Sennik: sukienka

Sennik: sukienka - co oznacza sukienka we śnie? Sukienka to bardzo popularny element garderoby, który przeznaczony jest dla kobiet. Nic dziwnego, że czasami pojawia się w snach. Czy kolor sukni ma znaczenie? Czy biała suknia będąca głównym motywem snu zwiastuje szybkie zamążpójście? Warto zaznajomić się z interpretacją Księgi Snów na temat sukienek pojawiających się w sennych wizjach.

Sukienka – sennik

Sukienka to stały element garderoby, noszony przez kobiety i bardzo częsty motyw snu. Sukienki w różnych kolorach mają specjalną symbolikę – biała suknia przeznaczona jest dla Pań Młodych i stanowi symbol zmiany stanu cywilnego, suknia czarna jest symbolem żałoby, zaś czerwona oznacza wyrafinowanie i pewność siebie. Czy symbolika sukien przekłada się na znaczenie snów z tym elementem garderoby jako motywem głównym?

O snach wiadomo bardzo niewiele. Widzenia nocne stanowią jeden z najbardziej niezbadanych elementów życia człowieka. Udowodniono jednak, że sny bardzo często odzwierciedlają pragnienia i obawy ludzkie, nierzadko ukryte głęboko w duszy człowieka. Biała sukienka może być znakiem nadziei na wyjście za mąż i być rezultatem bardzo długiego rozmyślania o zmianie stanu cywilnego. Z kolei widok czarnej sukni we śnie może być spowodowany obawami śniącej kobiety przed utratą osoby bliskiej, osoby schorowanej. Interpretacje te wynikają jednak z długich rozmyślań o życiu, nadziei oraz obaw. Księga Snów zupełnie inaczej odnosi się do sukni w tych kolorach.

Sennik: biała sukienka

W przypadku kobiet poszukujących mężczyzny lub mających nadzieję na szybkie zamążpójście i śniących o białej sukni znaczenie widzenia jest proste i wyjaśnione zostało powyżej. Zupełnie inne znaczenie ma jednak sen o białej sukni, który przyśni się mężczyźnie. Jeżeli mężczyzna, który pozostaje w związku, we śnie ujrzy swą partnerkę w białej sukni może być pewny, że kobieta ta jest mu bardzo oddana i wierna. Jest to więc bardzo pozytywny znak, który może być również sugestią tego, że być może nadszedł już czas podjęcia ważnej decyzji i zalegalizowania związku.

Biała suknia może się również przyśnić osobom, które znajdują się w związku małżeńskim. Dla takich osób sukienka w tym kolorze nie zwiastuje żadnego przełomu w sferze duchowej tylko materialnej – jest to znak, iż w najbliższym czasie sytuacja finansowa pary znacznie się poprawi oraz że budżet domowy zostanie mocno wzbogacony.

Sennik: czerwona sukienka

Czerwona sukienka w życiu codziennym jest symbolem pewności siebie, seksapilu oraz kobiecości. Jak się okazuje symbolika ta związana jest ze znaczeniem snów o czerwonej sukience, bowiem ten rodzaj garderoby w barwach purpury, pojawiający się we śnie zwiastuje namiętność w życiu osoby śniącej oraz nawiązanie w najbliższym czasie znajomości. Dla niektórych kobiet śniących o czerwonej sukni, taki sen jest symbolem tego, iż potrzebują one uwagi ze strony konkretnego mężczyzny.

Sennik: czarna sukienka

Czarna garderoba, w tym czarna suknia jest symbolem żałoby. To właśnie na czarno ubierają się wdowy lub kobiety, które utraciły dziecko. Widok czarnej sukni we śnie może być znakiem tego, iż osoba śniąca obawia się takiej sytuacji i poświęca swoim obawom bardzo dużo myśli i czasu. Księga Snów jednak zupełnie inaczej interpretuje obecność czarnej sukni w sennych marach – według sennika jest to oznaka tego, że w życiu codziennym osoba śniąca jest za bardzo skromna. Cecha ta stanowi bardzo poważną barierę w osiągnięciu wymarzonych celów np. awansu w pracy lub nawiązaniu znajomości z konkretną osobą.

Sennik: niebieska sukienka

Oprócz bardzo symbolicznych białych, czarnych lub czerwonych sukni w snach mogą pojawić się również sukienki w innych kolorach, np. w barwie niebieskiej. Niebieska sukienka we śnie jest bardzo konkretnym znakiem. Oznacza ona, iż w najbliższym czasie osoba śniąca dozna platonicznej miłości. Będzie ona związana z niespełnionym uczuciem, tęsknotą oraz ogromną miłością. To symbol dość smutnych wydarzeń, bowiem miłość platoniczna wiąże się z zaangażowaniem emocjonalnym, ale też dużym rozczarowaniem.

Miałeś sen o sukience? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.