Sennik: wąż

Sennik: wąż widziany we śnie jest dosyć zagadkowy. W naszej szerokości geograficznej węże występują na tyle rzadko, że nieczęsto mamy okazję z nimi obcować. Czy sen o wężu ma jakieś ważne znaczenie? Czy niesie przesłanie, na które powinniśmy zwrócić uwagę?

Wąż - sennik

Wąż we śnie jest dosyć zaskakującym motywem, o którym wiele osób nie wie co myśleć. Specjaliści od marzeń sennych twierdzą, że jest jednak dosyć powszechny, a jego znaczenie jest wielowarstwowe i złożone. Z pewnością sen o wężu powinien zostać dogłębnie przeanalizowany, ponieważ może pomóc odkryć jakiś problem lub rozwiązać ten, o którym dobrze jest wiadomo. Jaka powinna być interpretacja tego snu zależy od tego, w jakim kontekście się ten gad pojawił w naszym śnie.

Sama obecność węża we śnie, który nie charakteryzuje się niczym szczególnym i nie bierze udziału w żadnych wydarzeniach, to symbol nadchodzących zmian. Wąż zrzuca swoją skórę, co symbolizuje odrodzenie i nowy początek. Może być to zapowiedź rozpoczynania w życiu zupełnie nowego etapu. Być może szykują się niespodzianki na tle zawodowym lub prywatnym? Dobrze jest mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ nie jest powiedziane, że okazja sama wpadnie w ręce, być może trzeba będzie je po nią wyciągnąć, by mogło się zadziać coś pozytywnego. Zrzucanie skóry może także być symbolem rozliczenia się z przeszłością. Oznacza pożegnanie się z pewnym etapem życia i rozpoczęciem zupełnie nowego.

Wąż we śnie ma bardzo negatywny wydźwięk dla chrześcijan. W tradycji tej religii, postać pokrytego łuskami gada ma kluczowe znaczenie dla wydarzeń opisanych w Biblii. Przykładem jest tutaj przytoczona w Starym Testamencie przypowieść o wężu namawiającym Ewę do złamania zakazu danego przez Boga i sięgnięcia po zakazane jabłko, które niewiasta podaje następnie Adamowi. Jest to przyczyna późniejszych kłopotów, utraty przyjaźni Boga i wypędzenia pary z Raju.

Wąż jest nie tylko symbolem kuszenia, ale również Szatana, czyli największego zła świata. Dlatego sen o wężu przez osoby wierzące jest interpretowany bardzo negatywnie. Upatrują w nim symbolu nadchodzących kłopotów lub niepomyślnych wydarzeń. Dla osób mocno wierzących, może być to znak grzechu, który towarzyszy ich życiu i znak, że trzeba zrobić uczciwy rachunek sumienia, by zrozumieć, skąd w podświadomości pojawia się znak węża, czyli znak otaczającego osobę śpiącą zła. Grzech może istnieć nie tylko w otoczeniu osoby śniącej, ale również w jej wnętrzu – być może to właśnie ona podświadomie czuje, że postępuje niezgodnie ze swoimi przekonaniami.

Sennik: wąż w domu

Prawdopodobnie właśnie w związku z wierzeniami chrześcijańskimi, wężowi zostały przypisane cechy, takie jak przebiegłość, oszustwo, dwulicowość, chytrość. Wiele osób właśnie tak postrzega węża i jego symbolikę. Dlatego też sny o wężach w domu, zgodnie z tym, jak te gady identyfikuje osoba śniąca, są przestrogą przed nieszczerością, która czai się w jej otoczeniu. Może chodzić o coś nadchodzącego z zewnątrz, czyli o to, że ktoś chce nas oszukać, przechytrzyć, być może przywłaszczyć sobie coś naszego, takiego jak efekty ciężkiej pracy.

Wąż w domu może być również ostrzeżeniem przed kłopotami, które zapanują w naszej rodzinie przez osobę trzecią, która wniesie niezdrową atmosferę. Należy mieć się na baczności i dbać, by wśród domowników panowała atmosfera wzajemnego zaufania i otwartości. Gdy szczerze ze sobą rozmawiamy, nikt z zewnątrz nie będzie wstanie złamać muru porozumienia między bliskimi sobie osobami. Jest to najlepsza broń na intrygi innych.

Sennik: wąż boa

Gdy śni się wąż boa, może to być symbol tego, co przedstawia postać tego gada. Jak doskonale wiemy, jest to wytrawny dusiciel. Jego obecność we śnie może być więc symbolem poczucia, że się dusisz. To dosyć metaforyczny sen, ponieważ nie oznacza oczywiście duszenia się w znaczeniu fizjologicznym, lecz w wymiarze duchowym. Może to znużenie dotychczasowym życiem? Chodzić może zarówno o sprawy prywatne, związek z najbliższą osobą, codziennie obowiązki, lecz także o sprawy związane z pracą. Rozważ, czy to nie jest dobry moment na zmianę.

Miałeś sen o wężu? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.