Sennik: pociąg

Sennik: pociąg widziany w marzeniach sennych może być zapowiedzią dalekiej podróży lub wyrażeniem pragnienia o takowej. Może również oznaczać chęć ucieczki od dotychczasowego życia. Jakie jeszcze znaczenie ma sen o pociągu?

Pociąg: sennik

Pociągi są symbolem podróżowania. Są łącznikiem pomiędzy pośrednimi stacjami i punktem początkowym z końcem. Symbolizują także poruszanie się wedle określonego rozkładu, planu. Sen o pociągu mówi dużo o naszym podejściu do życia, o tym jak postrzegamy rzeczywistość i ludzi nas otaczających.

Sennik: pociąg pędzący

Sen o pociągu, który pędzi przed siebie jest wyrazem tego, że chcemy w siebie inwestować, w swój rozwój osobisty, a także zawodowy. Nie lubisz, gdy wstrzymują Cię nieprzewidziane okoliczności, wolisz zawsze mieć świadomość, że masz sytuację opanowaną i jest ona pod kontrolą. Marzysz o rozwinięciu skrzydeł. Może to oznaczać, że chcesz zmienić pracę, by móc zająć wyższe niż dotychczas stanowisko i objąć przewodzenie większej grupie osób. Widok pędzącego pociągu we śnie może być także interpretowany jako potrzeba bycia niezależnym, polegania w najważniejszych sprawach na sobie i na nikim innym. W wymiarze zawodowym może to sygnalizować chęć bycia sobie samemu szefem – być może masz w podświadomości myśli o przejściu na swoją działalność i odcięcie się od zależności służbowych, w których pozostajesz?

Sen o pociągu, który wjeżdża na kolejną na swojej drodze stację, symbolizuje nadchodzące zmiany dużego kalibru. Znacząco wpłyną one na Twoje życie, które odwróci się do góry nogami. Można interpretować to na wiele różnych sposobów – poznasz drugą połówkę, z którą spędzisz życie lub wręcz przeciwnie – rozstaniesz się z dotychczasowym partnerem. Może to również dotyczyć pojawienia się w Twoim życiu dziecka lub utraty bliskiej Ci osoby. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju to będą zmiany, z pewnością oznaczają one nowy etap w życiu. Czy będzie on lepszy – zależy wyłącznie od Ciebie, ale dobrze jest przemyśleć, co możesz zrobić, by wykorzystać nadchodzącą szansę jak najlepiej.

Sennik: pociąg – jechać

Sen, w którym jedziesz pociągiem oznacza, że czujesz potrzebę przygody. Być może nie czujesz się komfortowo w swoim życiu, w rolach, które Ci ono narzuciło. Codzienność Cię nuży i masz ochotę zaszaleć, poczuć się wolnym człowiekiem, bez zobowiązań. Wzięcie do siebie takiego snu bezrefleksyjnie i wcielenie w życie zachowań, które pozwoliłyby zaspokoić tego typu potrzeby mogłyby być ciężkie i rodzić trudne do przewidzenia konsekwencje, dlatego dobrze jest przeanalizować tego typu sen i rozważyć co dokładnie może on oznaczać. Odpowiedz sobie na pytanie, co możesz w swoim życiu zmienić, by poczuć się lepiej. Jeżeli nie zrobisz nic, z czasem odczucia, które symbolizuje jazda pociągiem mogą się pogłębiać, co może negatywnie rzutować na Twoje samopoczucie i na Twoje stosunki z innymi ludźmi, zwłaszcza tymi, którzy są Ci bliscy.

Sennik: spóźnić się na pociąg

Sen o uciekającym pociągu jest symbolem Twoich wewnętrznych obaw mówiących o tym, że boisz się, że ominie Cię w życiu coś ciekawego i ważnego. Starasz się zawsze trzymać rękę na pulsie, lecz dręczy Cię stale obawa, że coś przeoczysz. Stale czekasz na okazję, która pozwoli Ci zmienić swoje życie na lepsze. Ciągle za czymś gonisz, masz poczucie wiecznego niedosytu – i może to dotyczyć wielu dziedzin, nie tylko sfery zawodowej.

Sen, w którym pociąg Ci ucieka można interpretować, jako ciągłe gonienie za nieuchwytnym celem. Prawdopodobnie są w Twoim życiu sprawy, które stale nie znajdują Twojego zadowolenia. Ciągle porównujesz się do innych, masz wrażenie, że masz gorzej, że wszystkim innym sukcesy przychodzą łatwiej. Nie widzisz trudu, który wkładają oni w to, by sprawy układały się po ich myśli, a jedynie widzisz efekt końcowy.

Miałeś sen o pociągu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.