Sennik: siostra

Sennik: siostra - co oznacza siostra we śnie? Siostra należy do grona najbliższych nam osób, dlatego czasami może pojawić się we śnie. Czy senna wizja z rodzoną siostrą w roli głównej, zwiastuje wydarzenia związane z tą osobą? Czy powinniśmy się martwić o swoją siostrę po takim śnie? A co oznacza pojawienie się siostry zakonnej w sennej wizji? Na te i inne pytania odpowiada Księga Snów.

Siostra – sennik

Jak wiadomo, sny bardzo często odnoszą się do naszych ostatnich przeżyć i wydarzeń, które miały miejsce. Zazwyczaj, jeżeli w śnie pojawiają się ludzie, są to osoby z najbliższego nam otoczenia, z którymi mamy stały kontakt. Jedną z takich osób jest rodzona siostra lub siostra cioteczna. Sny z ich udziałem mogą być wynikiem spotkania się w ostatnim czasie z siostrą lub dłuższym rozmyślaniem o tej osobie. Czasami, gdy martwimy się o siostrę, w snach widzimy projekcję tych obaw, nierzadko spotęgowaną, skutkującą nagłym wybudzeniem się ze snu oraz niepokojem towarzyszącym do końca dnia.

Według wierzeń ludowych, jeżeli komuś przyśni się konkretna osoba, w tym przypadku siostra, oznacza to, iż potrzebuje ona pomocy. Niektóre wierzenia głoszą, że osobę tą może spotkać w najbliższym czasie nieszczęście. Księga Snów inaczej odnosi się do tego tematu. Odczytywanie znaczeń snów jest bowiem bardziej skomplikowane – przed rozpoczęciem interpretacji, należy przede wszystkim zastanowić się nad okolicznościami, w jakich siostra we śnie się pojawiła, jaka była to siostra (rodzona, cioteczna, prawdziwa, umarła, siostra zakonna) oraz co z tą siostrą robiliśmy (kłóciliśmy się, rozmawialiśmy). Im bardziej doprecyzowany sen, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia prawdziwego znaczenia tej wizji.

Warto zaznaczyć, że sny o siostrach mogą mieć osoby, które są jedynakami lub siostry nie posiadają. Taki sen to bardzo poważne ostrzeżenie, ponieważ zwiastuje, iż w najbliższym czasie osoby te mogą zostać obiektem plotek, a co gorsza, mogą zostać niesłusznie o coś posądzone. To zły zwiastun, ponieważ osądy ludzkie, a tym bardziej niesłuszne mogą bardzo odbić się na psychice człowieka. Warto więc po takim śnie zastanowić się, co może stać się przyczyną plotek oraz podejmować bardziej rozważne decyzje i być ostrożniejszym w zachowaniu.

Sennik: siostra rodzona

Jeżeli chcemy poznać znaczenie snu, w którym ujrzymy rodzoną siostrę, należy zastanowić się, w jakiej sytuacji ją zobaczyliśmy. Interpretacji snów na temat siostry jest bowiem bardzo dużo. Jeżeli w śnie kłócimy się z rodzoną siostrą oznacza to, iż w najbliższej przyszłości sami nie będziemy potrafili poradzić sobie z pewnym problemem i do jego rozwiązania będziemy potrzebować pomocy innych.

Bardzo niedobrym znakiem jest sen, w którym widzimy chorą rodzoną siostrę. Taka wizja zwiastuje nadchodzące zmartwienia i problemy rodzinne. Osobom śniącym o siostrach bardzo często śnią się narodziny tych członkiń rodziny. Jest to dość pozytywny sygnał, ponieważ taka wizja zapowiada dobre, niespodziewane wydarzenia w najbliższym czasie.

Osoby, które posiadają przyrodnią siostrę mogą o tej osobie śnić. Nie jest to jednak dobry znak, ponieważ widok przyrodniej siostry we śnie oznacza nadchodzące w życiu śniącego zmartwienia.

Nie należy bać się snu, w którym obserwujemy śmierć siostry, jednak nie należy go również bagatelizować. Senna mara, w której nasza siostra umiera, jest symbolem tego, iż powinniśmy popracować w najbliższym czasie nad relacjami z rodzeństwem.

Sennik: siostra zakonna

Nie tylko siostra rodzona, przyrodnia lub cioteczna może pojawić się w śnie. Często w snach ludzkich pojawia się motyw siostry zakonnej. To bardzo dobry znak, ponieważ siostra zakonna w życiu realnym zwiastuje radosne, pozytywne niespodzianki. Dla osób, które starają się o dziecko może to oznaczać, iż w najbliższym czasie starania się udadzą, inni mogą walczyć o awans i sen ten zwiastuje osiągnięcie celu.

Sennik: siostra w ciąży

Kolejnym, bardzo pozytywnym zwiastunem jest sen, w którym widzimy siostrę w ciąży. Nie oznacza to, iż w rzeczywistości pocznie ona dziecko. Sen o siostrze w ciąży zwiastuje bardzo pozytywne wydarzenia w życiu tej osoby oraz rozwiązanie dręczącego jej od dawna problemu.

Miałeś sen o siostrze? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.