Sennik: papieros

Sennik: Papieros we śnie to symbol drobnych przyjemności, flirtów i romansów. Zdecydowany znak, że w nadchodzącej przyszłości pojawią się kuszące - chociaż niekoniecznie moralne i bezpieczne - możliwości.

Palić papierosa - pasjonująca lecz krótkotrwała przygoda miłosna, flirt lub romans. Niezbyt długa ale gorąca znajomość - może to też być znak nadchodzącej z tego tytułu tęsknoty lub problemów.

Odpalać papierosa od papierosa - zmiany w życiu uczuciowym, inny partner lub kochanek w zasięgu ręki, pojawienie się kuszącego adoratora, który okaże się jedynie krótką przygodą bez dalszego ciągu.

Trzymać niezapalonego papierosa - niezrealizowane zamiary, podświadomy znak wahania przed przyjęciem kuszącej propozycji.

Złamać papierosa - znak ostrzegający przed tym, że zbliżająca się - bardzo kusząca - propozycja może skończyć się nieprzyjemnymi konsekwencjami.

W kulturze europejskiej papierosy stały się podświadomym symbolem luzu, dobrej zabawy i beztroski. To zapowiedź trudnych decyzji moralnych i wyborów pomiędzy hedonistycznym podejściem do życia a odpowiedzialnością wobec obowiązków i bliskich osób.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.