Sennik: wojna

Sennik: wojna ukazująca się we śnie nie jest przyjemnym doświadczeniem. Kojarzący się z przemocą, śmiercią i nieszczęściem, zwłaszcza w świadomości Polaków - narodu, który nosi szczególne dziedzictwo okrutnych czasów sprzed niemal 80 lat. Czy sen o wojnie jest złym omenem?

Wojna: sennik

Znaczenie snu o wojnie może być różne, w zależności od tego, jaki rodzaj wojny to był, w jakiej roli występowała tam osoba śniąca i jakie były skutki tej wojny. W każdym razie wojna oznacza jakieś zawirowania i niepokój, bez względu kontekst snu. Oznacza zapowiedź niespokojnych dni, pewnym zmian. Nie musi to oznaczać koniecznie bardzo złych wieści. Mogą to być również przyszłe wydarzenia, które nie będą miały negatywnego wydźwięku, niemniej jednak ich skala będzie na tyle duża, że wywołają w Twoim życiu chaos.

Wojna widziana we śnie może być wyrażeniem podświadomego lęku i zdenerwowania. Z czego one wynikają? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie. Być może gnębi Cię jakiś nierozwiązany problem i boisz się jego następstw. A może czeka Cię jakieś duże wydarzenie w życiu, typu przeprowadzka, rozpoczęcie nowej pracy? Wojna może być metaforą lęków, które w Tobie tkwią, lęków przed nieznanym.

Sen o wojnie może być zapowiedzią zmian, o których jeszcze nic nie wiesz i których się nie spodziewasz. Prawdopodobnie zupełnie Cię zaskoczą, dlatego sen o wojnie potraktuj jako swoiste ostrzeżenie od losu, jako znak tego, co może Cię spotkać w najbliższej przyszłości. Pamiętaj, by nie nastawiać się negatywnie – nadciągające zmiany mogą oznaczać również poprawę czegoś na lepsze.

Sen o wojnie może również jednak oznaczać zmiany, które są pokłosiem wydarzeń, które już się rozegrały i spodziewasz się wkrótce jakichś życiowych szarad. Wojna widziana we śnie może być więc skutkiem Twoich rozmyślań skupionych wokół najbliższej przyszłości.

Sennik: wojna – uciekać

Sen o ucieczce przed wojną może oznaczać, że nie czujesz się bezpiecznie. Niekoniecznie musi to oznaczać realny konflikt zbrojny, którego się obawiasz, ale być może instynktownie czujesz, że ktoś lub coś Ci zagraża? Może również chodzić o bezpieczeństwo Twoich najbliższych. Zagrożenie może przyjść z zupełnie niespodziewanej strony – nagła choroba, duże kłopoty finansowe. Postaraj się mieć na baczności, a unikniesz kłopotów – Ty lub Twoi najbliżsi.

Sennik: wojna, strzelanie

Sen, w którym wojna ma wymiar bardzo niebezpieczny, w którym słychać strzały, widać bomby spadające na miasta, umierają ludzie – to wszystko może świadczyć, że masz w sobie ogromne pokłady złości, a nawet okrucieństwa. Tak sny o wojnie interpretował znany psychiatra Carl Gustav Jung. Dowodził on, że wojna jest wyrazem aktu okrucieństwa i osoba, która o niej śni ma w podświadomości potrzebę krzywdzenia innych. By zrozumieć pełne znaczenia takiego snu, zwłaszcza, gdy teoria ta Cię mocno zaskakuje, ponieważ uważasz się za pacyfistę, należałoby przeprowadzić psychoterapię, która pozwoliłaby zdiagnozować czy problem rzeczywiście istnieje, a jeśli tak to jakie są jego przyczyny.

Sennik: wojna światowa

Znaczenie snu o wojnie może być również takie, że przeczuwasz instynktownie jakiś konflikt wiszący na włosku. Konflikt w pracy, z kimś bliskim, z małżonkiem? Takie ostrzeżenie od losu może być dobrym powodem do rozejrzenia się wokół siebie i przeanalizowania, czy szansa na jakieś niesnaski nie jest wynikiem Twojego zachowania? Być może wystarczy szczera rozmowa, by rozładować napiętą sytuację?

Sen o wojnie można również zinterpretować jako zapowiedź konfliktu, który nie będzie bezpośrednio dotyczył Ciebie i w którym udziału nie będziesz brać, lecz możesz być jego świadkiem. Jest spora szansa, że któryś z uczestników biorących udział w kłótni będzie się starał, żeby osoba śniąca opowiedziała się po jego lub jej stronie. Nie daj się wciągać w konflikty, ponieważ może się to obrócić przeciwko Tobie. Okaże się, że wszystkie gromy spadną na Ciebie. W tej sytuacji postaraj się raczej zostać mediatorem w tej kłótni i próbuj zaprowadzić zgodę pomiędzy zwaśnionymi stronami.

Miałeś sen o wojnie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.