Sennik: śmierć dziecka

Sennik: śmierć dziecka - co oznacza widok śmierci dziecka we śnie? Niewątpliwie dla wszystkich rodziców sen o śmierci swojego potomka jest bardzo traumatycznym i niepokojącym doświadczeniem. Czy zwiastuje jednak nadejście tak koszmarnego wydarzenia? Czy może ma on znaczenie odwrotne i jest oznaką szczęścia, które spotka osobę śniąca w najbliższym czasie? Warto sprawdzić co na temat śmierci dziecka mówi Księga Snów.

Śmierć dziecka – sennik

Chyba dla każdego rodzica dziecko to największy skarb i osoba, na której szczęściu zależy nam najbardziej. Większość rodziców stale martwi się o swojego potomka niezależnie od tego czy jest on jeszcze dzieckiem, pełnoletnim człowiekiem czy głową kolejnej rodziny. Uczucia w stosunku do dziecka się nie zmieniają i w większości przypadków, do końca życia dzieci pozostają najważniejszymi członkami rodziny. Śmierć dziecka – zarówno tego małego jak i dorosłego - widziana we śnie jest więc koszmarną wizją i ogromnym stresem dla rodzica.

Co ciekawe śmierć dziecka może przyśnić się nie tylko osobom, które są już rodzicami. Bardzo często sen o śmierci dziecka może przyśnić się osobom niepełnoletnim oraz takim, które dzieci nie posiadają i nierzadko w tych sennych wizjach pojawiają się nieznajome dzieci. Najogólniej śmierć dziecka interpretowana jest przez Księgę Snów jako zwiastun czasu smutku i zmartwień. Tak negatywny sen to znak czasu, w którym osoba śniąca utraci nadzieję oraz zostanie dotknięta przez ogromne rozczarowanie. Jest to więc bardzo konkretny i negatywny zwiastun.

Bardzo często śmierć dziecka śni się również osobom, które starają się o dziecko lub kobietom w ciąży. Dla takich osób wizja śmierci dziecka jest przerażająca i często traktują ją jako zły zwiastun – znak tego, iż nie uda się począć potomka lub problemów z porodem. Dobra wiadomość dla tych osób i kobiet jest taka, iż sen o śmierci dziecka wynika z długiego rozmyślania nad swoją sytuacją oraz lęku przed porodem.

Księga Snów przedstawia bardzo różne znaczenia snów o śmierci dziecka. Przed rozpoczęciem interpretacji warto jednak zastanowić się nad okolicznościami, w których doszło we śnie do śmierci dziecka, bowiem jak się okazuje, to one mają największy wpływ na znaczenie danego snu.

Sennik: śmierć własnego dziecka

Przed rozpoczęciem poszukiwania znaczenia Księgi Snów na temat śmieci dziecka warto zaznaczyć, że pomimo tego, że nie wiadomo zbyt dużo o snach, udowodniono już, iż część z nich spowodowana jest bardzo długim rozmyślaniem o pewnych rzeczach lub sytuacjach oraz doświadczeniami, które osoba śniąca przeżyła w ostatnim czasie. Sny są bowiem projekcją często bardzo głęboko ukrytych marzeń, ale też trosk, nadziei i obaw, których nierzadko nie chcemy dopuścić do głosu. Nic więc dziwnego, że rodzicom zdarzają się sny o umierających pociechach – wynika to z długiego rozmyślania nad ich losem oraz bardzo dużych obaw, związanych z życiem i postępowaniem dzieci. W przypadku jednak, gdy rodzic nie myślał w ostatnim czasie o losie dzieci, nie troskał się o nie, śmierć dziecka jest oznaką pogarszania się relacji ze swoim potomkiem. Warto więc po takim śnie zastanowić się czy przypadkiem nie pochłonięci zostaliśmy za bardzo przez pracę i swoje problemy, a także czy nie powinniśmy więcej czasu poświęcać swoim pociechom.

Sennik: śmierć małego dziecka

Według Księgi Snów sen o śmierci małego dziecka ma również specjalne znaczenie. Jeżeli w śnie pojawi się umierający niemowlak oznacza to, iż osoba śniąca bardzo tęskni za czasami młodości i nie może pogodzić się z upływającymi latami. Sen o śmierci dziecka jest również znakiem, iż należy zamknąć swoje sprawy z przeszłości i zacząć żyć teraźniejszością bez rozpamiętywania dawnych lat.

Bardzo często oprócz śmieci małych dzieci w snach pojawiają się dzieci nienarodzone. Senna wizja o śmierci dziecka nienarodzonego to również dość konkretne ostrzeżenie, ponieważ zwiastuje niepowodzenie w ważnej sprawie, której osoba śniąca poświęciła bardzo dużo czasu i energii. Po zapoznaniu się z interpretacją tego snu osoby te powinny więc ostrożniej podejmować przyszłe decyzje, bo być może takie podejście uchroni ich od niepowodzenia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.