Sennik: urodzić dziecko

Sennik: urodzić dziecko - co oznacza poród we śnie? Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów życia każdego rodzica, jest znakiem zakończenia starej ery i rozpoczęcia nowego, życiowego etapu. Czy symbolika narodzin dziecka przekłada się na znaczenie snów o porodzie? Czy urodzenie dziecka we śnie może przekładać się na rzeczywistość i zapowiadać ciążę w życiu realnym albo przyjście na świat potomka? Sprawdźmy, co na temat narodzin dziecka mówi Księga Snów.

Urodzić dziecko – sennik

Narodziny dziecka to z pewnością jeden z najważniejszych momentów życia każdego człowieka. To w tym dniu, w tej chwili na świat przychodzi nowe życie, które wcześniej przekazaliśmy. Dla większości ludzi narodziny dziecka to również jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. W związku z powyższym, sen o narodzeniu dziecka również powinien być przyjemny i piękny. Co innego odczuwają osoby, które w życiu realnym nie chcą mieć dzieci lub ich w najbliższym czasie nie planują. Czy taki sen zwiastuje prawdziwe narodziny dziecka? Jak można się domyśleć i jak jest to w większości snów – wizji o narodzeniu dziecka nie należy interpretować dosłownie, gdyż nie zwiastuje ona narodzin w życiu realnym.

Przyjście dziecka na świat chyba dla wszystkich oznacza koniec starych czasów i rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Pojawienie się nowego członka rodziny wywraca dotychczasowy życiowy porządek, odwraca świat wielu rodzin do góry nogami. Ta symbolika przekłada się na znaczenie snu o narodzeniu dziecka – najbardziej ogólna interpretacja tej wizji odnosi się do nadejścia nowego etapu w życiu, zakończenia starych czasów. Sen o przyjściu dziecka na świat jest więc bardzo szczególnym zwiastunem i – jeżeli nowy etap zapowiada się lepszy – zwiastunem szczęśliwym.

Warto zaznaczyć, że Księga Snów bardzo różnie interpretuje sny o porodzie – znaczenia wizji, uzależnione są od widzianej sceny – przebiegu porodu, tego, kto to dziecko urodzi (czy osoba śniąca obserwuje scenę porodu czy rodzi), od tego czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka oraz czy dziecko jest żywe lub martwe.

Bardzo często sny o porodach śnią się kobietom w ciąży oraz mężczyznom, którzy w najbliższym czasie zostaną ojcami. Pojawienie się takiej wizji wynika ze stresu przed porodem długich przemyśleń na temat tego jak on przebiegnie. W sytuacji, gdy sen o porodzie przyśni się osobom oczekującym dziecka nie należy szukać znaczenia wizji – sen ten jest bowiem odzwierciedleniem trosk i obaw.

Sennik: urodzić dziewczynkę

Księga snów inaczej interpretuje sny, w których osoba śniąca rodzi dziewczynkę, a inaczej w przypadku pojawienia się na świecie chłopca. Jak się okazuje bardziej negatywne znaczenie mają sny o dziewczynce. Jeżeli we śnie na świat przyjdzie dziewczynka jest to zapowiedź, iż osobę śniącą w najbliższym czasie czekają bolesne doświadczenia. Mogą to być doświadczenia na tle zdrowotnym, finansowym lub rodzinnym.

Sennik: urodzić chłopca

Okazuje się, że w przeciwieństwie do dziewczynki, narodziny chłopca we śnie zwiastują szczęście. Księga Snów interpretuje ten znak jako zwiastun szczęścia w interesach. Jeżeli więc komuś, kto nie planuje dziecka przyśnią się narodziny syna, nie powinien on się obawiać tego, że niedługo zostanie rodzicem, ale zacząć inwestować oraz odważniej lokować swoje pieniądze.

Sennik: martwe dziecko

Narodziny martwego dziecka we śnie są niewątpliwie bardzo traumatyczne zarówno dla osób, które nie planują w najbliższym czasie potomstwa, jak i dla tych, którzy wyczekują dziecka lub już są rodzicami. Po takim śnie większość osób zastanawia się czy w najbliższym czasie nie utracą kogoś z najbliższych, a kobiety w ciąży obawiają się czy przypadkiem takim finałem nie skończy się ich poród. Jak się okazuje koszmar ten ma bardzo negatywne znaczenie i w przeciwieństwie do innych snów o śmierci zwiastuje smutek i strach, który czeka w najbliższym czasie osobę śniącą. Księga Snów nie wyjaśnia jednak z jakie mogą być przyczyny tego smutku. Nie musi tu wcale chodzić o coś tak poważnego jak śmierć dziecka czy członka rodziny, czego zapewne najbardziej obawiają się kobiety w ciąży. 

Miałeś sen o urodzeniu dziecka? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Komentarze (4)
Sennik: urodzić dziecko
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Wikuś

  0

  Śniło mi się że urodziłam dziecko pięknego chłopczyka. Lekarze nie zgodzili się na cesarskie cięcie i w śnie rodziła naturalnie. Po czasie odrzuciłam od siebie to dziecko. Nie mogę znaleźć co może oznaczać ten sen

 • avatar

  Gość: Paulina

  0

  Mi się dziś śniło że urodziłam dziecko, chłopca w domu w łazience i po urodzeniu wolałam do siostry zeby dzwoniła po karetkę bo urodziłam.
  Siostra mieszka 80km ode mnie, nie przyjeżdża bo ma chora córkę, to raczej my jeździmy.
  Byłam zaskoczona porodem i się martwiłam że wszystkie ubranka które mam są po córce.
  Wiem że urodziłam od razu owinelam w ręcznik i pocalowalam w czoło.

 • avatar

  Gość: Ula

  0

  Śniło mi się że urodziłam dziecko nie pamiętam czy chłopczyk czy dziewczynka nie miałam nic przygotowane a że mieszkam blisko szpitala na cały dzień pojechałam do domu i wieczorem na oddział spowrotem masakra jaki dziwny sen co może oznaczać

 • Sara Tyrka

  0

  Śnił mi sie poród dziecka a w zasadzie było to chyba cesarskie ciecie bo bardzo bolał mnie brzuch i miałam pod brzuchem przylepionego plastra, bardzo płakałam nie wiem czy z bbuu czy z żalu że był to chłopiec ni stąd ni zowąd dowiedziałam sie że wkrudce po jednym urodzilam drugiego chłopca bylam bardzo zmartwiona bo powiedziano mi ze miesiadz-dwa i wyjde do domu a prócz męża nikogo nie mamy i martwiłam sie co to bedzie sen skonczyl sie tak że leżałam gdzieś otoczenia nie pamiętam było raczej ciemno miałam rękę położoną na tym plastrze i chyba z bbul i żalu zaplakana wołałam swoją zmarłą mamę tak strasznie mocno MAMO GDZIE JESTEŚ ! No i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Horoskopy