Malachit: urodzeni 10.01-31.01

Zgodnie z horoskopem Majów są bardzo wrażliwe i nigdy nie okazują swoich prawdziwych emocji. Nie lubią rzucać się w oczy i bardzo zależy im na opinii otoczenia. Jakimi cechami jeszcze odznacza się Malachit?

Malachit najbardziej na świecie boi się ośmieszenia. Zdanie i opinia otaczających go ludzi sprawia, że robi wszystko, aby nie rzucać się w oczy i nie stać obiektem drwin czy żartów. Jest na ogół poważny i spokojny. Zawsze można na niego liczyć, jest solidny, rzetelny i wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Nie lubi zmian ani eksperymentów. Podąża dobrze znanymi i utartymi ścieżkami. Nigdy nie zmienia zdania, szanuje tradycję i autorytety, z których zdaniem bardzo liczy. Zazwyczaj ma dość konserwatywne poglądy. Bardzo rzadko wyjeżdża, zazwyczaj całe życie spędza w jednym miejscu.

Malachit a ludzie

Malachit jest bardzo wrażliwy. Nie okazuje swoich prawdziwych uczuć czy emocji. Bardzo boi się zranienia, niezwykle rzadko nawiązuje z ludźmi bliższe relacje. W towarzystwie jest małomówny, nikomu się nie zwierza. Nie znosi intryg ani knucia za plecami innych. Bardzo rzadko się uśmiecha.

Kontakty z Malachitem momentami bywają bardzo trudne. Z natury jest pesymistą, przez co widzi świat w czarnych barwach i z góry zakłada, że nic się nie uda.   

Malachit a praca

Do pracy zawodowej podchodzi poważnie, jest sumienny, dokładny, wręcz metodyczny. Wypełnia wszystkie obowiązki, ale myśli dość schematycznie, brak mu inwencji w działaniu. Nie potrzebuje stanowisk i zaszczytów, wystarczy mu codzienna praca dająca możliwość w miarę dostatniego życia. Najlepiej pracuje mu się w samotności. Może być doskonałym księgowym, bibliotekarzem czy informatykiem.

Malachit a finanse

Nie ma dużych wymagań, nie lubi też podejmować ryzyka. Malachit marzy o spokojnym i dostatnim życiu. Robi wszystko, aby w razie problemów mieć środki, które pozwolą mu przetrwać trudne czasy. Bardzo szanuje i roztropnie wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze. Jeśli o czymś marzy będzie odkładał tak długo, aż uzbiera. Zazwyczaj wybiera rzeczy praktyczne, nie chce i nie lubi chwalić się tym, co ma.

Malachit a miłość

Najlepiej czują się we własnym domu, a rodzina jest dla nich najważniejsza. W miłości są realistami, potrafią kochać, ale nie popadają w szaleństwo na czyimś punkcie, kochają tak samo jak wszystko, co robią, rozsądnie i solidnie. Zanim stanie na ślubnym kobiercu ma za sobą długi okres narzeczeństwa. Malachit jest wierny i zazwyczaj tworzy bardzo trwałe związki. Nawet jeśli coś zaczyna się w nim psuć nie odejdzie, będzie walczył i zrobi wszystko, aby przetrwało.

Malachit chce, aby jego najbliżsi mieli wszystko to, co najlepsze. Dba o nich, ale nie pozwala sobie na szaleństwo, zaspokaja tylko podstawowe potrzeby.

Kocha dzieci i jest stosunkowo surowym rodzicem, który dużo wymaga. Mimo wysoko ustawionej poprzeczki dzieci zawsze mogą na niego liczyć.

Znani: Franz Schubert, Wolfgang Amadeusz Mozart, Marek Antoniusz, Bolesław Leśmian, Stanisław August Poniatowski, Molier, Benjamin Franklin, Stanisław Wyspiański, Konstanty Ildefons Gałczyński, Monteskiusz, Edgar Allan Poe, Martin Luther King, Romuald Traugutt, Tony Halik, Melchior Wańkowicz, Graham Masterton, Elijah Wood, Oprah Winfrey, Gene Hackman, Phil Collins, Franciszek Pieczka, Janis Joplin, Al Capone, David Lynch, Michelle Obama, Pitbull, Krzysztof Globisz, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Malajka, Faye Dunaway, Joanna Brodzik, George Foreman, Joe Frazier, Jose Mourinho, Eusebio, Wayne Gretzky, Arjen Robben, Piotr Żyła, Justyna Kowalczyk, Hakeem Olajuwon