Sennik: ślub

Sennik: ślub własny lub ślub koleżanki - często ten motyw pojawia się w marzeniach sennych. Czy jest dobrym omenem czy wręcz przeciwnie, należy szykować się na nadchodzące kłopoty? Co oznacza ślub we śnie?

Ślub: sennik

Sen o ślubie może mieć wiele znaczeń. Wszystko zależy od kontekstu, w którym ceremonia zaślubin pojawiła się w Twoim śnie. Czy był to ślub własny, a może ślub siostry lub ślub brata? Może „tak” mówiła bliska osoba spośród przyjaciół? Czy ślub ten był radosnym wydarzeniem, który cieszył serca wielu osób, czy może przemienił się w ponurą uroczystość, podczas której wszyscy mieli wisielcze humory? Każdy szczegół ma znaczenie, by prawidłowo odszyfrować przesłanie snu o ślubie.

Sennik ślub własny

Sen o własnym ślubie jest naturalną rzeczą, jeżeli w prawdziwym życiu naprawdę zbliża się ten wielki, wyjątkowy dzień. Od wielu miesięcy z pewnością nie myślisz o niczym innym, a większość czasu zajmuje planowanie, wybieranie i załatwianie tysiąca spraw niecierpiących zwłoki. Sprawy, które nas absorbują w dużej mierze na jawie, często pojawiają się w marzeniach sennych. Dlatego też, jeżeli niedługo staniesz na ślubnym kobiercu, a śni Ci się ślub, to sen ten prawdopodobnie nie oznacza nic konkretnego, jest jedynie projekcją myśli skumulowanych wokół danego zagadnienia.

Sennik: ślub kościelny

Ślub kościelny, niezależnie od tego kim jest para młoda, symbolizować może pogodzenie się z kimś, z kim osoba śniąca od dawna toczy spór. Dzielące różnice zdań mogą pójść w niepamięć, podobnie jak cały konflikt. Ślub kościelny we śnie oznacza zwycięstwo ponad podziałami i swarami. To dobry znak, ponieważ zawsze warto dążyć do pojednania z osobami, których uznajemy za wrogów. Sen o ślubie kościelnym powinien nakłonić do refleksji i przemyślenia czy wyciągnięcie ręki na zgodę w czymś kierunku nie powinno nastąpić z Twojej strony.

Sennik: ślub cywilny

Ślub cywilny często bywa utożsamiany z podświadomym poczuciem, że osoba śniąca jest w związku z kimś, kto jest jedynie zastępstwem, pocieszeniem po prawdziwej miłości życia. Sen o ślubie cywilnym symbolizuje pewien rodzaj pójścia na ustępstwo i zadowolenia się czymś nieco mniej nas satysfakcjonującym, w tym przypadku związkiem z rozsądku.

Sennik: ślub przygotowania

Przygotowania do ślubu widziane we śnie mogą oznaczać jakieś przedsięwzięcie, dużą zmianę, która będzie wymagała mnóstwa przygotowań i wysiłku – podobnie jak organizacja ślubu i wesela. Ale to dobry znak – sen taki symbolizuje, że wszystko zakończy się sukcesem i zgodnie z życzeniem osoby śniącej. To dobre wieści, jeżeli planujesz jakąś większą inwestycję – czy to finansową, czy dotyczącą życia prywatnego.

Sennik: ślub siostry

Ślub siostry lub ślub brata widziany we śnie może oznaczać, że jako rodzeństwo czujemy się zepchnięci na drugi plan. Być może to zawsze siostra lub brat grali główne skrzypce i to na nich skupiała się uwaga rodziców? Być może nawet w dorosłym życiu czujesz się pomijany. W końcu podczas ślubu siostry czy ślubu brata to właśnie oni są głównymi bohaterami dnia, a Ty znowu stoisz z boku. To może być metafora Waszych rodzinnych relacji, które panują w prawdziwym życiu na jawie. Jeżeli podświadomie nie podoba Ci się to, być może warto spróbować zmienić ten układ. Porozmawiaj szczerze z rodzeństwem i rodzicami, powiedz, jak wygląda sytuacja z Twojego punktu widzenia, być może żadne z nich nie zdawało sobie sprawy, jak to odbierasz. Warto taką rozmowę odbyć, ponieważ problem sam nie zniknie, a z czasem będzie jedynie dojrzewał. Możesz czuć coraz wyraźniejszą niechęć do swoich najbliższych, a to może poważnie zaszkodzić Waszym przyszłym relacjom.

Sennik: ślub – ucieczka

Widziana we śnie ucieczka sprzed ołtarza może oznaczać, że osoba śniąca w pewnej kwestii nie czuje się pewna swojej decyzji. Wcale nie musi to oznaczać niepokoju związanego ze sprawami uczuciowymi, lecz może dotyczyć jakiejkolwiek dziedziny życia. Jeżeli jesteś właśnie na etapie podejmowania jakichś kluczowych decyzji, warto je dobrze przemyśleć, by podjąć je ze stuprocentową pewnością.

Miałeś sen o ślubie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.