Sennik: ząb

Sennik: ząb - co na temat snu o takiej tematyce mówi Księga Snów? Czy ząb pojawiający się we śnie to zły czy dobry znak, a może przestroga? Ludzie często uważają, że zobaczenie we śnie zębów oznacza coś złego, jednak czy słusznie?

Sennik – zęby

Zęby widziane podczas snu są odzwierciedleniem kondycji, zarówno fizycznej, jak i stanu psychicznego. Sen o zębach wiele mówi o naszych uczuciach i kondycji umysłu. Często sądzi się, że stan zębów zobaczonych we śnie świadczy jedynie o stanie zdrowia, jednak znaczenie tego snu jest znacznie szersze i oprócz kondycji fizycznej dużo mówi o potrzebach, pragnieniach i o tym co może wydarzyć się w bliskiej przyszłości.

Sennik – wypadający ząb

To jeden z najbardziej niepokojących znaków, jakie pojawiają się w księdze snów. Utrata zęba może bowiem oznaczać chorobę, a nawet utratę bliskiej osoby. Strata zębów symbolizuje zbliżające się kłopoty, więc taki sen powinien być znakiem alarmowym, aby zachować czujność we wszystkich swoich działaniach.

Jeśli we śnie ząb się łamie lub już jest złamany, może to zwiastować niespodziewany, nagły rozpad związku, który przyniesie dużo smutku i bólu. Z drugiej strony, złamany ząb jest oznaką zmiany, wprawdzie bardzo bolesnej, ale takiej, która niesie za sobą nowy początek.

Sennik – ząb ukruszony

Pojawienie się we śnie ukruszonego zęba jest znakiem równie alarmującym, co złamany ząb. Zwiastuje kłopoty bądź zmiany, z którymi może być ciężko się pogodzić. 

Zepsuty ząb – sennik

Zepsuty ząb widziany we śnie zapowiada zbliżające się kłopoty. Nieprzyjemności nadejdą niespodziewanie i niestety trudno będzie ich uniknąć, ale przy odrobinie wysiłku prędko odejdą w niepamięć.

Sennik – ząb zdrowy, lśniący

Zdrowe, piękne zęby symbolizują dobrobyt. Widziane we śnie oznaczają, że czeka nas przypływ dużej gotówki. Ogólnie dobry stan zębów we śnie jest odzwierciedleniem dobrego stanu życia, jeśli chodzi o sprawy zdrowotne i finansowe. Śnienie o zdrowych zębach zwiastuje dobre życie i powodzenie w realizowaniu planów. Dodatkowo według sennika arabskiego, białe zęby są zwiastunem narodzin zdrowych, silnych dzieci. Mycie zębów we śnie oznacza, że niedługo okażesz komuś potrzebną pomoc, a tym samym zyskasz jego przyjaźń oraz szacunek.

Ząb – sennik

Często w snach pojawiają się na przykład zęby sztuczne lub złote. Sztuczne są oznaką złego, dwustronnego postępowania, które nie doprowadzi nas do niczego dobrego. Sztuczne zęby we śnie powinny sprawić, że zmienimy swoje postępowanie, tak żeby to, co robimy, nie było jedynie pozorne i powierzchowne.

Sztuczne zęby wykonane z drogich kruszców, takich jak złoto, srebro czy kość słoniowa, można interpretować jako zbliżające się bogactwo. Szczególnie srebrne zęby we śnie zwiastują otrzymanie dużej kwoty pieniędzy.

Bolący ząb – sennik

Wbrew pozorom ból zębów we śnie nie jest znakiem choroby czy kłopotów, a wręcz przeciwnie – oznacza niezwykłe powodzenie. Z kolei wizyta u dentysty czy plombowanie zębów oznacza konieczność uporania się ze swoimi problemami. Widziane we śnie plomby powinny skłonić do refleksji i zastanowienia się, jak można się uwolnić od pewnych problemów, które ograniczają nas w działaniu i realizacji marzeń. Sennik arabski każe interpretować sny o bolących zębach jako zwiastun pomylenia się, popełnienia błędu, który jeśli szybko się spostrzeżemy, da się łatwo naprawić.

Spróchniały ząb jest znakiem choroby fizycznej, ale również przemęczenia psychicznego oraz niezbyt dobrego stanu uczuciowego. Jeśli śni Ci się spróchniały, chory ząb, warto zadbać bardziej o siebie, pozwolić sobie na chwilę przyjemności, odpoczynku i wytchnienia.

Znaczenie snów: zęby

Rzadkimi snami są sny o konkretnych rodzajach zębów, na przykład trzonowych czy kłach. Zęby trzonowe są symbolem mądrości, więc również pojawienie się we śnie zębów trzonowych oznacza zdobycie tajemnej wiedzy lub drogich przedmiotów. Dla odmiany kły są znakiem mało znaczącym, oznaką błahych spraw lub mało wartościowych rzeczy, które możemy zdobyć.

Miałeś sen o zębie? Opisz nam go w komentarzu poniżej.