Sennik: powódź

Sennik: powódź - to jedna z wielu postaci wody, które pojawiają się w naszych snach. Taki sen może zaniepokoić i wzbudzić strach, ale czy taki sen należy interpretować jako zły znak czy przestrogę? Jak taki sen interpretować według Wielkiej Księgi Snów?

Sennik: woda powódź

Woda często pojawia się w naszych snach, ponieważ jest czymś codziennym, z czym mamy do czynienia często i w różnych sytuacjach. W związku z tym śnimy o deszczu, burzy, łzach, a także o powodzi. W wielu sytuacjach sny, w których występuje woda, są odzwierciedleniem stanu ludzkiej duszy, samopoczucia, a także stanu zdrowia. Sny o wodzie niekiedy są ostrzeżeniem przed czymś, co jest nieobliczalne, nad czym nie możemy w żaden sposób zapanować. Jest tak, ponieważ woda, a także powódź, kojarzy się z nieujarzmionym żywiołem, czyli potęgą i zjawiskiem, na które człowiek nie ma żadnego wpływu.

Powódź: sennik

Sen o powodzi często występuje u osób, które mieszkają w pobliżu dużych zbiorników wody lub rzek. U takich osób sen o powodzi może po prostu wyrażać podświadomy lub nawet świadomy strach, niepokój przed nadejściem powodzi. Takie sny pojawiają się także po przeżyciu powodzi jako rozładowanie napięcia. Są wówczas spowodowane realnym problemem i częstymi myślami o powodzi i związanymi z tym problemami.

Sen o powodzi

Powódź jest wyjątkową formą, w której występuje woda, gdyż ściśle wiąże się z niebezpieczeństwem, zagrożeniem życia oraz dóbr materialnych. W związku z tym sny o powodzi bywają interpretowane jako zapowiedź nadejścia czegoś niespodziewanego, gwałtownego. Może chodzić o silne uczucia, nad którymi osoba śniąca nie będzie mogła zapanować i przejmą one górę nad rozsądkiem. Taka sytuacja czasami prowadzi do poważnych strat i tak samo jak woda przynosi straty i zniszczenia.

Sennik: powódź i fala

Sen o wysokiej fali powodzi wpływającej do domu zapowiada problemy sercowe kogoś z domowników. Najczęściej chodzi o nastoletnie dzieci, ponieważ to one ze względu na trudny wiek muszą uporać się z rozterkami i problemami miłosnymi. U osób bezdzietnych, niezależnie czy są one w związku czy też nie, fala może oznaczać zbliżające się silne emocje. Taki sen powinien być odebrany jako przestroga przed pochopnymi osądami i zbyt surowym traktowaniem ukochanych osób. Fala zalewająca dom widziana we śnie może być również interpretowana jako zapowiedź konfliktów między członkami rodziny.

Sennik: powódź w domu

We śnie może być widziana również powódź, która zalewa czyjś dom, na przykład sąsiadów. Taki sen bardzo często zwiastuje drobne kłótnie i sprzeczki sąsiedzkie, które zostaną szybko zażegnane, jeśli obydwie strony będą skłonne do rozmowy wyjaśniającej wszystkie nieporozumienia.

Sennik: powódź widzieć

Powódź widziana przez sen jest interpretowana w różny sposób, w zależności od stanu widzianej wody. Jeśli woda jest przejrzysta, czysta, sen nie jest złym znakiem. Takie marzenie senne często zapowiada jakieś ważne wydarzenie, na które będzie się trzeba przygotować. Gdy natomiast we śnie widziana jest brudna woda, zamęt i nieczystości czekają nas również w realnym życiu. Sen o powodzi z brudną wodą zapowiada problemy, nieszczęścia i chaos w życiu.

Znaczenie snów: powódź

Jeszcze inna interpretacja snu o powodzi podaje, że nie należy się takiego snu obawiać, ponieważ tak naprawdę nie zwiastuje niczego złego. Jedyne co może powodować niepokój, to fakt, że powódź jest czymś nieznanym, tajemniczym. Może to oznaczać, że nieoczekiwanie wniesie do naszego życia wielu nowości, na polu zawodowym lub prywatnym. Wydarzenia, które nadejdą początkowo będą się wydawały niezwykle szkodliwe i niszczące, jednak tak jak woda w końcu ustępuje po powodzi odsłaniając oczyszczony świat, tak po złych czasach nadejdą lepsze. W związku z tym wiele snów o powodzi zwiastuje oczyszczenie, odnowienie, pozbycie się rzeczy niepotrzebnych i utrudniających życie. Dlatego też powódź może symbolizować przetrwanie trudnych chwil i nadejście szczęśliwszych dni spędzonych z dobrymi ludźmi.

Miałeś sen o powodzi? Opisz nam go w komentarzu poniżej.