Sennik: wypadek samochodowy

Sennik: wypadek samochodowy widziany we śnie nie jest niczym przyjemnym. Jest taki bez względu na to czy wypadek samochodowy widziany we śnie dotyczył Ciebie bezpośrednio, kogoś z Twoich bliskich czy byłeś jedynie postronnym obserwatorem wydarzenia widzianego z boku. Co oznacza sen o wypadku samochodowym? Czy niesie dobre czy złe przesłanie?

Wypadek samochodowy: sennik

Sen o wypadku samochodowym przeważnie jest ciężkim przeżyciem. Zdarzenie to w prawdziwym życiu oznacza wiele nerwów i komplikacji, nawet jeśli był tylko drobną stłuczką. Nawet wtedy oznacza sporo formalności do załatwienia w związku ze sprawami ubezpieczeniowymi, wizytę u mechanika, wydatek na lakierowanie karoserii czy wymianę błotnika. W przypadku zdarzeń cięższego kalibru to nie samochód, lecz osoby w nim się znajdujące stanowią problem. Nawet niewielkie obrażenia mogą skutecznie przeszkodzić w realizowaniu życiowych planów i na kilka dobrych tygodni wyłączyć człowieka z życia. Nic więc dziwnego, że wypadek samochodowy ma wyłącznie złe skojarzenia zakorzenione w naszej podświadomości. Dlatego też sen o wypadku samochodowym oznacza, że osoba śniąca budzi się w złym humorze, z poczuciem widma jakiegoś niebezpieczeństwa, którego widmo majaczy gdzieś niedaleko.

Warto taki sen potraktować jak ostrzeżenie od losu. Być może należy trochę zwolnić – w znaczeniu metaforycznym. Nie praca jest najważniejsza, nie zawsze warto gonić gdzieś zatracając z oczu sprawy, które są naprawdę ważne. Poświęć więcej czasu rodzinie, mówiąc metaforycznie: zatrzymaj się, by powąchać kwiatki i posłuchać, jak rośnie trawa.

Sennik: wypadek samochodowy bliskiej osoby

Sen o wypadku samochodowym bliskiej osoby może oznaczać, że w związku z jakąś sytuacją odczuwasz wyrzuty sumienia, właśnie względem tej osoby, która bierze udział w Twoim śnie o wypadku. Być może zachowujesz się wobec tej osoby nie w porządku, oszukujesz ją lub zwodzisz. Twoje poczucie winy – być może niedochodzące do głosu w ciągu dnia – daje Ci wyraźny sygnał, że w głębi serca wiesz, że robisz źle i powinno to ulec zmianie. Podświadomość podsuwa Ci katastrofalne obrazy będące pewnym rodzajem kary i chce Cię w ten sposób zmusisz do zmiany postępowania. Może warto jej posłuchać?

Sen o wypadku samochodowym bliskiej osoby można również odbierać bardzo dosłownie: być może obawiasz się o bezpieczeństwo twoich najbliższych? Każdy z nas drży o to, by nigdy nic im się nie stało złego, by byli zdrowi i cali. Pamiętaj, że zadręczanie się na zapas w niczym nie pomoże, a na dłuższą metę może nawet być szkodliwe. Nie masz wpływu na to, co się wydarzy, a obsesyjne myślenie o najgorszym jeszcze nigdy nie komu nie wyszło na dobre.

Sennik: wypadek samochodowy swój

Sen o wypadku samochodowym może oznaczać, że ktoś z Twojego otoczenia próbuje popsuć Ci plany. Powodem może być zazdrość, która ogarnia tę osobę na myśl o Twoim ewentualnym sukcesie. To znak, że Ci dobrze idzie i że nie warto rezygnować z tego, co chcesz osiągnąć, lecz jednocześnie ostrzeżenie, by mieć się na baczności i uważać, ponieważ zazdrośnicy są wszędzie.

Sennik: wypadek samochodowy: przeżyć

Wypadek samochodowy we śnie, z którego uchodzisz bez szwanku może oznaczać, że czujesz naglącą potrzebę jakiejś zmiany. Życie po wypadku samochodowym jest symbolem zaczynania czegoś od nowa, wchodzenia w nowy etap życia. Być może nie potrzebujesz aż tak drastycznych wydarzeń, by mieć pretekst do odmiany swojego życia? Zastanów się, co dokładnie chcesz zmienić, czego miałoby to dotyczyć. Być może przy odrobinie wysiłku wszystko jest w zasięgu Twojej ręki?

Sennik: wypadek samochodowy widzieć

Wypadek samochodowy widziany we śnie z pozycji obserwatora, który w tym zdarzeniu nie uczestniczy, może być sygnałem tego, że wkrótce otrzymasz jakieś niespodziewane wieści i że będą to wieści dobre, które Cię szczerze uradują. Nastaw się na miłą niespodziankę, która wprawi Cię w dobry humor. Kto wie, być może czeka Cię awans lub wycieczka-niespodzianka ze strony Twojej drugiej połówki?

Miałeś sen o wypadku samochodowym? Opisz nam go w komentarzu poniżej.