Sennik: ubranie

Sennik: Ubranie nie tylko ma za zadanie chronić nasze ciało oraz zakrywać je przed innymi, ale jest również sposobem wyrażenia siebie. Często dany ubiór identyfikowany jest z konkretną grupą społeczną, subkulturą, klasą społeczną. Ubranie w kontekście interpretacji snów odnosi się do naszej powierzchowności. Bywa ostrzeżeniem przed nadmiernym zwracaniem uwagi na zewnętrzność, ale również zwiastować szczęście i dostatek- zależnie od tego, jak się nam śni.

Czyste, wyprasowane ubranie - jesteśmy ludźmi poukładanymi, dbającymi o każdy aspekt naszego życia, co przyniesie nam szczęście i harmonię.

Brudne, pogniecione ubranie - prawdopodobnie nie potrafimy zadbać o siebie, zaspokojenie swoich potrzeb, naszych najbliższych, bowiem brakuje nam samodyscypliny i motywacji.

Podarte, zniszczone ubranie - możliwe, że borykamy się z poważnymi problemami, które sprawiają, że w naszym życiu panuje chaos.

Ciasne ubranie - czujemy się skrępowani, niedopasowani do naszego otoczenia, przeszkadzają nam narzucone normy.

Pranie ubrania - chcielibyśmy zmienić postrzeganie nas przez innych, ale również zmienić siebie, swoje postawy.

Śmieszny, niekompletny strój - zbyt mocno przejmujemy się opiniami innych ludzi i obawiamy się kompromitacji w ich oczach.