Sennik: serce

Sennik: Serce jest jednym z najważniejszych organów. odpowiadającym za przepływ krwi przez tkanki. Jest jednym z najbardziej czytelnych symboli- miłości, miłosierdzia, oddanie, dobro, silne uczucia. Serce w kontekście interpretacji snów często jest projekcją naszych obaw, emocji, które powinniśmy uzewnętrznić, wskazówką, co powinniśmy zrobić, ale również ostrzegać przed błędami, które możemy nieświadomie popełniać każdego dnia.

Bijące serce - powinniśmy otwarcie nazywać swoje uczucia i mówić o nich głośno, bowiem tylko wówczas zostaniemy dobrze zrozumiani przez najbliższych.

Widzieć swoje serce - najwyższy czas na zweryfikowanie swoich uczuć do partnera/partnerki.

Nie mieć serca - niewykluczone, że na co dzień brakuje nam empatii, umiejętności współczucia, nie jesteśmy chętni do niesienia pomocy innym.

Krwawiące serce - musimy przygotować się na to, że niedługo zostaniemy boleśnie zranieni przez kogoś nam bliskiego, po kim nie będziemy się tego spodziewać.

Wielkie serce - jesteśmy ludźmi, którzy odważnie brną przez życie, nie bojąc się wdrażać w nie nawet najśmielsze plany.

Operacja na otwartym sercu - czas najwyższy na radykalne zmiany w naszym życiu.

Ból serca, problemy z sercem - borykamy się z pewnymi wątpliwościami i prawdopodobnie boimy się posłuchać głosu serca i rozwiązać problemy tak, jak nam podpowiada.