Sennik: woda

Sennik: woda - jakie znaczenie ma sen o wodzie? Poznaj znaczenie wody we śnie, ponieważ może ona nieść ze sobą kluczowe dla Ciebie przesłanie. Czy jest ono dobre czy złe? Wszystko zależy od kontekstu, w którym woda we śnie się pojawiła.

Woda: sennik

Woda jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka. Bez niej nie mamy szans na przetrwanie i po kilku dniach jest brak zakańcza ludzkie życie. To podstawowy napój zapewniający nam życiodajne siły, nie możemy się bez niej obejść. Obecność wody we śnie ma szerokie spektrum znaczeń. Może oznaczać zarówno dobre, jak i złe wiadomości, a wszystko w zależności od tego, w jakiej dokładnie sytuacji i w jakim stanie płyn się pojawił w naszym śnie.

Sen o wodzie

Woda jest interpretowana jako przesłanie głęboko skrytych uczuć i emocji, o których osoba śniąca nie zdaje sobie nawet sprawy. Człowiek często spycha pewne rzeczy na skraj podświadomości, nie chce ich przeżywać, analizować i do nich wracać. Nasza podświadomość jednak wie, na co powinniśmy zwracać uwagę, co jest dla nas ważne, dlatego często te ukryte rzeczy wracają do nas w marzeniach sennych.

Woda jest symbolem zmienności, ale jednocześnie zmiany te zachodzą zawsze w zawężonym stopniu, dlatego też sen o wodzie może oznaczać, że jesteś osobą o stałych przekonaniach, nie lubiącą znaczących zmian, lecz jednocześnie niemającą nic przeciwko drobnym zmianom zachodzącym w życiu codziennym.

Woda we śnie symbolizuje stałość uczuć i bycie wiernym. Jeżeli pojawia się we śnie równolegle z jakąś osobą, którą znasz, może to oznaczać, że ta osoba jest Ci przychylna i żywi do Ciebie przyjazne uczucia. Możesz jej zaufać i być pewnym, że tego zaufania nie zawiedzie.

Sennik: czysta woda

Sen o czystej wodzie oznacza, że osoba śniąca ma uporządkowane życie i nie ma poważnych problemów, które mogłyby sprawiać, że samopoczucie tej osoby jest złe. Czysta woda to symbol spokoju i równowagi psychicznej. Oznacza, że masz poczucie, że wszystko jest na swoim miejscu i dobrze się czujesz w swojej skórze. Otaczają Cię ludzie, którym ufasz, a co ważniejsze – wiesz, że również na Tobie można polegać. Uważasz się za osobę godną zaufania i pomocną, która zawsze ma dla każdego przyjazny uśmiech i w razie potrzeby wyciąga pomocną dłoń.

Sennik: brudna woda

Gdy śni się woda czysta – jest to dosłowna przenośnia stanu, w jakim się znajdujemy my sami i jak wygląda nasze życie – czyli wszystko jest w porządku. Podobnie jest z wodą brudną, ona też jest metaforą tego, co dzieje się dookoła nas, a także w naszym wnętrzu. Gdy śni się brudna woda, dobrze jest zrobić mały przegląd życia i rachunek sumienia. Na wiele spraw mamy ogromny wpływ i być może wystarczy odrobina wysiłku, by poukładać sobie wszystko i sprawić, że problemy i nieporozumienia pójdą w zapomnienie.

Sennik: woda z kranu

Woda, która we śnie płynie z kranu bądź też jest butelkowana, oznacza odrodzenie. Może to symbolizować podświadomą chęć zmian, które chcielibyśmy wprowadzić w samych sobie, w naszych relacjach z innymi ludźmi, bądź w innych dziedzinach naszego życia. Woda z kranu we śnie oznacza, że moment na tego typu działania jest idealny i dobrze jest go wykorzystać. Oznacza ona, że osoba śniąca jest pełna optymizmu co do tego i że jest spora szansa, że idealnie udadzą się działania mające na celu odnowienie jakiejś części naszego życia, czyli swoiste odrodzenie.

Z kolei rozlana woda, która jest obecna na wskutek nadmiernego jej upływu z kranu, może symbolizować, że powinniśmy skupić się na pewnej dziedzinie swojego życia, którą zaniedbujemy. Warto przemyśleć, co podświadomość chce nam przekazać w związku z tym.

Sennik: woda i powódź

Powódź we śnie, ogromna woda zalewająca okolicę bądź dopiero się zbliżająca, może być metaforą narastających problemów, które są przez osobę śniąca bagatelizowane. Jeżeli zostaną zignorowane, mogą w końcu przynieść brzemienne skutki, które bardzo trudno będzie odwrócić. Należy szybko zająć się kłopotami, ponieważ mogą one przerodzić się w ogromne problemy, z którymi ciężko będzie sobie poradzić w przyszłości.

Miałeś sen o wodzie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Agora SA