Sennik: smutek

Sennik: Smutek to jeden z najmniej przyjemnych stanów emocjonalnych, któremu często towarzyszy brak sił witalnych, poczucie bezradności, cierpienie. Smutek bywa jednak natchnieniem dla artystów, a pod jego wpływem powstają najpiękniejsze ich dzieła. Smutek w kontekście interpretacji snów zazwyczaj należy odczytywać na odwrót, może bowiem zwiastować nadchodzącą radość lub koniec kłopotów.

Być smutnym - niebawem spotka nas wielka radość, która będzie napawać nas optymizmem, chęcią do życia i niezwykłą energią.

Być bardzo smutnym - nastąpi czas, w którym zażegnamy wszystkie spory, pogodzimy się z dotychczasowymi wrogami i mocno oczyścimy atmosferę w naszym życiu.

Być smutnym i ignorowanym przez otoczenie - podświadomie obawiamy się samotności, być może już nam doskwiera, a my nie potrafimy znaleźć na nią lekarstwa.

Smutek bliskiej osoby - powinniśmy upewnić się, czy w życiu bliskich nam osób wszystko układa się pomyślnie i czy przypadkiem nie potrzebują naszej pomocy.

Ktoś smuci się przez nas - możliwe, że w rzeczywistym życiu wyrządziliśmy komuś krzywdę, niesprawiedliwie kogoś potraktowaliśmy.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.