Sennik: wypadające zęby

Sennik: wypadające zęby we śnie mogą nieść za sobą wiele znaczeń, które uzależnione są od kontekstu, w którym były osadzone. Mogą być zwiastunem zarówno złych, jak i dobrych wiadomości. Co ten sen oznacza dla Ciebie?

Wypadające zęby: sennik

Sen o zębach jest dosyć popularnym zjawiskiem. Badania specjalistów zajmujących się znaczeniem snów i ich związkiem z psychiką człowieka wskazują, że sen tego typu pojawia się chociaż raz w życiu dorosłego człowieka. Co może oznaczać?

Zęby symbolizują pewną dojrzałość. Gdy pojawiają się u dziecka pierwsze ząbki, ich rodzice z rozczuleniem myślą, że ich maluch wychodzi z niemowlęctwa. Pojawienie się zębów trzonowych w wielu kulturach natomiast sygnalizuje etap wchodzenia w dojrzałość. Dziecko zaczyna opuszczać wiek dziecięcy, rozpoczyna się dla niego okres młodzieńczy. Dlatego też zęby widziane we śnie mogą oznaczać dojrzałość psychiczną, którą cechuje się osoba śniąca. Może się za taką uważać sama lub rolę taką narzuca jej środowisko ją otaczające. Jest to dobry znak, ponieważ osoby takie uznawane są za godne zaufania i za takie, którym można ufać i na nich polegać.

Natomiast sen o wypadających zębach może świadczyć o tym, że poczucie własnej samodzielności, dojrzałości i decyzyjności zostało zachwiane. Być może wynika to z jakichś wydarzeń w życiu prywatnym, czy też zawodowym. Warto rozważyć, co może powodować tego typu odczucia i zaradzić im, zanim przerodzą się w silniejsze i coraz bardziej dominujące.

Sen o wypadaniu zębów może symbolizować, że masz poczucie, że tracisz nad czymś kontrolę. Czujesz, że Twoja pozycja została zachwiana. Być może tracisz zaufanie w czyichś oczach? A może osoba, która do tej pory Cię podziwiała, dała Ci do zrozumienia, że coś się w tym zakresie zmieniło i podświadomie to przeżywasz?

Sen o zepsutych zębach jest metaforą pewnego zepsucia w Twoim życiu – oznacza, że coś układa się nie tak, jak powinno. Rozważ, czy nie ma w tym wszystkim Twojej winy. Być może wystarczy niewiele, by naprawić to, co od dawna tego naprawienia wymaga. Z pewnymi sprawami jest podobnie jak z zepsutymi zębami – jeżeli w porę nie zadbasz o ich naprawienie będzie tylko gorzej i będzie to wiązało się z bolesnymi i dotkliwymi konsekwencjami.

Sennik: zęby wypadające

Zęby – zwłaszcza zdrowe - uznawane są za symbol witalności, siły fizycznej, zdrowia i dobrego samopoczucia. Ich utrata we śnie może wiązać się z podświadomym lękiem o stan własnego zdrowia, a także być sygnałem, że warto się nim zainteresować. Wypadające zdrowe zęby mogą przepowiadać zbliżające się poważne choroby. Nie muszą one dotknąć Ciebie osobiście, lecz mogą dotyczyć również kogoś z Twojego otoczenia. Zazwyczaj chodzi o osoby bliskie osobie śniącej, dlatego też zatroszcz się o swoich najbliższych.

Zęby wypadające bez krwi, jeden po drugim, mogą z kolei symbolizować pewną utratę w życiu. Może ona mieć znaczenie dosłowne – stracisz czyjeś zaufanie lub przyjaźń, dojdzie do jakichś nieprzewidzianych wydatków, które uszczuplą stan Twojego portfela lub utracisz jakąś cenną rzecz, niekoniecznie pod kątem wartości materialnej, lecz również emocjonalnej.

Z kolei wypadające chore zęby mogą oznaczać, że nareszcie poprawi się sytuacja w zakresie jakiegoś problemu, który nurtował Cię i zaprzątał Twoje myśli od dłuższego już czasu. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ nurtujące Cię kłopotu, które nie dawały Ci spokojnie spać i burzyły spokój dnia codziennego, nareszcie pójdą w zapomnienie.

Sennik: wypadające zęby z krwią

Sen o wypadających zębach, które wypadają przy obecności krwi, może sugerować, że Twoje plany, z którymi wiążesz duże nadzieje mają dużą szansę powodzenia. Krew symbolizuje, że wysiłek włożony w realizację swoich pragnień, będzie doceniony i zakończy się docenieniem go. Dlatego też potraktuj taki sen jako zachętę. Być może jesteś już naprawdę niedaleko upragnionego celu i wystarczy ostatni zryw, by wszystko zakończyło się tak, jak sobie to planujesz od dawna.

Miałeś sen o wypadających zębach? Opisz nam go w komentarzu poniżej.