Sennik: zegarek

Sennik: zegarek - co oznacza widziany zegarek we śnie? Czy odnosi się tylko do przemijającego czasu, czy symbolizuje inne, ważne elementy naszego życia? A może zegarek to zły omen? Sprawdźmy, co na temat zegarków, pojawiających się we śnie mówi księga snów.

Zegarek: sennik

Zegarek, zegar to symbol upływania czasu, a wraz z nim upływania naszych lat, dojrzewania i starzenia się oraz nabierania życiowych doświadczeń. Zegarek, tak jak w życiu realnym, może przyśnić się pod wieloma postaciami – może to być zegarek na rękę, zegarek na ścianę, zegar słoneczny czy elektroniczny. W zależności od tego, jaka sytuacja nam się przyśniła z zegarkiem w roli głównej oraz to, gdzie w danym śnie się on znajdował, może to zwiastować oraz symbolizować zupełnie różne wydarzenia oraz nadchodzące stany emocjonalne w naszym życiu.

Już od wielu wieków wiadomo, że sny są odbiciem naszych uczuć, przeżyć ostatniego czasu, a także głęboko zakorzenionych myśli, które często zamglone są przez naszą podświadomość. Zdarza się, że w snach człowiek zobaczy to, z czym sam w życiu realnym nie potrafi się zmierzyć. Czasem sny ujawniają problemy – nierzadko związane z aspektem materialnym życia, a czasem z wynikające z naszej duchowej niemocy. Zegarek w tej kwestii posiada bardzo wiele symboli.

Sen o zegarku posiada wiele interpretacji. Według księgi snów, zegarek może przyśnić się osobie, która ma problemy z punktualnością, aby uświadomić jej, że powinna popracować nad tą cechą. Czasem śni on się osobom zabieganym, zapracowanym i symbolizuje ciągły pęd, brak czasu dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. Tykający zegarek we śnie oznacza obawę przed zbliżającym się nieuchronnym zdarzeniem.

Sen o zegarku – szczególne znaczenie dla kobiet

Sen o zegarku dość często śni się kobietom. Według księgi snów, ma to szczególne znaczenie, bowiem dla kobiet upływający czas oznacza przemijanie zdolności biologicznej, ale też młodości i piękna. Zegarek z przesuwającymi się wskazówkami czasem śni się kobietom, które mają problemy z zajściem w ciąże lub ze znalezieniem partnera. Tak banalny sen o tykającym zegarku może być przez inne osoby zbagatelizowany, a dla kobiet, które borykają się z wyżej wymienionymi problemami często może przekształcić się w koszmar. Sen taki jednak wynika z ciągłych rozmyślań o ciąży, o pragnieniu posiadania dziecka czy znalezienia partnera i według księgi snu nie stanowi złego znaku. Przesuwanie wskazówek do przodu oznacza jedynie, że osoba, której zegarek się przyśnił jest zbyt niecierpliwa.

Sennik: zegarek na rękę

Księga snu zupełnie inaczej interpretuje zegarek na rękę, który pojawił się we śnie u osoby, która o tym zegarku śniła, a inaczej odnosi się do zegarka na rękę widzianego we śnie u osoby trzeciej. W tym pierwszym przypadku zegarek na własnej ręce oznacza strach przed nieuchronnym, ważnym wydarzeniem, który zwiastuje nadejście nowego etapu w życiu. Zegarki na własnych rękach śnią się często osobom, które w niedługim czasie biorą ślub, kupują mieszkanie lub przeprowadzają się. To również sygnał dla tej osoby, że powinna uporządkować swe doczesne sprawy.

Zegarek na rękę widziany u innej osoby, ma zupełnie inne, ostrzegawcze znaczenie. Jeżeli widzimy we śnie zegarek na ręce u innej osoby, oznacza to, że znajdujemy się pod kogoś dużym wpływem. Zegarek we śnie u innej osoby symbolizuje negatywny wpływ na nas osoby trzeciej, wobec czego może stanowić dla nas istotny sygnał do tego, by zbadać swoje otoczenie.

Sennik: złoty zegarek

Złoty zegarek bardzo często śni się osobom o wysokiej pozycji społecznej. Oznacza to, iż osoba taka bardzo ceni swój czas, ale też pragnie w swoim życiu szaleństwa, oderwania się od obowiązków. Z kolei zegarek antyczny i elegancki symbolizuje nierozwiązane problemy i sytuacje z przeszłości, z których zwykle śniąca osoba zdaje sobie sprawę i przed ich rozwiązaniem wyraźnie się wzbrania.

Jak wynika z interpretacji księgi snów, sen o zegarku posiada wiele znaczeń. W zależności od jego rodzaju oraz sytuacji, jaka nam się przyśni, zwiastuje on różne problemy, symbolizuje inne pragnienia i doświadczenia życiowe.

Miałeś sen o zegarku? Opisz nam go w komentarzu poniżej.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.