Sennik: statek

Sennik: statek - czy sen o statku jest zwiastunem podróży? Czy może symbolizować coś bardziej duchowego, odnosić się do rejsu, jakim jest nasze życie? Okazuje się, że sny o statku zwiastują konkretne wydarzenia w naszym życiu, które związane są głównie z uczuciami oraz z aspektem duchowym. Warto zatem poszukać znaczenia takiej nocnej wizji w księdze snów.

Sen o statku

Statek to jeden z największych środków transportu, służący do przewożenia dóbr materialnych oraz ludzi drogą morską. Sen o statku odnosi się do rejsu, swoistej podróży, jaką jest nasze życie oraz wydarzeń, które mogą nas w życiu spotkać. Znaczenia snów o statku są bardzo symboliczne oraz mogą często uczulić nas na nadchodzące - czasem bardzo negatywne - zdarzenia.

Sen o statku może odnosić się również do tego, w jaki sposób kierujemy naszym życiem, jaki mamy wpływ na rozwój wydarzeń. Jeżeli we śnie kierujemy statkiem, znajdujemy się w pozycji kapitana, może to oznaczać, że mamy pełną kontrolę nad naszą życiową wędrówką i sami układamy sobie nasz los, nie czekając na łut szczęścia. To bardzo pozytywna wizja. Zupełnie inaczej jest, jeżeli we śnie podróżujemy bez kapitana. Sen o takim rejsie zwiastuje pecha w naszym życiu.

Co innego oznacza sam rejs statkiem. Sen o podróżowaniu drogą morską zwiastuje nowy etap, w który w życiu wejdziemy oraz rewolucję życiową, która do nas nadchodzi. Jeżeli we śnie płyniemy w słoneczną pogodę, możemy być pewni, że rewolucja ta będzie pozytywna i nadchodzące zmiany wniosą szczęście do naszego życia. Burza i sztorm podczas podróży statkiem symbolizuje z kolei burzliwy okres oraz trudne do przejścia zmiany.

Sennik: statek pasażerski

Sen o statku pasażerskim może być różnie interpretowany, w zależności od sytuacji, związanej z tym rodzajem transportu, która nam się przyśni. Sam widok statku pasażerskiego oznacza niepewność w stosunku nadchodzącego jutra. Taka wizja może nam się przyśnić w momencie, kiedy jesteśmy na życiowym zakręcie lub mamy przed sobą perspektywę życiowych zmian. Z kolei spóźnienie się na rejs statkiem może oznaczać przegapienie bardzo ważnej szansy. Warto więc po takim śnie zastanowić się, czy nie umknęło nam coś ważnego. Jeżeli we śnie widzimy odpływający statek, oznacza to pożegnanie z jakimś miejscem lub osobą.

Sennik: statek wycieczkowy

Statki wycieczkowe poruszają się nie tylko drogą morską. Jeżeli we śnie śnimy o rejsie statkiem wycieczkowym po rzece, oznacza to, że obraliśmy w naszym życiu dobry kierunek. Zupełnie inne znaczenie ma sen o obserwowaniu statku, płynącego po rzece – jeżeli przyśni nam się taka sytuacja, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Innym negatywnym zwiastunem jest sen o obserwacji statku wycieczkowego, który płynie we mgle – taka wizja oznacza nadchodzące, grożące nam niebezpieczeństwo.

Sennik: tonący statek

Sen o tonącym statku sam w sobie nie jest przyjemny i zwiastuje też bardzo negatywne zdarzenia. Często ta senna wizja może mieć charakter koszmaru, po którym budzimy się zlani potem i przerażeni, a nierzadko taki sen przyprawia nas o zły nastrój na cały dzień. Sen o statku, który tonie może zwiastować wydarzenia lub nadchodzące zmiany, które mogą skutkować depresją w naszym życiu lub ogromnym cierpieniem. Tonący okręt to symbol zbliżania się do dna emocjonalnego, od którego bardzo trudno jest się odbić.

Sennik: statek kosmiczny

Sny o statkach to wizje nie tylko o środkach przewozu drogą morską. Czasem w naszych sennych marzeniach mogą się pojawić sny o podróży statkiem kosmicznym. Na tego rodzaju wizje są podatne osoby, który mają rozbudowaną wyobraźnię, lubią czytać książki lub oglądać filmy science-fiction. Sen o statku kosmicznym może być bardzo ważnym, przydatnym sygnałem. Wizja taka zwiastuje konieczność podjęcia jakichś ważnych decyzji oraz rozważenia zmian w swoim życiu.

Sny o statkach – zarówno tych tradycyjnych, jak i kosmicznych, symbolizują bardzo ważne życiowe zmiany oraz wydarzenia. Są one również oznaką tego, że należy przemyśleć swoje wybory, gdyż konkretne, przyśnione sytuacje z udziałem statków mogą zwiastować niebezpieczeństwo lub ważne etapy w naszym życiu.

Miałeś sen o statku? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.