Sennik: płacz

Sennik: płacz - taki nieprzyjemny sen wprowadza zaniepokojenie i zdenerwowanie oraz smutek. Płacz może być również oznaką szczęścia lub oczyszczenia. A co na temat snu, w którym widziany jest płacz mówi Księga Snów? Jak interpretować taki sen?

Płacz: sennik

Łzy są wyrazem różnorodnych emocji – mogą oznaczać smutek, bezsilność, złość, strach lub nawet radość i szczęście. Płacz jest uwolnieniem tych uczuć i daniem sobie szansy na ich wyrażenie, więc sen o płaczu często bywa interpretowany jako znak uwolnienia się, oswobodzenia i oczyszczenia umysłu od nękających nas od dłuższego czasu spraw.

Płacz przez sen

Płacz we śnie często spotyka osoby, które w rzeczywistym świecie nie okazują emocji i tłamszą je w sobie, nawet w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Takie postępowanie powoduje, że emocje gromadzą się i narasta napięcie, które powoduje potrzebę wyładowania we śnie. Według niektórych senników, należy przyjmować odwróconą interpretację snu przez sen. Oznacza to, że sen powinno się odczytywać jako zwiastun radosnych, szczęśliwych chwil.

Sennik: łzy i płacz

Znaczenie snu, w którym występują łzy i płacz jest różne w zależności od tego kto płacze. Jeśli we śnie widziana jest znajoma osoba, która płacze, może to być zapowiedzią pogorszenia relacji z tą osobą. Warto zwrócić na tą osobę większą uwagę, okazać jej pomoc, wsparcie, ponieważ ujrzenie kogoś płaczącego przez sen oznacza, że osoba ta ma problemy wobec których nie możemy przejść obojętnie.

Z kolei, jeśli we śnie to osoba śniąca jest powodem płaczu kogoś innego, oznacza to, że swoim postępowaniem osoba śniąca krzywdzi innych i nie liczy się z cudzymi uczuciami. Jeśli śni Ci się, że we śnie doprowadzasz kogoś do płaczu, zastanów się nad swoim zachowaniem i przemyśl, czy jesteś wobec ludzi w porządku. Niekiedy taki sen oznacza również, że osoba śniąca nie potrafi przyznać się do błędu.  Sen, w którym płaczą inni ludzie jest zapowiedzią opuszczenia, zdrady.

Snem, który pojawia się niezwykle rzadko u kobiet będących w związku, to ujrzenie we śnie płaczącego partnera. Taki sen to dobry znak, ponieważ oznacza, że ukochany mężczyzna okaże zrozumienie i wesprze w codziennych kłopotach. Wskazuje to na duże przywiązanie w związku i potrzebę wsparcia.

Sennik: płacz dziecka

Sen o płaczącym dziecku jest dość częsty, szczególnie u kobiet. Jeśli śniąca kobieta jest młodą mamą, sen taki jest po prostu oznaką stresu, który w realnym życiu jest związany z macierzyństwem i opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Ogólnie ujrzenie we śnie płaczącego dziecka to zły znak, który jest zapowiedzią nieszczęścia i zmartwień w prawdziwym życiu. Płaczące niemowlę może wróżyć również nadejście choroby w rodzinie.

Sen: płacz

Może się zdarzyć, że osoba śniąca widzi we śnie, że jest wśród innych ludzi, którzy płaczą. Taki sen należy traktować jako ostrzeżenie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Jeśli osoba śniąca płacze wśród innych ludzi, oznacza to potrzebę wsparcia, pomocy od otoczenia. Jeśli miewasz takie sny, zastanów się czy czasami nie lepiej odłożyć na bok dumę i dać sobie pomóc.

Sen o płaczu

Sen, w którym płacze się wśród ludzi i nikt nie zwraca na to uwagi ma podobne znaczenie. Z tym, że trzeba go również odczytywać jako wyraz bezsilności i bezradności w stosunku do jakiegoś nękającego problemu.

Bardzo często sny o płaczu są odzwierciedleniem naszego samopoczucia i podejścia do życia. Jeśli we śnie płaczemy bez żadnego powodu, oznacza to, że w realnym życiu jesteśmy zbyt wrażliwi i zbytnio przejmujemy się nawet małymi niepowodzeniami. Pamiętaj, że warto zachować dystans i dla własnego psychicznego zdrowia nie zamartwiać się nieistotnymi sprawami. Jeśli drobne potknięcia wytrącają Cię z równowagi i wprowadzają na długo w zły nastrój, pomyśl czy nie szkoda energii na takie rozmyślanie o sprawach, na które nie masz wpływu.

Gdy we śnie widziany jest płacz ze śmiechu, jest to wyrazem dobrego życia oraz zapowiedzią szczęśliwych chwil spędzonych w gronie przychylnych ludzi.

Miałeś sen o płaczu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.