Sennik: płaszcz

Sennik: Płaszcz jest odzieżą wierzchnią, która nas chroni przed chłodem, wiatrem, deszczem. Jest również symbolem ochrony, ale również godności, powagi, czasami też zamożności, poczucia bezpieczeństwa i emocjonalnego ciepła. Płaszcz pojawiający się w śnie może odnosić się zarówno do naszej tożsamości i jej elementów, wskazując na to, co powinniśmy zmienić lub jak jesteśmy postrzegani przez innych, ale także ostrzegać przed konsekwencjami czynów, wyborów czy nadciągającymi zmianami.

Przymierzać drogi płaszcz - wkrótce nasza sytuacja finansowa znacznie się poprawi, zyskamy uznanie w oczach innych ludzi.

Nosić drogi płaszcz - będziemy cieszyć się dobrobytem, nie będziemy musieli martwić się o finansową sferę naszego życia.

Za duży płaszcz - nie do końca czujemy się dobrze sami ze sobą, zbyt często przybieramy maski i pozy, które na dobrą sprawę do nas zupełnie nie pasują.

Zakładać stary płaszcz - musimy przygotować się na czas pełen trudności i problemów.

Zdejmować płaszcz - zdecydujemy się na ujawnienie swoich prawdziwych poglądów, oczekiwań, planów, które z jakiś powodów ukrywaliśmy.