmianę tego stanu rzeczy. Jeżeli rzeczywiście tak jest, to potraktuj swój sen o pożarze jako sygnał, że należy mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ okazja do wykazania się rzadko sama wpada w ręce, często trzeba po nią po prostu sięgnąć.

Sennik: pożar lasu

Jeżeli w swoim śnie widzisz płonący las, interpretacja tego snu uzależniona jest od tego, jakie emocje odczuwasz w trakcie. Jeżeli towarzyszy temu paniczny strach i przerażenie, może to oznaczać, że w prawdziwym życiu również dotykają Cię te uczucia. Sen taki może odzwierciedlać Twoje obawy, które starasz się skrywać głęboko w sobie. Postaraj się dotrzeć do źródła, przyczyny Twojego strachu. Dopóki nie zmierzysz się z nią i nie odkryjesz czemu masz podobne odczucia, nie poradzisz sobie z nimi.

Jeżeli natomiast na pożar lasu w Twoim śnie patrzysz spokojnie, może to oznaczać, że masz dosyć beztroskie życie, że jesteś osobą zdystansowaną i możesz być postrzegany jako lekkoduch.

Miałeś sen o pożarze? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.