Sennik: śnieg

Sennik: śnieg - jest kojarzony z zimą i chłodem. Czy słusznie sny, w których pojawia się śnieg są interpretowane jako wyraz oziębłości, zamrożenia? Co na ten temat mówi księga snów?

Śnieg – sennik

Śnieg jednoznacznie kojarzy się z zimą, lodem i zamrożeniem. Gdy nastaje zima, cały świat przyrody znajduje się w zawieszeniu, oczekując na ponowne nadejście wiosny. Zimowa aura odbija się również na samopoczuciu ludzi – mniej chętnie wychodzimy z domu, mamy mniej energii i optymizmu. Cały świat znajduje się w stanie oczekiwania na nadejście ciepła. Dlatego też sen, w którym widziany jest śnieg należy odczytywać jako znak, że należy się zatrzymać, przemyśleć pewne sprawy i nie podejmować na razie ważnych, życiowych decyzji.

Sennik: śnieg biały

Biały śnieżny puch widziany we śnie jest dobrym znakiem. Zwiastuje nadejście radości, ulgi i pomyślność w realizacji wszystkich założonych planów. Śnieg spadający z nieba w postaci płatków może być interpretowany jako symbol nadejścia czegoś nowego, dobrego. Tak jak płatki są drobne i delikatne, tak w naszym życiu stanie się dużo małych, ale niezwykle przyjemnych rzeczy, które wszystkie razem znacząco zmienią nasz sposób postrzegania świata.

Z drugiej strony prószący śnieg może być również odczytywany jako przestroga przed pochopnym postępowaniem oraz zachęta do zapanowania nad swoimi słabymi stronami charakteru.

Sennik: zadyma śnieżna

Zadyma śnieżna, zamieć zwiastują ogromne zmiany w życiu. Niestety zmiany te niekoniecznie będą pozytywne. Zadyma śnieżna widziana we śnie zapowiada nadejście smutnego czasu, pełnego zmartwień i trosk. Oznacza to również rozczarowanie, które może dotyczyć spraw zawodowych lub prywatnych. Jednak taki sen jest również nadzieją na lepsze czasy, ponieważ po chwilowej zamieci zawsze pogoda poprawia się. Jeśli tylko będziesz mieć dość siły i będziesz myśleć pozytywnie bez względu na to co dzieje się dookoła Ciebie, przeczekasz gorsze chwile i w przyszłości będziesz się śmiać ze swoich dawnych problemów.

Sennik: śnieg – zaspy

Zobaczenie we śnie świata zasypanego śniegiem lub zasp śniegu jest oznaką dobrobytu, dostatku. Oznacza to, że czeka Cię poprawa sytuacji finansowej. W końcu Twoja ciężka praca zostanie nagrodzona, poczujesz ulgę i będziesz cieszyć się pełnią życia. Wykorzystaj dobrze ten czas na pogłębienie więzi rodzinnych.

Z kolei, jeżeli we śnie zobaczysz, jak wpadasz w zaspę śnieżną, zachowaj ostrożność w kwestiach finansowych. Nie wydawaj pieniędzy lekkomyślnie, ponieważ później będziesz tego żałować i słono za to zapłacisz. Przemyśl każde swoje wydatki, ponieważ zbyt łatwo przychodzi Ci wydawanie pieniędzy.

Jeśli w swoim śnie widzisz jak idziesz przez zaspy śnieżne, jest to oznaką tego, że przezwyciężasz kłopoty i pomimo trudu nie tracisz hartu ducha. Taki sen symbolizuje bogate życie wewnętrzne i niesamowitą siłę w pokonywaniu przeciwności losu.

Sennik: topniejący śnieg

Tak jak dla natury topnienie śniegu jest znakiem do obudzenia się z zimowego snu, tak zobaczenie topniejącego śniegu we śnie należy interpretować jako odejście długo trwających problemów, trudności. Czeka Cię chwila wytchnienia, odpoczynku i relaksu. Być może pomocną dłoń wyciągnie do Ciebie ktoś z rodziny lub najbliższych przyjaciół. Nie odtrącaj ich pomocy, ponieważ może być to szansa na znaczną poprawę Twojej sytuacji.

Sennik: zabawa w śniegu

Wbrew pozorom taki sen nie oznacza wcale beztroski i wesołego spędzenia czasu. Zobaczenie w śnie zabawy w śniegu zapowiada awanturę, która może się przerodzić w wielki konflikt. Zastanów się, czy nie jesteś wobec innych zbyt ostry i czy czasami nie lepiej pójść na kompromis, żeby na stałe nie zepsuć relacji z ważną dla Ciebie osobą.

Sennik: śnieg leżący

Zobaczenie we śnie brudnego, szarego śniegu powinno być odczytane jako przestroga. Zastanów się, czy Twoje postępowanie nie krzywdzi innych albo czy nie jesteś obojętny wobec ludzkiej krzywdy. Taki sen może również odzwierciedlać zły stan Twojego umysłu. Oznacza to, że masz wiele zmartwień i smutków.

Miałeś sen o śniegu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.